Ako udržať postavu na dovolenke?

V boji za krásnu postavu chodíme v bludnom kruhu. Ponáhľame sa schudnúť do nového roka, potom sa zotavíme na zimnú dovolenku, opäť sa snažíme vybudovať na pláži a zjesť sa na dovolenke ... Prečo sa tento kruh nerozbiť? Budeme sa snažiť tentoraz na dovolenke, aby sme zachovali číslo.

Úprimne povedané, ja sám takmer vždy prinášam z dovolenky nielen suveníry a živé dojmy, ale aj pár extra kíl, ktoré som sa na dlhú dobu zbavil. Len niekoľkokrát sa podarilo zachrániť obrázok. Raz - v Turecku v "ol inkluzívne", druhý - v kampani na tuku dusené mäso s cestovinami. Obaja si bola istá: budem sa zotavovať! A keďže sa to nestalo, bol som veľmi prekvapený, potom som premýšľal o svojich skúsenostiach, hľadal fakty o tejto téme ... A teraz som pripravený zdieľať tieto informácie a myšlienky.

Tak, ako udržať postavu na dovolenke?

* Predám fitness alebo jogu turné, Je to ideálne, pretože tým potvrdzujete svoju túžbu zachovať si svoju postavu a zdravie počas odpočinku. A čo je veľmi dôležité! - finančne ho posilniť.

Všetci chceme za svoje peniaze získať čo najviac. Takže zaplatením za bicykel turné, budete šliapať zúrivo sa dostať domov postavený a dokázať seba a ostatných, nie ste zbytočný. Po zakúpení lístka „ol inclusive“ budete tiež pracovať netrpezlivo s nožom a vidličkou, presuniete sa z reštaurácie do reštaurácie: po tom všetkom ste už zaplatili za všetky potraviny a nápoje.

* Plán a saturovať každý deň dovolenky. Výlety, nákupy, prechádzka do ďalšej zátoky alebo do hôr (aj keď s jediným účelom: pozerať sa z výšky v hoteli) - to všetko vám umožní pohybovať sa a možno si odniesť tak veľa, že vám chýba obed alebo popoludňajší čaj.

Počas ciest, v ktorých sa mi podarilo udržať si svoju postavu, som vôbec nevykonával fitness (v horúčave je to len veľmi málo ľudí), takmer sa neobmedzoval na výživu, ale veľa chodil. Koniec koncov, ako viete, chôdza so svižným krokom vám umožňuje spáliť približne 150 kcal za pol hodiny. Podľa Mayo Clinic, stratiť libru hmotnosti týždenne (453 g), musíte stráviť 500 kcal za deň. To je len chôdza, tento problém vyriešite za pár hodín. Na zachovanie postavy budete potrebovať ešte menej.

* Take dva prístupy k bufetu. A prvé - len pre informačné účely. Poradenstvo nie je nové, opakovane vyjadrené odborníkmi na výživu. Avšak z nejakého dôvodu ho nasleduje málo. A získajú na tanieri všetko v hojnosti a potom jedia až do konca, pretože raz počuli od mama príbeh o „Spoločnosti čistých platní“.

Po prvý raz, choďte okolo bufetu bez taniera, pozrite sa na všetko, čo je na ňom deklarované, vyberte si jedlá, ktoré by boli škoda nevyskúšať (miestne špeciality, miestne ovocie, sladkosti). A z druhého prístupu, dať všetko vybrané na malé, najlepšie dezertný tanier. Tieto dve jednoduché techniky vám pomôžu udržať vašu postavu na dovolenke.

* Zamiluj sa. Mnohí z nás, ktorí sa zamilovali, strácajú chuť k jedlu a majú šancu udržať si postavu. Tu len na žiadosť sa to nestane, poviete. A budete mýliť! V roku 1974 vedci Arthur Aron a Donald Dutton viedli slávny experiment na roztrasenom moste, ktorý ukázal, že strach vyvoláva v nás romantické pocity. Výskumní pracovníci poznamenali: počas prechodu cez vysoký visutý most sa muži a ženy zdali byť oveľa atraktívnejšie, než na stabilnej a nízkej úrovni. Takže moja rada pre vás: pridať trochu extrémne športy na vašu dovolenku. Take rafting, potápanie, ísť na jazdu na koni, najlepšie v spoločnosti docela cudzincov.

* Pite veľa vody. V teplom stave ideálne 40 ml na 1 kg telesnej hmotnosti (minimálne 30 ml na 1 kg telesnej hmotnosti). Voda poskytuje všetky biochemické procesy v ľudskom tele, s jeho nedostatkom, metabolizmus sa spomaľuje, trávenie sa zhoršuje a my začíname naberať na váhe. Upokojte svoj smäd len pravidelnou pitnou vodou. Šťavy, ovocné nápoje, sladké nápoje - to všetko je tekuté jedlo a ďalšie kalórie.

Robiť na dovolenke s fitness aspoň 30 minút denne, jesť šaláty sám a počítanie kalórií po celú dobu - odporúčania sú, samozrejme, správne. Ale je ťažké robiť. A aby sa zachovala hodnota na dovolenke, môže byť bez nich. Teraz viem určite!

Chcete urobiť fitness doma online?

V našej videotéke fitness nájdete kurzy v rôznych oblastiach fitness.

Pozrite si video: Jeep Compass MultiJet test - Maroš ČABÁK (Septembra 2019).