Vyžaduje obete: príbehy zákazníkov, ktorí sa báli kozmetológov

Nezávisle vykonávať chemické šupky, vyhorieť bradavice, perforovať pupok pre piercing - neexistuje žiadny limit na naše podnikanie a odvahu, pokiaľ ide o krásu, pretože, ako viete, to vyžaduje obetu. A niekedy také, že to desí kozmetológovia. Tu je niekoľko z týchto trikov, nesnažte sa opakovať!

Použitie výrobkov určených na odbornú starostlivosť

Snáď väčšina kozmetológov je vystrašená práve týmto: samo predpisovanie a používanie produktov vyvinutých nie pre domácu starostlivosť, ale profesionálnu starostlivosť. „Často ženy hľadajú v snahe ušetriť peniaze za návštevu estetickej kliniky spôsoby, ako nakupovať výrobky určené na použitie odborníkmi,“ hovorí. Olga Zakharova, dermatológ a kozmetológ na Klinike rodinného lekárstva. - Veľké problémy nebudú, ak je to nejaká zdvíhacia maska. Je to oveľa horšie, keď sa dostatočne agresívne prostriedky na chemické šupky, bielenie pigmentov atď. Dostanú do rúk amatérskeho. Mal som prípady, keď po takýchto domácich pokusoch museli klienti dlhodobo liečiť vážne komplikácie: alergické reakcie, chemické popáleniny, pretrvávajúcu pigmentáciu. Je možné, že tento druh „úspor“ bude nakoniec stáť niekoľkokrát viac - budete musieť platiť za rehabilitáciu. Okrem toho, že nástroj, ktorý si sám prepustený, nemusia byť vhodné. Správne vyberte postup, ktorý bude účinný vo vašom prípade, iba špecialista. Pred predpísaním tohto typu liečby alebo starostlivosti musíme my, kozmetológovia, vziať do úvahy mnohé faktory. Toto sú vlastnosti pokožky klienta, jej vek, prítomnosť rôznych chronických ochorení, užívanie liekov a mnoho ďalšieho. Iba lekár bude schopný objektívne posúdiť v každom prípade potenciálne riziká. Okrem toho, mnohé postupy, napríklad tie isté peelingy, si vyžadujú osobitné prípravné postupy pred a po obnovení.

Odstránenie nádorov

Nikto nemá rád rôzne nádory na koži: nachádza sa na otvorených plochách tela, kazí vzhľad, ukrytý pred očami - drží sa na bielizeň, oblečenie, šperky a sú tiež ľahko zranení. Je celkom prirodzené, že sa chceme všetkými prostriedkami zbaviť všetkých druhov papilomavíc, bradavíc a krtkov. Šijacie nite, ktoré viažu papily s nohami, sú v nádeji, že uschnú a odpadnú. A šťava z jedovatých rastlín - snažia sa vyhorieť nenávidené porasty. Novotvary na koži a pokúsiť sa konkrétne poškodiť ostré predmety. Prečo je to lepšie nerobiť? „Okrem toho, že všetky vyššie opísané metódy sú neúčinné, sú jednoducho nebezpečné,“ hovorí Olga Zakharová. - Účinky domácej liečby môžu byť popáleniny, krvácanie, zjazvenie. A aj keď sa vám podarí nezávisle odstrániť bradavice alebo papilómy, neexistujú žiadne záruky, že sa čoskoro neobjavia znova a ešte vo väčšom počte. Hlavné nebezpečenstvo spočíva v tom, že mnohé typy nádorov majú podobný vzhľad. Môže byť ťažké vidieť napríklad papilomavírus z névusu alebo mäkkých myómov. Ich povaha a stupeň nebezpečenstva sú však rozdielne a metódy zaobchádzania s nimi sú odlišné. Bez pomoci špecialista tu nemôže robiť. Nezávislé odstránenie neoplazmy môže vyvolať degeneráciu jej buniek do malígnych buniek, čo sa stane oveľa vážnejším problémom ako len estetickou chybou. “ Nie je pravda, že je zvláštne, že sa stále uchýlime k takým archaickým, ak nie barbarským metódam v prítomnosti veľkého množstva moderných metód - chemických, chirurgických, laserových, rádiových vĺn. Všetky sú oveľa efektívnejšie, bezbolestné a bezpečné.

Mechanické čistenie tváre

Ručné čistenie, pri ktorom sa póry pokožky čistili prstami a špeciálna lyžica Uno, používali kozmetológovia v čase, keď neexistovali žiadne iné prostriedky. Mnohí však stále uplatňujú tento postup doma. Medzitým to nie je bezpečné ani pri výkone špecialistu. „Počas procesu mechanického čistenia sa obsah mazových žliaz úplne odstraňuje,“ hovorí Natalia Kislitsyna, dermatokozmetológ na klinike Eterna. - V dôsledku toho sa môže vyvinúť zápalová reakcia, objavia sa nové infiltráty a pustuly. Okrem toho, aby sa uvoľnili póry pokožky pred nečistotami, je potrebné na ňu vyvíjať tlak, čo znamená vysoké riziko poškodenia, ktoré sa bude dlho hojiť. Po celú dobu bude tvár červenkastého odtieňa s jasnými príznakmi opuchnutia. Dôsledky manuálneho čistenia, ktoré vykonáva aj kozmetička, sú často zjazvené kožné deformity a kongestívne vaskulárne miesta, čo si vyžaduje ďalšiu liečbu. Ešte viac problémov sa môže zmeniť na negramotné používanie rôznych zdravotníckych pomôcok v procese čistenia, na tú istú lyžicu Uno alebo na ihlu Vidal. Uno je lyžica je obojstranné zariadenie, na jednom konci ktorého je "sitko" - čepeľ pokrytá dierami na čistenie pórov. Na druhom konci je špachtľa s jedným malým otvorom určeným na odstránenie akné. Vidalova ihla vyzerá ako Unoova lyžica, ale namiesto „sita“ má ostrú ihlu na otvorenie akné a rozšírenie pórov. „Okrem použitia týchto nástrojov si vyžaduje určité zručnosti, je dôležité dodržiavať prísne hygienické pravidlá,“ hovorí Olga Zakharová. - Robiť to doma je často ťažké, a preto je riziko infekcie vysoké. Alternatívou k neefektívnemu a zároveň traumatickému manuálnemu čisteniu je ultrazvuk, pomocou ktorého môžu byť póry pokožky jemne a dôkladne vyčistené. “

Piercing časti tela

V dôsledku tohto trendu nosia náušnice nielen v ušiach, ale aj v iných, extravagantnejších spôsoboch - v nose, jazyku, pupku, bradavkách, obočiach, perách, genitáliách - ženy módy sa ponáhľajú preniknúť do orgánov a často vlastnými rukami, veriac, že ​​komplikácie takýchto zdanlivo jednoduché postupy sú nepravdepodobné. Ale je to naozaj? „Hlavným nebezpečenstvom je rovnaké riziko, že sa infekcia ohrozí vaše zdravie,“ hovorí Olga Zakharová. - Treba tiež pamätať na to, že diery v pupku a bradavkách sa dlho hojia (asi mesiac) a vyžadujú opatrnú a kompetentnú starostlivosť. Chybné prepichnutie jazyka môže spôsobiť vážne krvácanie, ktoré môže zastaviť len lekár. Je dôležité zvoliť správne náušnice. Mnohí napríklad veria, že najbezpečnejšie by bolo striebro alebo zlato. Ale striebro, v kontakte s krvou a lymfou, sa zmení na čierne. Tmavá patina je skvelým prostredím pre baktérie. Zlato je bezpečnejšie, ale malo by byť na najvyššej úrovni, bez prímesí iných kovov, ktoré majú zlý vplyv na proces hojenia rany. Odborník Vám s najväčšou pravdepodobnosťou po prvý raz odporučí dekoráciu z lekárskej ocele, titánu alebo bioplastov - inertných materiálov, ktoré nespôsobujú komplikácie. “ Jedným slovom, na akomkoľvek mieste na tele, budete vkladať náušnice, dôverujte rukám profesionála. Bude prepichnúť správne, a vydá odporúčania na starostlivosť, a vyberie náušnice.