Čínsky víkend víkend víkend

Priebeh úplného očistenia tela je užitočná vec, ale nie ľahká. Málo ľudí je schopných starostlivo plánovať svoje menu na niekoľko týždňov, vyhodiť známe produkty. Ďalšia vec - detoxický víkend. V najbližších troch dňoch Vám ponúkneme tri možnosti pre takýto program: vo francúzštine, v Indii av čínštine. Vyberte si!

Bez ohľadu na program detox víkend si vyberiete, nebudete musieť hladovať sami. Všetko, čo potrebujeme, je dať telu prestávku od zvyčajného menu, ktoré, aby som bol úprimný, väčšina z nás nie je úplne zdravá.

Vylučujeme zo stravy hlavné zdroje potravinárskej chémie: konzervované potraviny, polotovary, alkohol. A tiež káva, ktorá nás umelo povzbudzuje, - počas detoxikačného obdobia to určite nie je nevyhnutné. Na druhú stranu, viac vlákniny-bohaté ovocie a zelenina sa objaví na vašom stole: eliminuje toxíny a aktivuje črevá.

Pokúste sa vypiť viac vody (40 ml na 1 kg telesnej hmotnosti), pretože z tela odstraňuje toxíny a odpad. A pred tým spať. Pečeň a žlčník aktívne vykonávajú svoju čistiacu funkciu medzi 11 a 2 hodinami v noci. Ak v tomto čase nie ste v posteli, je narušený prirodzený proces detoxikácie. Viac informácií o všeobecných pravidlách detoxu nájdete tu.

Dnes vám povieme o čínskej metóde čistenia tela. V skutočnosti je tento detoxikačný program navrhnutý na tri dni a začína len zajtra. Je však lepšie sa na ňu pripraviť vopred: tento spôsob čistenia, na bylinkách, sa nepovažuje len za jeden z najúčinnejších, ale aj za najviac stresujúci. Už dnes začnete jesť mierne, pite viac vody. A urobiť bylinný čaj: bude musieť trvať na tom. Okrem toho budeme v programe aplikovať vyrezanú masáž, aktívne používanú v medicíne stredného kráľovstva.

"Čínske bylinné detoxikačné čaje sú vyrobené z rastlín, ktoré zlepšujú tráviaci systém, odstraňujú toxíny a pomáhajú telu odolávať im," hovorí. Van kang, lekár Ústavu tradičnej čínskej medicíny. - Po prvé, je to zelený a biely čaj, čínska citrónová tráva, panday, lotus, sladké drievko, bobule goji a samozrejme ženšen, známy v Číne viac ako štyri tisíce rokov. Pre detoxický víkend je vhodné kúpiť hotový čínsky čaj. Ale to nie je nutné. Čistiaca bylinná kolekcia môže byť vykonaná sami. Mnohé rastliny používané v Číne sú v Rusku dobre známe, napríklad podnož, javor, konope, zázvor, škorica, púpava, rebarbora “.

Ak nie je čas urobiť očistnú zbierku, stačí napiť infúzie z akejkoľvek liečivej rastliny. Vyberte si to, so zameraním na potreby tela.

Ak sa napríklad často objavujú edémy, je vhodná rastlina s miernym diuretickým účinkom - podnož, jitrocel, sladké drievko. S tendencia k zápche, vyzdvihnúť bylina s preháňacím účinkom - seno, rebarbora, konope semien. Piť čistiaci čaj 1-2 šálky 2-3 krát denne medzi jedlami.

Čaje je možné striedať podľa vlastného uváženia alebo obmedziť na jednu z nich na celé obdobie detoxikácie.

Recepty na čaj Detox

Čaj s kajenské korenie

zloženie: 1 l teplej vody, 5 lyžičiek. zelený čaj, šťava z 1 citróna, 3 lyžičky. med, 1/2 lyžičky. kajenské korenie.

Naplňte čaj vodou, pridajte korenie a nechajte ho variť 8 hodín. Potom kmeň, pridajte citrónovú šťavu a med, mix. Vezmite systém.

Čaj s Eleutherococcus a púpava

zloženie: 1 polievková lyžica. l. Eleutherococcus root, 1 polievková lyžica. l. púpava, 1 polievková lyžica. l. lopúch, 1 polievková lyžica. l. pes ruže, 1 polievková lyžica. l. bodliak, 1 polievková lyžica. l. Nechtík kvety, 1 polievková lyžica. l. praslička (všetky bylinky sa sušia).

Mix byliniek. Samostatná 1 polievková lyžica. l. a naplňte ho pohárom vriacej vody, nechajte ho variť 15 minút. Potom kmeň a vziať systém.

Zázvor a škorica čaj

zloženie: olúpaný koreň zázvoru (1 cm), štipka škorice, 1 polievková lyžica. l. zelený čaj, 2 struky kardamómu, 2-3 kvety klinčekov, 500 ml vody, šťava 1/2 citrónu.

Varíme čaj v 250 ml vody a necháme ho stáť aspoň 5 minút, potom sa pretiahneme. Jemne nakrájajte koreň zázvoru. Nalejte čaj do veľkej kanvice, pridajte ďalších 250 ml vody, priveďte do varu a pridajte zázvor, škoricu, kardamón, klinčeky. Varte na miernom ohni 20 minút. Potom pridajte citrónovú šťavu a varte ďalšie 3 minúty. Vyberte čaj z ohňa a nechajte ho stáť 15 minút.

Čínsky štýl Detox víkend: Stravný plán

Prestávka medzi jedlom a čajom je 3-4 hodiny.

piatok

Raňajky. Akékoľvek sezónne ovocie okrem citrusov.

Prestávka na čaj. 1 šálka detoxikačného čaju.

Obed. Zeleninový šalát, dusená alebo varená ryba (100 g).

Prestávka na čaj. 1-2 šálky detoxikačný čaj.

Večera. Varené zelené fazuľky, ochutené olivovým olejom, s čerstvými bylinkami, zeleninová polievka z mrkvy, sladkej papriky a zelerového koreňa.

sobota

Raňajky.1 pečené jablko so škoricou bez cukru.

Prestávka na čaj. 1 šálka detoxikačného čaju.

Obed. Grilovaná zelenina, oblečená s citrónovou šťavou, malý kúsok varených kuracích pŕs.

Prestávka na čaj. 1-2 šálky detoxikačný čaj.

Večera. Časť pečená alebo dusená zelenina, ochutená olivovým olejom, malá časť (hrsť) varenej hnedej ryže, 1 mandarínky, pomaranča alebo kivi.

nedeľa

Raňajky. Domáce müsli s 1 jemne nakrájaným jablkom a čerstvo vylisovanou jablkovou šťavou.

Prestávka na čaj. 1 šálka detoxikačného čaju.

Obed. Zeleninový šalát z akejkoľvek sezónnej zeleniny, kúsok rýb (100 g), dusený.

Prestávka na čaj. 1-2 šálky detoxikačný čaj.

Večera, Biela kapusta (100 g) s dressingom 1 lyžičky. olivový olej a citrónovú šťavu, dezertný tanier pohánky s 1 lyžičkou. sójová omáčka, pohár čistej vody.

Čínsky detoxikačný víkend: akupresúra

Podľa lekárov čínskej medicíny sú na ľudskom tele biologicky aktívne body, ktoré pôsobia na to, aby ste mohli telu pomôcť normalizovať metabolické procesy a zbaviť sa toxínov.

Každú noc masírujte každý z nasledujúcich bodov, pričom palcom palca zatlačte na kožu tak hlboko, ako len môžete: na vdýchnutie o niečo silnejší, na výdych slabší.

Body zažívacieho systému

Ako nájsť: sú na oboch nohách, 4 prsty pod patellou. Položte ruku na koleno, s ukazovákom na prst na drážku. Toto je bod.

action: zlepšuje gastrointestinálny trakt a zároveň ovplyvňuje oba body po dobu 15-30 sekúnd.

Body sleziny a pankreasu

Ako nájsť: Dajte si dlane na kolená (ako na posledný bod), posuňte prsty do vnútra nohy a pomaly ich zdvihnite, až kým nebudete cítiť drážku.

action: pri súčasnom vystavení bodom približne 1 minúta sa telo zastaví zadržiavaním tekutiny v tele.

Body hrubého čreva

Ako nájsť: prehĺbenie z vnútornej strany lakťového kĺbu.

action: ak najprv masírujete bod na ľavej ruke a potom vpravo, práca hrubého čreva sa normalizuje.

Body tenkého čreva

Ako nájsť: urobiť päsť. Na vonkajšej strane päty sa vytvárajú záhyby. Koniec najväčšieho z nich priečny je požadovaný bod.

action: Masážne body na oboch rukách zlepšujú fungovanie tenkého čreva.

Ak máte pocit, že čínsky detox je pre vás to pravé, konajte. Ak nie ste fanúšikom bylinných čajov, neurobili ste akupunktúru a nechcete začať, počkajte na ďalší program! Zajtra sa na mieste objaví ajurvédsky čistiaci program av sobotu krátky, ale účinný francúzsky detoxikačný program pre tých, ktorí milujú hrozno.

Zostaňte naladení na stránku!