Svetlana Abu-Hardan o párovom tanci

Párový tanec môže byť neuveriteľne zložitý, najmä ak sa vyžaduje absolútna synchronizácia pohybu. Ale potešenie, ktoré dostanete z úspešného dueta stojí za to potiť.

Sám som si naozaj vychutnával arabský ľudový tanec dubky s Alexey Ryaboshapkou. Byť profesionálny a majú vynikajúcu techniku, Alexey vytvára špeciálnu energiu okolo seba, chápe svojho partnera dobre, zdvihne jeho nevyžiadané túžby a nápady a okamžite na ne reaguje. S takýmto majstrom je jednoduché a zábavné vykonávať aj improvizovaný tanec.

Je dôležité, aby sa partneri cítili navzájom a chápali všeobecnú predstavu o budúcom počte. Ak známi ľudia dlhodobo spolu tancujú, samotný spôsob vystúpenia sa prejavuje v názore konverzácie medzi starými priateľmi. Nie je potrebné mať rovnaký prístup k spoločnému projektu, pretože, ako sa hovorí, pravda sa rodí v spore. Najväčšie duety vytvorili ľudia s úplne odlišnými názormi na všeobecnú myšlienku a spôsob jej implementácie. Môžu existovať nezhody, spory a nedorozumenia v spoluvytváraní, a to všetko musí byť časom prekonané, aby sa zabránilo konfliktom a sporom.

Ak sú partneri blízko temperamentu a cítia sa navzájom dobre, tanec sa rodí rýchlejšie a harmonickejšie. V takýchto partneroch sa pri výkone čísla, rýchlosti a ostrosti pohybov, jasu vzhľadu a mimikry zhodujú, spájajú sa vo víre emócií. Ak sú temperamenty dua rozdielne, musia sa navzájom prispôsobovať a prekračovať obvyklý štandard pohybu. Je to veľmi zaujímavá skúsenosť: napríklad jeden z partnerov zmenšuje vášeň v jeho tanci, druhý sa naopak učí čoraz výraznejšie hovoriť s očami a gestami.

Na javisku, v žiadnom prípade nesnažte sa zatieniť svojho partnera: s takýmto sebeckým prístupom je číslo duetu odsúdené na neúspech. Divák musí ukázať úplnú harmóniu oboch obrazov, ale to sa nestane, kým nebudete rešpektovať svojho partnera a jeho schopnosti.

Nie je potrebné nadviazať priateľské vzťahy s partnerom v duete a prejsť na dôvernosť. Ale aby sme spolu vypili šálku kávy a porozprávali sa, neusmeli by sme sa nadbytočne smiať. Nie je to za nič, čo hovoria: funguje to dobre s tými, ktorí sa dobre smejú.

Užitočné odkazy

Video lekcie "Belly Dance" a master class od Alexei Ryaboshapki pre cvičenie doma vo fitness video knižnici klubu "ALIVE!".