Čo obohatené potraviny zahrnúť do stravy

Tradičné potraviny nie sú vždy schopné poskytnúť nášmu telu potrebnú sadu užitočných látok. Potraviny s vitamínovými doplnkami môžu byť rozumným spôsobom. Čo sú obohatené potraviny žiaduce zahrnúť do rodinnej stravy?

V posledných rokoch sa na regáloch objavilo mnoho výrobkov umelo obohatených vitamínmi a stopovými prvkami. A nie je divu! Prírodné plnohodnotné jedlo v strave každého z nás sa stáva menej a navyše naše stravovacie návyky sú ďaleko od ideálu. Avšak, neponáhľajte úplne prejsť na vitamínové pastilky, chlieb a kefír, nahrádzajúce čerstvé ovocie, zeleninu, prírodné mlieko, vysoko kvalitné mäso a ryby. Ako dobre sa potrava s prísadami vstrebáva do tela, ešte nie je jasná. Podľa odborníkov majú obohatené potraviny zmysel zahrnúť do stravy, keď obsahujú prvky, ktoré určite nemáte dosť. Najmä väčšina ľudí v našej krajine trpí nedostatkom jódu, vápnika a železa.

Jód. Ruská pôda, a teda všetko, čo na nich rastie, je v tomto dôležitom prvku chudobná. Potraviny obohatené jódom budú prínosom pre väčšinu z nás. Zaviesť chlieb a jód v rodinnej strave. A nahradiť zvyčajnú soľ s obsahom tohto prvku alebo morskou soľou. Len nezabudnite, že musíte prisalivat ready-made jedlo - jód vyparuje počas varenia.

* Vápnik. Pozrite sa na túto položku v opevnený chlieb, raňajkové cereálie a mliečne výrobky.

* Železo. Sú obohatené o pekárenské výrobky, obilniny a mliečne výrobky. Výrobcovia zavádzajú železo a v zložení výrobkov detskej výživy spravidla spolu s vitamínmi B, takže sa lepšie vstrebávajú.

Dôležité upozornenie! V ten istý deň sa neodporúča používať viac ako 3-4 porcie obohatených potravín, ak konzumovaná dávka obsahuje 20-30% vitamínov z dennej potreby.