5 známky, že ste v závislém vzťahu

Je nepravdepodobné, že by niekto z nás rád, aby váš milovaný manipuloval s vami, presadil sa na vlastné náklady alebo iným spôsobom znižoval vašu hodnotu. To je však presne to, čo sa deje v pároch so závislými vzťahmi, ktorých percento, bohužiaľ, stále zostáva pomerne vysoké. Ako zistiť, aké je vaše spojenie? Možno ju určiť niektorými znakmi.

Nebudem diskutovať o dôvodoch, prečo mnohí ľudia udržiavajú traumatické vzťahy namiesto toho, aby ich zastavili a začali žiť podľa svojich vlastných pravidiel - som si istý, že každý príbeh má vlastnú odpoveď na túto otázku.

Ďalšou vecou je, keď niekedy jednoducho nezaznamenáme alarmujúce "zvončeky", že zväz, ktorý sa nám toľko podobal predtým, postupne nadobúda rysy závislých vzťahov a tí, ktorí sa nám zdali byť ideálnym partnerom, čoraz viac začnú vyzerať ako monštrum. Títo "volaní" psychológovia zahŕňajú:

1. Zrušujete svoje hodnoty.

Veľmi častá tendencia, v priebehu ktorej sa pod vplyvom svojho partnera vzdávate všetkého, čo ste verili a milovali predtým, aby ste získali súhlas alebo aspoň nevyvolali svoj hnev.

Zvyčajne sa to stane bez povšimnutia, akceptujete "pravidlá hry" a zdá sa, že súhlasíte: čo sa vám páčilo skôr, než sa naozaj stalo zlé, nech už je to čokoľvek, koníčky, ľudia, filmy atď. A tento proces upustenia od vašich hodnôt nie je spojená s dozrievaním, čo môže tiež zmeniť náš pohľad na svet, - v záujme partnera to robíme oveľa rýchlejšie a dokonca nie vždy dokážeme vysvetliť, prečo sa to stalo.

2. Ospravedlňujete jeho správanie

Všetci máme ošklivé činy. Avšak pre osoby v závislých vzťahoch takéto partnerské akcie vždy dostanú logické vysvetlenie: druhý deň neznie - je pravdepodobne veľmi zaneprázdnený; Zabudla som na svoje narodeniny - pretože som sám som vinný, nepamätám; beaty - to znamená láska atď.

Nikto, samozrejme, hovorí, že členovia zdravej únie sa navzájom spochybňujú a diskutujú o nich - v tomto type vzťahu si ľudia skôr uvedomujú, že ich partnerom je aj osoba, ktorá nesprávne koná a správa nesprávne.