Hodnotenie "LIVE!": Ekologické fitness vybavenie

Bavlnené jóga rohože, brezy bilancie dosky, korkové "tehly" pre Pilates. Na predaj sa prejavilo množstvo zariadení pre fitness, vyrobených z ekologických materiálov. To najlepšie z nich - v hodnotení "LIVE!"

Som veľkým fanúšikom všetkého dreva a bavlny. Dotkli ma sa drevené švédske múry (rarita pre športové kluby hlavného mesta, ale niekedy sa vyskytujú) a klasické simulátory Pilates z duba a iných cenných drevín (nachádzajú sa v každom fitness centre). Samozrejme, o tom je niečo vole, ale ako hovorí môj redaktor, „tam by mal byť podiel módneho terorizmu vo fitness“. Veci v tejto hre by mali byť nielen funkčné, ale aj užitočné a krásne. A s tým úplne súhlasím.

Jóga mat z juty Fa Bodhi

Nemecká spoločnosť Fa Bodhi v roku 2009 uviedla, že výroba tohto nepostrádateľného jogínskeho atribútu bola vyhlásená za Medzinárodný rok prírodných vlákien (Medzinárodný rok prírodných vlákien).

a navyše: Juta je tkanina hrubého tkania, takže skĺznutie na takomto koberci je nemožné. Je ideálny pre Bikram jógu alebo termálnu jogu, počas ktorej sa nohy a ruky praktizujúceho stanú spotené a Ashtanga Vinyasa, keď sa ásany vykonávajú pomerne rýchlym tempom. Je veľmi príjemné pracovať na jutovej rohoži: absorbuje pot a vonia upokojujúce drevo.

mínus: Jutová rohož sa rýchlo zašpiní, môže sa umývať iba ručne a v studenej vode a suší sa na veky.

cena - 2350 r.

Kde kúpiť: www.yogastuff.ru

Vyvažovacia doska z Karelian brezy Eco Wobble Board

Na jednej strane je úplne hladký, na druhej strane je do neho zabudovaný záves. Stojte na doske s pántom, poviem vám, nie je to ľahká úloha. A tu nie je ani v zakrivenej chrbtici, ale v tom, že záves je pekne nestabilný. Cítite sa ako cirkusový klaun na jednokolke (jednokolka): pracujete súčasne s panvou, rukami, ramenami, hlavou. Myslím si, že tento druh tréningu je veľmi užitočný pre lyžiarov a snowboardistov: prvá vec, ktorú sa naučíte, keď stojíte na váhe, je udržať vaše nohy ohnuté. V opačnom prípade okamžite spadnete na svoju stranu. Ťažšia možnosť je cvičenie s použitím dvoch dosiek pre každú nohu.

a navyše: na breze Eco kývanie doska neuveriteľne pekné robiť naboso.

mínus: ako každý drevený predmet, vyvažovacia doska vyžaduje osobitnú starostlivosť: nikdy by sa nemala umývať, môžete ju utrieť len mierne navlhčenou handričkou.

cena - $ 45-55 (v závislosti od veľkosti).

Kde kúpiť: fitter1.com

Terapeutická bambusová lavička Whale Therapeutic Back Bench

Podivná vec, ktorá pripomína krajčírske vzory a zároveň hrebeň zvieraťa. Miesto fitsugar.com dokonca vykonal prieskum: čo, podľa čitateľov, môžete urobiť na také zvláštne vybavenie? Na odpoveď boli ponúknuté tri možnosti: jóga, silová gymnastika, len sedieť. Štatistiky neposkytli správne odpovede, ale predpokladám, že je nízka. Táto terapeutická javor preglejka lavice pre strečing chrbát sa používa v niektorých typoch jogy, pilates a reštauračných liekov.

a navyše: nepostrádateľná vec na prvom mieste, kedy sa most bez pomocných zariadení nefunguje. A tiež veľmi krásne. Ak dáte do stredu miestnosti a nevysvetlíte svojim hosťom svoj skutočný účel, môžete prejsť na dielo moderného umenia.

mínus: lavica je úzka. Natiahnutím na ňu, budete musieť dodatočne do práce svalov-stabilizátory, aby nedošlo k pádu.

cena - $570.

Kde kúpiť: yoga.com

Birch Balancing Board Bongo Board

Bongo je ako skateboard bez kolies. Ďaleko od toho, samozrejme, neopustíte, ale môžete ľahko pumpovať predné a vnútorné povrchy stehien. V predvečer jarno-letnej sezóny, kedy budú použité všetky druhy mini bikín, nebudú takéto školenia zbytočné. Doska je vyrobená z javorového ušľachtilého čokoládového odtieňa, takže táto položka nebude kaziť ani najskúsenejší interiér.

a navyše: Vynikajúci domáci bežecký pás, ktorý dokáže zdokonaľovať vaše skateboardové zručnosti. Valec, ktorý slúži ako koleso, je vyrobený z elastického polyuretánu, takže si nemusíte robiť starosti so susedmi.

mínus: Je potrebné cvičiť na „bongo“ s mimoriadnou opatrnosťou: ak je tréningový proces len imitáciou jazdy na skateboarde, potom sú nárazy na jeseň absolútne reálne.

cena - $99.

Kde kúpiť: fitter1.com

Podrážka Mat Cotton Yoga Mat

Jeho výrobu založili dvaja obyvatelia Vancouveru, Charlie Breser a Paul Condon. Podľa ich názoru robí Bikram jóga na bežných gumených rohožiach nereálne. „Oni absolútne neabsorbujú pot!“ - chlapci boli rozhorčení. Charlie a Paul dali koberec meno Rabbit Flap, pretože je obzvlášť príjemné vykonávať sasankasana (držanie králika), keď sa človek, ktorý kľačí a nakláňa dopredu, musí chytiť za päty. „Mnohí ľudia sa nechcú dotýkať svojich spotených nôh rukami,“ vysvetľujú výrobcovia koberčekov, „a s našou rohožou sa tento problém rieši na dvoch účtoch: ohnete hrany, zakryjete si nohy s nimi a až potom ich chytíte za ruky.“ Úprimne povedané, ja sám zvlášť nemám rád gumové rohože: dobre, ak máte vlastné a čo ak ste nútení používať verejnosť? To je dôvod, prečo sa mi veľmi páčila myšlienka bavlnenej rohože, ktorú možno ľahko umyť a vysušiť na písacom stroji.

a navyše: váži dýchať rohož ako bežný froté uterák.

mínus: rohož je veľmi tenká, takže pre ľudí, ktorí nie sú zvyknutí cvičiť na holej podlahe, to nestačí.

cena - $60.

Kde kúpiť: breathemat.com

Korkové tehly pre jogu a pilates Korkové bloky

Sú to „bloky“, sú to tiež „brikety“. Predovšetkým sú dobré, pretože vážia 900 g a sú veľmi príjemné na dotyk. Ako viete, najlepší korok na svete sa vyrába v Portugalsku z kôry dubu, ktorá rastie len v stredomorských krajinách a na brehu Atlantického oceánu. Odtiaľto prichádzajú kockové bloky. "Tehly" je používaný adepts Iyengar a zásobník jogy. Nemám rád tieto typy jogy, takže je pre mňa ťažké povedať o nich niečo rozumné. Korkové bloky však vyzerajú veľmi esteticky.

a navyše: Korok je už niekoľko desaťročí a z lekárskeho hľadiska sa všeobecne považuje za takmer ideálny materiál pre alergikov. Po prvé, neabsorbuje cudzie pachy a po druhé, nepriťahuje prach.

mínus: časom korok stmavne.

cena - 599 str. (Za kus).

Kde kúpiť: yogamagazin.ru