Top 5 Anti-Aging ošetrenie pleti

Starostlivo sa starajte o tvár, ale nedosiahne ruky, aj keď ich pokožka rýchlo starne. Týchto päť najlepších ošetrení proti starnutiu vám pomôže vrátiť ruky do atraktívneho vzhľadu.

Podľa kozmetológov, ruky často vyzerajú desať, alebo dokonca o pätnásť rokov staršie ako tvár. Je to preto, že v tejto časti tela je málo podkožného tuku a mazových žliaz, čo znamená, že mechanizmy regenerácie a hydratácie nefungujú dobre. Koža na rukách je najviac náchylná na zmeny teploty a pôsobenie dráždivých látok. „Starostlivosť o ruky však nevenujeme náležitú pozornosť doma, nieto hľadáme pomoc od špecialistov,“ hovorí Maria Koldashova, dermatológ, kozmetička kliniky estetickej medicíny Premium Aesthetics. - Medzitým sú postupy, ktoré zvyčajne robíme pre tvár, ideálne na obnovenie a omladenie pokožky rúk. Napríklad fotorejuvenizácia, kontúry plastov, injekčné a laserové techniky. Kedy začať robiť? Všetko záleží nielen na veku, ale aj na vašom životnom štýle. Ak trávite veľa času na slnku, aktívne sa venujte športu, zriedka používajte ochranné pomôcky, foto starnutie a skeletonizáciu rúk rýchlejšie. Kosti a žily sa stávajú čoraz výraznejšími, objavuje sa pigmentácia, ktorá, ako vidíte, nie je veľmi estetická. “Takže je čas navštíviť kozmetológa.

fotoomladenie

Keď hovoríme o mladej a dobre upravenej pleti rúk, máme na mysli, vrátane jej krásnej, rovnomernej farby. A on v tejto zóne čoskoro stráca svoju príťažlivosť a sviežosť, čo je pochopiteľné. Zriedka používame opaľovacie krémy, a ak aplikujeme krém s SPF, rýchlo ho umyjeme, pretože naše ruky sa často musia umyť. „Preto vo veku 30 - 35 rokov majú mnohé ženy na rukách pigmentové škvrny,“ hovorí Maria Koldashova. - Môžete sa ich zbaviť pomocou hardvérového postupu foto omladenia. Je založený na selektívnom účinku intenzívneho pulzného svetla (IPL). “ Pigmentovaná koža absorbuje svetlo a zahrieva sa. Po určitom čase sa pigment zničí. Súčasne zostanú okolité tkanivá nedotknuté. „Tento postup odstraňuje nielen pigment, ale aj cievnu sieť, a tiež jemne stimuluje syntézu kolagénu,“ hovorí Maria Koldashova. - Fotorejuvenizácia je takmer bezbolestná a vykonáva sa bez anestézie. Dve alebo tri sedenia sú dostatočné na dosiahnutie výrazného a trvalého účinku. Treba povedať, že fotorejuvenizácia účinne bojuje iba s povrchovými pigmentovými škvrnami. Hlbšie sa môžete zbaviť len pomocou laserových techník. “

Frakčné laserové omladenie

Jedna z najpopulárnejších a najúčinnejších metód proti starnutiu. Je to jemná, ale hlboká obnova pokožky pomocou laseru, ktorý umožňuje pokožke vrátiť rovnomernú farbu, hladkosť a hustotu, čím sa spustí prirodzený proces tvorby čerstvého kolagénu a elastínu. Je tiež vynikajúcou prevenciou kožných zmien súvisiacich s vekom. „Počas procedúry tenký laserový lúč preniká kožou do vopred stanovenej hĺbky a vytvára terapeutické mikrodamapy s priemerom nie väčším ako 0,2 mm,“ hovorí Maria Koldashova. - V procese laserového vystavenia sa starý kolagén zničí a vytvoria sa nové bunky, ktoré sú zodpovedné za operatívne obnovenie poškodených oblastí. Vďaka tomu sa pokožka dotiahne, jej textúra sa zlepší. Frakčné laserové omladenie má kumulatívny účinok - konečný výsledok možno hodnotiť v troch až piatich sedeniach. Mechanizmy obnovy tkanív sa aktivujú týždeň po prvom zasadnutí. “ Tento postup nevyžaduje dlhú rehabilitáciu a účinok trvá až jeden a pol roka a viac.

Vektorové zdvíhanie Radiesse

Bony, stratený objem, ruky vyzerajú neatraktívne a vizuálne pridávajú vek. Kompenzácia nedostatku tkaniva pomôže vektoru zdvihnúť Radiesse. „Na rozdiel od kontúrovaných plastových plnív na báze kyseliny hyalurónovej je účinok rádia oveľa dlhší - nie 4-6 mesiacov, ale 14-18 rokov,“ hovorí Maria Koldashova. - Vektorové zdvíhanie dokonale eliminuje skeletizáciu rúk, stimuluje tvorbu nového kolagénu. Po dvoch mesiacoch si všimnete, že koža sa stala hustejšou, pružnejšou. Pre viditeľný výsledok postačujú dve alebo tri sedenia s intervalom troch mesiacov. “ Vyzdvihnutie vektora Radiesse je pomerne hospodárny postup: na omladenie oboch rúk sa nepoužíva viac ako 1,5 ml prípravku.

biorevitalization

Táto populárna injekčná technika je dokonale kombinovaná s foto omladzovaním a laserovými postupmi, ktoré úspešne dopĺňa. „Moderné biorevitalizačné prípravky obsahujú nielen kyselinu hyalurónovú, ale aj peptidy, aminokyseliny,“ hovorí Maria Koldashova. - Tieto látky stimulujú prácu fibroblastov (hlavné bunky spojivového tkaniva), ktoré začínajú produkovať nové vlákna kože v rozšírenom režime. Preto je koža rúk nielen zvlhčená, ale aj zahustená. Biorevitalizácia je kurzová metóda. Odporúča sa vykonať aspoň tri až päť postupov s intervalom dvoch týždňov.

Rádiofrekvenčné RF zdvíhanie

Populárna metóda nechirurgického faceliftu je tiež ideálna pre omladenie rúk. „Princíp RF-zdvíhania spočíva v tom, že sa pod vplyvom vysokofrekvenčných vĺn zahrieva skôr hlboké vrstvy kože,“ hovorí Maria Koldashova. - Vlákna starého "kolagénu, ktorý súvisí s vekom" v dôsledku pôsobenia tohto tepla sú redukované, skrútené o 50%, čo sa prejavuje vo výraznom zdvíhaní tkanív. Paralelne s tým teplo aktívne stimuluje prácu fibroblastov a intenzívny proces tvorby nového "mladého" kolagénu. Rádiofrekvenčné RF zdvíhanie sa dokonale priblíži, ak pokožka na rukách stratila pružnosť a pružnosť, stala sa ochabnutou. Táto technika sa môže použiť na prevenciu zmien súvisiacich s vekom.

Pozrite si video: Mesosystem OŠETŘENÍ SMART ANTI-AGING (August 2019).