Práca na chybách: ako nastaviť tvar očí

Ak vás príroda neodmenila veľkými očami dokonalých obrysov, makeup opraví tento nesprávny výpočet. Tiene, ceruzka, očné linky a riasenka sú veľkí iluzionisti, ktorí dokážu perfektne tvarovať akékoľvek oko.

Zmenou veľkosti a tvaru očí je najjednoduchšie zmeniť svetlo a tieň. Použite očné tiene, dramaticky odlišné v ľahkosti. Napríklad, svetlo a tmavo hnedá, slonovinová a olivová, bledoružová a hluchá modrá, biela a čierna.

* Oči ďaleko od seba (ak je vzdialenosť medzi očami dlhšia ako jedno oko). Obal s tmavými tieňmi vnútri spodnej strany priestoru od vnútorného kútika oka k nosu a k základni obočia. Atramentová farba na mihalnice vo vnútornom rohu oka. Môžete nakresliť vnútorný kútik oka pomocou očných viečok na horných a dolných viečkach. Tmavo hnedé tiene alebo tmavý práškový kruh okolo spodnej časti spodnej časti obočia v tvare trojuholníka.

* Zavrieť oči (ak je vzdialenosť medzi očami menšia ako dĺžka jedného oka). Vonkajšie rohy očí pokrývajú tmavé tiene. Na vnútorných rohoch aplikujte svetlé tiene pozdĺž kontúry oka. Na oboch stranách nosného mosta aplikujte tieň svetlých odtieňov. Atramentové farby na riasach len vo vonkajších rohoch očí. Linka na očné linky by sa mala rozširovať vo vonkajších rohoch očí alebo presahovať vonkajší kútik oka.

* Šikmé oči(keď je vonkajší kút oka zreteľne vyšší ako vnútorný). Zamerajte sa na vonkajší roh dolného viečka, pomocou očných tieňov a očných liniek, ako keby ste vracali vonkajší kútik oka do rovnakej horizontálnej polohy s vnútorným. Za týmto účelom môžete tieniť iba vonkajšiu tretinu dolného viečka, alebo plne zdôrazniť dolné viečko s očné linky, ktoré sa rozširujú vo vonkajšej tretine oka alebo sa oddeľujú od okraja rias vo vonkajšej tretine oka.

* «Padajúce oči (keď je vonkajší kút oka zreteľne nižší ako vnútorný). Oči môžu vyzerať "padajúce", ​​vrátane vzhľadom na štruktúru očných viečok. Napríklad normálne nastavené oko môže urobiť „padajúcu“ zlomeninu orbitálneho záhybu na vonkajšom rohu. Úplne rovné riasy môžu vytvoriť dojem „pádu“. Aby sa tento dojem odstránil, stačí, aby sa mihalnice zakrivili pomocou pinziet. Ak je horné viečko dobre vyvinuté, na korekciu použite očné linky, ktoré by mali byť aplikované na vonkajšiu tretinu horného viečka a roztiahnuté na vonkajšom rohu. Začnite očné linky z vonkajšieho rohu oka a dokončite ju v bode, v ktorom oko začne "padať". V prípade nerozvinutého horného viečka alebo ak je prekrytý previslými kožnými záhybmi, vykonajte opravu očných tieňov. Tieň ich nad záhyby tak, aby tieniaca čiara opticky zdvihla vonkajší roh a vrátila oči na miesto normálneho pristátia. Rovnakým spôsobom sa koriguje zlomenina orbitálneho záhybu, čím sa vytvára ilúzia padajúceho oka.

* Malé, hlboko uložené oči. tubudete potrebovať len svetlé telo, ružové, béžové farebné očné tiene a ceruzky. Môžete použiť lesk alebo perlový odtieň.