Obézne deti reagujú aktívnejšie na reklamu na potraviny

Udržujte dieťa ďaleko od obsedantne, agresívne a často hlúpe reklamy, zavolajte detských psychológov. Naučia ho nič dobrého. A najmä taká reklama je škodlivá pre plné deti.

Ak si myslíte, že štatistiky, počet obéznych detí za posledných 30 rokov sa strojnásobil. A jedným z hlavných faktorov, ktoré k tomu prispievajú, je reklama na potraviny. Ako ukazujú testy, aj potraviny, ako sú určené špeciálne pre deti, často obsahujú príliš veľa tuku, cukru a / alebo soli.

Preto, akonáhle sa na obrazovke objaví ďalšie horúce video, vyzývajúce vaše batoľa, aby vyskúšalo niečo chutné a „neuveriteľne užitočné“, najlepšie je prepnúť na iný kanál. Je lepšie nedovoliť deťom trpiacim nadváhou vôbec televízor.

Vedci z University of Missouri-Kansas City a University of Kansas Medical Center nedávno uskutočnili štúdiu, ktorá použila zobrazovanie magnetickou rezonanciou (MRI) na štúdium účinku loga potravín na obéznych a zdravých deťoch.

Ukázalo sa, že u mladých fatties, pri pohľade na takéto ochranné známky, oblasti mozgu zodpovedné za potešenie boli silnejšie aktivované ako u detí s normálnou hmotnosťou. V tomto prípade bolo ťažké kontrolovať každé dieťa zúčastňujúce sa na experimente pri pohľade na takéto logá. Na to, podľa údajov tej istej MRI, je potrebné vynaložiť viac úsilia ako vo forme nejedlého tovaru.

Všeobecne platí, že deti s normálnou hmotnosťou preukázali väčšiu vyrovnanosť a vytrvalosť ako deti s obezitou, zdôrazňujú výskumníci. A ak áno, môžeme dospieť k záveru, že deti s nadváhou sú zraniteľnejšie voči účinkom reklamy a jedným z najúčinnejších spôsobov boja proti detskej obezite je naučiť deti, ako sa sami riadiť pri rozhodovaní. Ako to urobiť - povieme v blízkej budúcnosti. Zostaňte naladení na aktualizácie na stránkach.