Manželia v práci: ako budovať vzťahy, ak ste kolegovia?

Nie je tak jednoduché žiť so svojimi milovanými pod jednou strechou. Koľko párov bolo zničených pre špinavé jedlá, špinavé ponožky alebo sušené cestoviny! Čo keby ste mali denne vidieť svojho manžela? Ako zostať a milovníkov a kolegov 24 hodín denne a nie zabiť jeden druhého? Chápeme spolu s psychológmi.

Podľa väčšiny odborníkov najčastejšie spoločná práca poškodzuje len vzťah. Predpokladá sa, že pre harmonickú úniu má každý z manželov veľa osobného priestoru a práca je jedným z nich. A ak ste so svojim milovaným kolegom, je veľmi pravdepodobné, že budete veľmi rýchlo začať "zatiahnuť" vedľa neho.

Ako zdôrazňuje psychológ Yana Leikina, najmä tento problém sa týka tých, ktorí sú zamestnaní. "Ak manželia vykonávajú svoju činnosť alebo sa podieľajú na spoločnej tvorivej činnosti, práca naopak najčastejšie spája ich," dodáva.

Podrobnejšie pochopíme, čo je plné partnera-kolegy.

Hlavné nevýhody tímovej práce so svojím manželom

Zreteľná povesť. V práci sa obvykle prezentujeme ako inteligentní, obchodný a racionálny. Avšak, ak vás kolegovia s každodenným nasadením s vami vidia, že sladko sterilizujete s manžela alebo keď sa hnev prepadne do dierky, je ťažké vás vnímať ako profesionál.

Znížené možnosti kariéry. Manželia sú v zásade vnímaní ako jedna jednotka, čo znamená, že orgány budú sťažené spozorovať vaše osobné zásluhy a nejako ich povzbudiť. "Ak je manžel váš šéf, potom bude ťažké dosiahnuť propagáciu. Alebo ju budú vnímať ako nezaslúžení, "poznamenáva Yana Leikina.

Oddelenie od tímu. V kanceláriiManželia sa často navzájom zavesia a zabúdajú na potrebu udržiavať vzťahy s ostatnými kolegami. V dôsledku toho sa nevedomky ocitnete v sociálnej izolácii.

Žiarlivosť. "V práci sú ľudia v spoločenskej úlohe: musia udržiavať priateľské vzťahy s ostatnými, úsmev a flirtovanie. A manželia budú mať tento okamih na vytvorenie žiarlivosti a konfliktu, "vysvetľuje expert. Možno príde na to, že celý pracovný čas, ktorý začnete utrácať na paranoickú kontrolu vášho blízkeho.

Porušovanie osobných a profesionálnych hraníc. Spolupracovať so svojím manželom je veľmi ťažké oddeliť priestor kancelárie a domova. Profesionálne problémy budú zmiešané s osobnými, a v skutočnosti budete mať niečo k odpočinku a výmenu.

Strata sexuálneho záujmu o pár. Keď sa partneri stanú dobre koordinovaným pracovným tímom, svetlo v ich vzťahu môže zmiznúť. Neexistuje priestor na flirtovanie, hádanky, fantázie - pretože ste na dosah ruky.

Súťaženie so svojím blízkym. Rivalita s partnerom v práci môže výrazne rozptýliť atmosféru v rodine. "Medzi manželmi sa môže objaviť nedôvera, nepriateľstvo alebo budú pokračovať v urovnávaní účtov doma," - komentuje klinický psychológ Alisa Galati.

Nedostatok emocionálnej podpory. Ako poznamenáva Yana Leikina, kolegovia manželov sa začnú navzájom oveľa objektívnejšie hodnotiť, čo znamená, že pre nich je ťažké plniť úlohu psychoterapeuta. Napríklad, ak sa sťažujete na svojho manžela o zlom šéfe alebo únavu, nebudete počuť "moje chudobné dievča", ale "prestaneš kňučať, ty si pili čaj celý deň".

Avšak, ak takýto problém vznikne vo vašom páre, to vôbec neznamená, že niektorí z vás musia ihneď odstúpiť. Najskôr sa pokúste vypočuť poradenstvo špecialistov a uviesť do komunikácie niektoré rámce, a to doma aj v práci.