Kardiovaskulárne stroje: ako zefektívniť cvičenie

Kardiovaskulárne stroje sú vysoko cenené všetkými fitness špecialistami: tak pre začiatočníkov, ako aj pre tých, ktorí sú dlhodobo angažovaní. Ale tí a iní často robia chyby, čo výrazne znižuje efektivitu vzdelávania. Hovoríme, ako vytlačiť maximum z tried na bežeckom páse, stepi, stacionárnom bicykli atď.

Všetky tieto chyby sa dajú zvyčajne rozdeliť do dvoch kategórií: tie, ktoré sú typické pre výcvik na akomkoľvek kardiovaskulárnom stroji, a tie, ktoré sú charakteristické pre konkrétny typ prístroja.

Tréneri zahŕňajú bežné chyby:

Nízke tempo, Určite ste videli v sále dievčatá, ktoré, bez toho, aby vzhliadli z rozhovorov na mobil, pomaly putovali po bežeckom páse. Áno, pre chudnutie je potrebné zaťaženie nízkej a strednej intenzity. Ale to je tempo, ktoré vám umožní povedať frázu 5-6 slov bez dychu, a nie chatovať bez zastavenia. Ak chcete určiť intenzitu, s ktorou by ste mali robiť, si fitness test alebo počítať pulzové zóny. Zapamätajte si všeobecný princíp: čím viac budete vážiť, tým pomalšie by ste sa mali pohybovať a naopak.

Pokyny pre kalórie, ktoré simulátor vypočíta. Presné údaje o spálených kalóriách si uchovávajú iba tie „stroje“, do ktorých zadávate svoje údaje (výška, hmotnosť, pohlavie) a ktoré zároveň čítajú váš pulz pomocou hrudného senzora. Snímače srdcovej frekvencie na zábradlí však poskytujú presné údaje iba vtedy, ak sa na ne neustále držíte (napríklad na bežeckom páse sú neprijateľné). Bez týchto údajov nie sú kalórie, ktoré vám kardiovaskulárny prístroj spočíta, len priemernou teplotou v nemocnici. To znamená podmienený výpočet a spravidla aj nadhodnotený o 15 - 30%. Preto by ste nemali ukončiť tréning, napríklad keď ste videli, že ste spálili plánovaných 300 kcal. Lepšie sa riadi časom: 40-60 minút.

Referenčný bod vypočítaný impulzom simulátora. Táto chyba súvisí s predchádzajúcou chybou: impulz sa presne meria len vtedy, ak je snímač vždy v blízkosti telesa. A ak sú to senzory na zábradliach zariadení? Pre nich, spravidla, chytiť, keď chceme odpočinúť na chvíľu po dokonalé "blbec", to znamená, keď náš pulz prevyšuje normu. "Wow! - Myslíme si, - Kde som tak zrýchlený, je to škodlivé! “A spomaľujeme tempo, znižujeme srdcovú frekvenciu. A zároveň aj spotreba kalórií. Pamätajte si: ak nie je možné merať pulz stále, aspoň to robte pri rovnomernom pohybe a nie pri dusení.

A teraz budeme uvažovať o najobľúbenejších chybách pri praktizovaní špecifických typov kardiovaskulárnych zariadení.

Tréning na bežeckom páse sa stáva neúčinným, ak:

- Držte sa zábradlia, Pri chôdzi a behu máme tendenciu pohybovať rukami do rytmu. Vypnutie z pohybu vedie k tomu, že rovnováha a koordinácia svalov je narušená, spotreba kalórií je znížená. Nemôžete vydržať bez zábradlia? Spomalte tempo alebo naklonenie plátna.

- Pozrime sa pod nohy a švihadlo. To znižuje objem hrudníka a tým aj množstvo inhalovaného kyslíka, vedie k únave a poškodzuje chrbticu. Ak sa bojíte pádu, len spomalte, ale sledujte svoje držanie tela.

- Nesledujte techniku ​​pohybu. Pri chôdzi urýchliť budete musieť chodiť častejšie (a nie urobiť krok neprirodzene široký - to vedie k zraneniam). Pri behu - naopak: akcelerovať, zväčšiť dĺžku kroku a až potom pridať frekvenciu. V opačnom prípade začnete dusiť a prerušiť cvičenie vopred.