Tréning s masážnym valčekom

Ak nemáte čas na cvičenie pre profesionálne masáže, použite Rejuvenation Progression Roller. Toto nádherné zariadenie bude fungovať unavené svaly tak dobré ako špecialista, čo vám ušetrí od bolesti a nepohodlia.

Originálny masážny valec Progresívny valček na omladenie bol navrhnutý pre funkčný tréning, manuálnu terapiu a urýchlenie rekonvalescencie profesionálnych športovcov. Ale veľmi skoro získal popularitu medzi fitness nadšencov. Čo je pochopiteľné, pretože bolesť vo svaloch je im tiež známa. Po aktívnom tréningu sa môže vyskytnúť nepohodlie, alebo naopak môže byť dôsledkom dlhodobého statického zaťaženia s nízkou motorickou aktivitou. V svaloch sa objavujú ložiská napätia, tzv. Spúšťacie body - bolestivé sťahy svalových vlákien. Masážny valec, pôsobiaci na tvrdé svalové tkanivo, účinne zmierňuje nepohodlie.

„Vďaka svojmu špeciálnemu povrchu matrice môže Rejuvenation Progression Roller reprodukovať pohyby podobné tým, ktoré sa používajú pri masáži: končekmi prstov, prstovými prstami alebo dlaňami,“ hovorí. Maria Kononová, odborná spoločnosť "FitnessDom". - Roll je rozdelený do troch zón rôznych tvarov a hustôt. Prvý hladký povrch je určený pre klasickú samo-masáž a pripomína palmovú masáž. Nasledujúci povrch sa skladá z troch prvkov väčšej plochy. To vám umožní pracovať sa hlbšie a zahriať svaly. Tretí povrch valca, pozostávajúci zo šiestich úzkych hrán, je najťažší. Je vhodný na hlbší rozvoj štvorhlavých svalov, lýtkových svalov, svalov chrbta stehna, chrbta a najširších svalov chrbta. Rejuvenation Progresion Roller je vyrobený z vysokopevnostného plastu a je schopný dlhodobo odolávať značným zaťaženiam. Je vodotesný, neabsorbuje pot a ľahko sa čistí. Takýto trvanlivý a kompaktný masážny prístroj je vhodný na cestovanie.

Rejuvenation Progression Roller môže byť tiež použitý ako zariadenie na tréning svalov kôry, napríklad v takých cvikoch, ako sú push-upy s dôrazom na rolku, bočný bar, výpady s oneskorenými nohami na kotúči. „Prečervenanie Progresion Roller dáva ďalšie napätie pre svaly dolnej časti tela v cvičeniach ležiace a stojace, a svaly hornej časti v cvičeniach na rukách,“ hovorí Maria Kononova. - Všetky hlavné svaly a malé stabilizačné svaly sú zapojené do práce, čo robí cvičenie zložitejším. Je to skvelé vybavenie pre prácu na koordinácii a rovnováhe. Masážny valec umožňuje vykonávať efektívne rozcvičenie, záves alebo celý tréning. “

Kto je vhodný na tréning s progresívnym Rollerom

Klip je určený pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, športovcov, crossfitters. Ale najmä masér ocenia milovníkov fitness. „Tento segment užívateľov často nemá špeciálny tréning, a preto sú častejšie odborníci zranení, natiahnuté svaly, väzy,“ hovorí Maria Kononová. - Opakované cvičenia v tréningových programoch môžu okrem toho viesť k zníženiu pružnosti svalov, ktoré sa časom zmenšujú a znižujú. Masážny valec Rejuvenation Progression Roller je účinným prostriedkom na udržanie ich flexibility. “

Ako vybudovať tréning s progresívnym Roller Roller

* Pred tréningom a po ňom je možné použiť masážny valec. V prvom prípade sa zvýši krvný obeh a pripravia sa svaly na tréning, v druhom prípade bude hnusiť unavené svaly a zabráni stagnácii kyseliny mliečnej.

* Valec by mal byť zvinutý pod každou svalovou skupinou. Keď nájdete napäté alebo bolestivé miesto, zastavte na niekoľko sekúnd a relaxujte čo najviac. Po 5-30 sekundách by mal nepohodlie a bolesť klesať. Pre každú svalovú skupinu vykonajte pomaly 20 cyklov. Ak je zóna príliš bolestivá s priamym vystavením, pohybujte valčekom a masírujte okolité svaly, kým nie sú úplne uvoľnené.

* Počas cvičenia by mal byť tlak valca na svaly mierny. Aby bolo možné pracovať hlbšie na veľkých svaloch, najmä na latissimus dorsi, môže byť tlak zvýšený použitím dodatočnej váhy, napríklad na hruď položte malú váhu.

* Valec by mal byť zvinutý tak pomaly, ako je to len možné - nie rýchlejšie ako 2 cm za sekundu. Masážne zóny bolestivosti po dobu najmenej 60 sekúnd s pohybmi tam a späť.

* Ak nasledujúci deň po tréningu s rolkou, cítite bolesť a nepohodlie v určitej časti tela, odložte triedy pre túto svalovú skupinu na 24-48 hodín.

* Nepoužívajte valček v kĺboch ​​a kostiach. Nemôžete tiež masáž krku a dolnej časti chrbta - sú veľmi citlivé. Ak máte pocit nepohodlia v týchto oblastiach, mali by ste kontaktovať špecialistu.

„Keď robíte cvičenia s valčekom, nezabudnite, že ich hlavným cieľom je znížiť bolesť a nepohodlie svalov,“ hovorí Maria Kononová. - Preto sa nemusíte snažiť vykonávať stanovený počet opakovaní. Snažte sa relaxovať a pracovať na bolestivých miestach tela, kým sa uľavíte. “