Thermage

Jedna z najprogresívnejších metód omračovania ne-chirurgických. Napriek tomu, že jeho vedľajšie účinky a kontraindikácie ešte nie sú úplne pochopené, je na svete okolo 400 000 procedúr. Obľúbenosť termágu je ľahko vysvetliť: klient po prvom stretnutí naďalej vyzerá mladšie po pol roka.

Táto technika bola nedávno patentovaná v roku 2002. Vyvinul ju americký vedec Javier Ruiz Esparza. Okamžite sa potvrdilo, že tento postup poskytuje takmer rovnaký účinok ako chirurgický facelift, ale oveľa rýchlejšie, bez rezov, stehov a bolesti. Dnes sa termág (termage) vykonáva vo viac ako 72 krajinách.

Princípom činnosti zariadenia ThermaCool je hlboké rádiové vlnové žiarenie s frekvenciou približne 6 MHz. Radiačná energia preniká do dermis a hypodermis, zahrieva kolagénové vlákna pokožky, v dôsledku čoho sú utiahnuté a zhutnené.

Zvyšujúci sa účinok sa prejavuje niekoľko hodín po ukončení procedúry a ďalej sa zvyšuje do šiestich mesiacov. Rádiofrekvenčné žiarenie stimuluje rast nových kolagénových vlákien, ktoré sa naďalej dlhodobo posilňujú. Kvôli tomu sa koža postupne stáva jemnejšou a jemnejšou. Thermage je vhodný ako pre tvár, tak aj pre všetky časti tela, ktoré potrebujú výťah. Táto technika odstraňuje vrecia pod očami, nohy vranu, hlboké nasolabiálne záhyby, druhú bradu, vrásky a opuchy a popôrodné strihy.

V priebehu postupu klient cíti alternatívne chladné a horúce dotyky prístroja. Faktom je, že rádiové vlny zahrievajú podkožné tkanivo zvnútra, takže môže byť pocit nepríjemného pocitu. ThermaCool má viacúrovňový riadiaci systém, ktorý rozprašuje chladivo na pokožku. Navyše špeciálne citlivé snímače zaznamenávajú teplotu pokožky a v závislosti od nej regulujú frekvenciu žiarenia.

Na rozdiel od plastickej chirurgie termág nevyžaduje anestéziu a pobyt v nemocnici. Je vhodná pre všetky typy pleti, po opaľovaní a zdvíhanie trvá asi tri roky. Nezabúdajte však, že táto technika je veľmi mladá a vedľajšie účinky, ako už bolo spomenuté, ešte neboli plne študované. Existujú prípady, kedy neprofesionálna termágia viedla k atrofii podkožného tuku a odťahu kože. Existujú ďalšie účinky, ako je svrbenie a sčervenanie. Pred začatím postupu by ste mali konzultovať skúseného odborníka a starostlivo si vybrať kliniku.

Absolútnou kontraindikáciou voči termágu je prítomnosť kardiostimulátora a implantovaného kardioverter defibrilátora. Tiež by ste sa mali zdržať liečenia cukrovky, systémových a infekčných ochorení kože a počas tehotenstva.

Pozrite si video: THERMAGE LASER EXPERIENCE, before and after pics (Júl 2019).