Metr Stanislav Grof v Moskve

Od 7. do 11. novembra sa v Moskve uskutoční pravidelný seminár americký vedec Stanislav Grof, ktorý sa nazýva najväčší zo všetkých žijúcich psychológov. Vzhľadom na to, aké zrútenie spôsobilo jeho poslednú návštevu, vám odporúčam, aby ste sa tento rok postarali o vstupenky vopred.

Keď v roku 2007 zakladateľ transpersonálnej psychológie a najväčší výskumník zmenených stavov vedomia prednášal v ruskom hlavnom meste, úspech bol ohlušujúci: hovoria, že Mir koncertná hala bola zabalená, Grofove knihy roztrúsené v tej dobe a pán sám bol zahltený otázkami. Najmä každý mal záujem, keď sa uskutoční jeho ďalšia návšteva. A nastal čas: súčasný seminár sa bude konať od 7. do 11. novembra a jeho registrácia je už v plnom prúde.

Tak ako pred dvoma rokmi, Grofove prejavy sú určené pre profesionálov (vrátane psychológov, filozofov a školiteľov) a len pre zvedavého poslucháča. Napríklad, jeden z mojich priateľov, ktorí boli na poslednom seminári, to povedal takto: "Je divoko zaujímavé, nemožné odtrhnúť! Scheherazadove fantázie a šamanské príbehy sú žalostné príbehy v porovnaní s Grofovými teóriami. "

Ak ešte nie ste oboznámení so základmi transpersonálnej psychológie, radím vám, aby ste sa aspoň pozreli na svetoznámych knihach Carlose Castanedy, ktorých samotný Grof nazýva vynikajúcim transpersonálnym psychológa (aj keď Castaneda nikdy nepožadoval tento titul a nepokladal sa za antropologa a spisovateľa). Alebo revidovať slávnu trilógiu "Matrix" bratov Wachowského s Keanu Reevesom v hlavnej úlohe - obraz, ktorý tvorcovia filmu vytvorili inšpirovanými prednáškami Stanislava Grofa o perinatálnych matriciach. Oba práce podľa môjho názoru dokonale ilustrujú Grofov obľúbený nápad: skúsenosť, ktorú získavame v bežnom živote, je len nepatrnou súčasťou neobmedzeného zdroja vedomostí, ku ktorému možno pristupovať prostredníctvom transpersonálnych skúseností.

Zvláštnosťou súčasného seminára v Moskve je, že Majster Grof bude nielen držať prednáškovú časť programu o tajomných tajomstvách vedomia (7. a 8. novembra v Centrálnom dome vedeckých pracovníkov Ruskej akadémie vied), ale tiež začne sériu praktických tried, ktoré budú trvať tri dni!

Máte záujem? Potom sa ponáhľaj, zapísanie sa do seminára nie je nekonečné. Všetky podrobnosti nájdete na telefónoch 8-499-726-82-47, 8-499-726-82-48 alebo na internetovej stránke Združenia pre transpersonálnu psychológiu a psychoterapiu.

Pozrite si video: Komunistický 1990 v Praze Vokovicích - dokument Igora Chauna (November 2019).