Ako sa Alyona Mordovina z manažéra stala inštruktorom jogy

Nikdy nie je neskoro, aby ste splnili svoj sen - viem to z prvej ruky. Keď som sa naučil stať sa ekonómom a uvedomil som si, že to vôbec nie je moje, spomenul som si, ako som robil aerobiku na videokazetách v detstve.

Prešiel som od detstva až po súčasnú profesiu inštruktora. V šiestich, odpočívajúce na mori, som sa dostal do skupiny fyzickej terapie pre deti. Vykonali sme rôzne jogické pózy - ryby, štiepenie, strečing, slábky. A chválili ma! To stačilo, aby som pokračoval. Okrem toho som od detstva chcel byť gymnastkou podľa príkladu mojej staršej sestry. Prišiel k nám, ukázala rôzne gymnastické cvičenia a ja som ich naozaj rád opakoval po nej. Ale moji rodičia nechceli, aby som ísť do posilňovne, najmä potom, čo moja sestra zlomila nohu v tréningu.

Tiež som sledoval aerobiku v televízii. Snažil som sa kopírovať pohyby inštruktora a ja som sa s niektorými krátkymi zväzkami veľmi dobre postaral. Potom som dostala prvú knihu o aerobike so súbormi cvičení z televíznych programov. Aj teraz ho niekedy používam. A keďže som mal 12 rokov, neustále som sa zaoberal formovaním na videokazetách. Keďže som nemal videorekordér, šiel som do polopodzemného fitnes klubu v centre mesta (tam boli takmer žiadne normálne) 40 minút tam a späť.

V televíznych programoch o fitness som sa mi páčila plastové pohyby, krásne postavy a samozrejme aj inštruktorské obleky. V tej dobe boli legíny a pletené legíny v móde a zdalo sa mi, že by som sa nemohla plne zapojiť, kým nebudem mať také pruhované legíny. Spomínam si, ako som bola šťastná, keď ich moja sestra zaviazala.

Neustále si stanovujem ciele. Napríklad, raz sa rozhodlo, že za mesiac musím sedieť na rozštiepeniach. Nevedel som, ako to spraviť správne, a ja som pracoval intuitívne. Po mesiaci dennej výučby na 20 minút sa rozdelenie mi podarilo. Potom som sa rozhodol, že môj pás by nemal byť 60, ale presne 57 centimetrov. Zobral som štyri obruče od svojich priateľov, upevnil som ich páskou a skrútil sa pol hodiny každým dňom. Mal som kazetu s piesňami presne tridsať minút a pod ňou som strávil tieto tréningy. Po štyroch mesiacoch som dosiahla svoj cieľ.

Keď prišiel čas vybrať si povolanie, stal som sa obeťou módy a vstúpil som na ekonomickú univerzitu. Po získaní diplomu v špecializácii "manažér" som pracoval v kancelárii len pol roka a uvedomil som si, že to nie je absolútne moja. Neprestala som sa venovať fitness po celú dobu. Od 18 do 24 rokov som sa venoval výlučne aerobike. Potom zranila koleno a začala hľadať niečo iné.

Prvýkrát som sa začal zaujímať o jogu vo veku 19 rokov, keď som dostal knihu od Zubkova "Jóga pre každého". Obe asány a očistné shatkarma postupy boli popísané tam. V prostredí, kde sa výučba jogy uskutočňovala len čiastočne, som sa rozhodol začať knihu. Cítil som, že prax zodpovedá potrebám môjho tela. Od detstva som sa rád stretol, ohýbal, vykonával rôzne pózy. Najmä mimochodom, jóga prišla potom, čo som dostal zranenie kolena: triedy mi pomohli zotaviť.

Odvtedy som začal študovať rôzne oblasti tela a mysle. Študovala na RGUFKE na katedre pokročilých štúdií v odbore "učiteľ rekreačnej aerobiky a metód pre systém Pilates". Neskôr - na Ústavu jogy a iných miestach. V tomto roku som absolvoval Ústav tradičných rekuperačných systémov a získal titul jogu terapeuta. Pokračujem v štúdiu. Čím viac sa učíte, tým viac sa zdá, že viete málo.

Na 18 rokov nie je tak ľahké urobiť správnu voľbu. Vishudha-čakra, ktorá pomáha nájsť si život, sa zvyčajne rozvíja do veku 24 rokov. V tomto veku som sa rozhodol zmeniť svoju profesiu. A našla ju volať.

Môj otec je stále prekvapený mojou profesiou. Zdá sa mu, že robiť jogu nie je práca. Keď vidím svoj úspech, podporuje ma. Rodičia na mňa nikdy neposúdili svoje názory, nezakázali nič a ja im za to veľmi vďahnem. Takáto sloboda mi umožnila urobiť správnu voľbu v správnom momente. Naučili ma, aby som si vybral. Dlho som si priala jednu múdrosť: "Nikto nie je môj priateľ, nikto nie je môj nepriateľ, ale každý je môj učiteľ." A tak sa snažím zaobchádzať so všetkými ľuďmi vo všetkých situáciách.

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".