Ako si vybrať chůvu pre dieťa

Či veľmi dokonalosť Mary Popins alebo majster miestnosti, Freken Bock, závisí od správnosti vášho konania vedľa dieťaťa. Tu nájdete podrobné pokyny na výber dieťaťa pre dieťa, vyhýbajte sa nepríjemným prekvapeniam.

Predtým, ako hľadáte dieťa, rozhodnite sa, kto skutočne potrebujete. Najviac rozpočtové chůvy - bez špeciálneho vzdelania, ktoré sa jednoducho starajú o dieťa a starajú sa oň. Chudobný učiteľ, ktorý vlastní vývojové techniky a je schopný naučiť vaše dieťa cudzie jazyky, tanec, hudbu, bude stáť podstatne viac. Ešte vyššia platová kategória domácich zamestnancov je vládca. Funkčnosť takého špecialistu okrem iného zahŕňa povinnosť vniesť do oddelenia dobré správanie, učiť etikety, rozširovať horizonty a rozvíjať inteligenciu.

Ruské ženy, najmä s povolením na pobyt v Moskve, sú na trhu vyššie ako návštevníci. Existuje veľa práce pre nich a sú pripravení platiť viac. Mimochodom, toto sa často stáva príčinou nepodložených rozmarov žiadateľov o kapitál. Potenciálni zamestnávatelia dávajú prednosť tomu, aby sa s opatrovateľkou venovali nielen z bezpečnostných dôvodov: je ľahšie kontrolovať osobné údaje a profesionálnu reputáciu. Nezanedbateľné detaily ako špecifické napomenutie návštevníkov tiež záleží. Niekoľko ľudí chce platiť za rečovného terapeuta, aby napravilo zvukovú výslovnosť dieťaťa.

Ako nájsť opatrovateľku

Tento problém možno vyriešiť tromi spôsobmi - prostredníctvom známych, prostredníctvom agentúry alebo nezávisle.

Nanny na známych

Najjednoduchšou, najlacnejšou a relatívne bezpečnou možnosťou je ísť na osobu, ktorú potrebujete na odporúčanie priateľov a známych. Ale bohužiaľ, nie to najlepšie. "Každý zamestnávateľ má veľa svojich požiadaviek a to, čo je v jednej rodine uvítané, je úplne neprijateľné v inej rodine," hovorí Olga Dmitrieva, autorka najpredávanejšej knihy "Starostlivo, v domácnosti!". - Podľa mojich skúseností, ani osobné zoznámenie s minulými zamestnávateľmi vás nezachráni ani z nedbanlivosti zamestnancov, z nekompetentnosti, ani z krádeže. Okrem toho, vyzdvihnutie chlapčeka cez priateľov, budete tráviť veľa času hľadaním nielen pre vhodných kandidátov, ale prinajmenšom pre voľných kandidátov. A je možné čakať až do veku väčšiny dieťaťa. Prijímanie zamestnanca na odporúčanie priateľov, budete musieť urobiť kompromisy, vytvárať nepríjemnosti a problémy pre seba. "

Vyhľadávanie prostredníctvom personálnej agentúry

Toto je najbežnejší a najpohodlnejší spôsob. V agentúre budete môcť vyzdvihnúť drahé aj rozpočtové možnosti. V prípade služieb musíte zaplatiť províziu od 50 do 100% platu zamestnanca. Aké sú výhody a nevýhody prenájmu chlapca prostredníctvom sprostredkovateľa?

goodies

* Potenciálny kandidát je testovaný. Renomované agentúry majú svoje vlastné kanály, prostredníctvom ktorých sa rýchlo šíria informácie o bezohľadných zamestnancoch.

* Agentúry majú pravidelných zákazníkov - žiadateľov. Po rozvinutí jedného oddelenia, mnoho chovných detí často príde do práce znova. Samozrejme, takíto pracovníci sú veľmi dôveryhodní. Pre agentúru je prospešné nájsť pre vás najlepšieho kandidáta. Zmluva je na rok s neobmedzeným počtom náhrad. Ak vás manažér nebude prvýkrát poprosiť, bude musieť znova vykonať všetku prácu a navrhnúť nového žiadateľa.

* Zamestnanci v domácnosti zamestnaní prostredníctvom agentúry sú zriedkavo zapojení do zlých príbehov. Po prvé, veľa z nich má naozaj záujem o stálu prácu, a preto sa starajú o vlastnú povesť. Po druhé, osoba s kriminálnymi úmyslami (napríklad odcudzení od svojich zamestnávateľov) pravdepodobne "nezasvieti" svoje údaje do personálnej agentúry.

cons

* Existuje možnosť, že pri rozhovore v agentúre vytvoríte nesprávny dojem potenciálneho kandidáta. Pred stretnutím s potenciálnym zamestnávateľom získajú žiadatelia odbornú radu: ako sa správať, aké otázky kladú, ako sa obliekať. Takže aj keď ste spokojní s prvou schôdzou, neexistuje žiadna záruka, že v budúcnosti nebudete nepríjemne prekvapení.

Agentúra nemôže byť 100% dôveryhodná. Preto sa budete musieť zaoberať skontrolovaním kandidáta na "tmavú minulosť". Nebuďte leniví a pýtajte sa niekoľko otázok na potenciálnu chůvu. Nemali by mať všeobecný charakter. Napríklad je zbytočné spýtať sa, aké vývojové techniky vlastníte, je lepšie zistiť, ako sa jedna metóda líši od druhej. Uistite sa, že ste sa opýtali odporúčaní opatrovateľky. Skontrolujte ich, či by mali byť agentúry, ale je lepšie chyba. Po preštudovaní odporúčaní kandidátov, ktorí sa vám páčili, nebuďte leniví, aby ste sa na internete vyhĺbili - tu nájdete veľa zaujímavých vecí. "Skontrolujte dostupnosť dlhu na webovej stránke služby súdnictva, to sú otvorené informácie," hovorí Olga Dmitrieva. - Upozorňujeme, že ak potenciálna chovateľka aktívne predáva použité výrobky z druhej ruky online. Ak zistíte, že chůva je riaditeľom niekoľkých desiatok LLCs, stojí za to tiež diskutovať. "

Nezávislé vyhľadávanie na špeciálnych stránkach

Môžete si samostatne umiestniť voľné pracovné miesto na špecializovaných miestach pre výber domáceho personálu, ako aj zobraziť dotazníky potenciálnych kandidátov. Táto cesta je dosť nepríjemná, ale nakoniec sa ukazuje ako najoptimálnejšia. A tu je dôvod.

* Prakticky nič neplatíte, na rozdiel od agentúry, ktorej služby budete musieť zaplatiť poriadnu sumu vo výške mesačného platu zamestnanca.

* Vidíte životopis žiadateľov v origináli, a nie je editovaný manažérom náborovej agentúry, ktorí sa často k tomuto problému príliš kreatívne. Môžete osobne zavolať potenciálneho zamestnanca, klásť otázky, ktoré vás zaujímajú, a zistiť, ako vyhovuje vašim požiadavkám.

* Existuje príležitosť vstúpiť do korešpondencie s potenciálnou chlapcom. To znamená, že bude musieť prejsť skúškou gramotnosti, zdvorilosti, serióznosti zámerov, presnosti, schopnosti používať moderné gadgety a oveľa viac. Rozumiete, s akou osobou sa zaoberáte a či stojí za to tráviť čas na rozhovore.

Ako uskutočniť rozhovor

Po pridelení osobnej schôdze potenciálnej opatrovateľke je dôležité, aby ste mohli položiť správne otázky. Mnohí robia chyby na samom začiatku komunikácie, po ktorých dochádza k ťažkostiam v spolupráci. Väčšina informácií o osobe, ktorú dostávame non-verbálne, ale v procese rozhovoru si takýto signál sotva môžete zachytiť. Buďte pozorní voči svojim pocitom, intuícia v tomto prípade je najlepším asistentom. Na pohovore sa opýtaj nielen formálnych otázok a osobných otázok, ale aj provokatívnych, situačných. " Napríklad takéto.

- Ako bude váš deň organizovaný s dieťaťom?

- Čo je pre vás bolesť hlavy pri práci s dieťaťom?

- Aké hry budete hrať? Požiadajte o konkrétne príklady.

- Čo majú vo vás deti?

- Čo urobíte, ak: dieťa spadlo, udušilo sa, bolí a tak ďalej?

Dôležité je sledovať emocionálnu reakciu chůvy. Opýtajte sa a skontrolujte odporúčania. Aby ste sa uistili, že sú pravdivé, opýtajte sa predchádzajúcich zamestnávateľov na konkrétne otázky, ako je obľúbená hra vášho dieťaťa.

Ako si najať opatrovateľa

Kázeň v zaobchádzaní s domácim pracovníkom je ovplyvnená vašimi skrytými očakávaniami. Napríklad, je pre vás v prírode vec, že ​​chlapca by mal dieťa čítať rozprávky. V skutočnosti to nie je. Všetky vaše očakávania by mali byť dôrazne vyslovené. Zmluva by mala obsahovať podrobný zoznam toho, čo očakávate od zamestnanca. Takže budete regulovať vzťah, a chůva bude mať istotu, že hranice jej zodpovednosti sú načrtnuté.

Ako robiť pokyny pre chůvy

Nie je vždy ľahké písomne ​​formulovať svoje vlastné očakávania. Tento príklad pokynov môžete použiť ako základ.

- prísť do práce najneskôr do určeného času. Nahláste všetky okolnosti, ktoré bránia vstupu do práce v dostatočnom časovom predstihu.

- Správa pred začiatkom pracovného dňa o chorobe a ochoreniach na koordináciu opatrení v tomto prípade.

- chodiť s dieťaťom iba na vymenovaných miestach a chodiť len na dohodnutých trasách.

- Okamžite informujte o všetkých núdzových situáciách, ktoré sa vyskytli u dieťaťa, ako aj o naliehavých opatreniach na poskytnutie prvej pomoci.

- Vykonávať denné vývojové aktivity s dieťaťom, ako aj cvičenia na rozvoj pamäti, myslenia, predstavivosti a jemných motorických zručností.

- Zvyknúť dieťaťu na čistotu, poriadok, presnosť, dobré správanie.

- Nezahŕňa televízny monitor počas pracovného dňa s výnimkou programov dohodnutých vopred v dohodnutom čase.

Nemali by ste sa však obmedzovať na písomný dokument. Odporúča sa stráviť niekoľko dní s chůvou. Takže si to dieťa zvykne a ona sa naučí robiť všetko, čo chcete a ako ste vy. Označenie, ktoré vám zamestnanec vyhovuje, je postoj dieťaťa k nej. On sa šťastne stretne s chůvou a ochotne zostane s ňou. Ale zároveň, pokojne sa rozišla s chůvou, keď odchádza - znamená to, že váš asistent si je vedomý svojho miesta a netýka sa zvláštneho významu v očiach vášho dieťaťa.

Pozrite si video: John Q - Srdce pre syna - v nedeľu 30. 4. 2017 o 20:00 na Doma (November 2019).