Dolgopolova Olga

Olga Dolgopolová nie je len skúseným psychoterapeutom, ale aj vedúcim vlastného centra, v ktorom sa najviac oceňuje netriviálny prístup k podnikaniu. Olga dala svojmu stredisku názov „Oranžéria“, reprezentuje tím ako „komunitu“ a odkazuje na prácu psychológov ako na „misiu“.

Olga vyštudovala Moskovskú štátnu univerzitu psychológie, má certifikáty z inštitútu (Hamburg) a francúzskeho Gestalt Institute, je členom American Development Association (AAGT) a prevádzkuje skleníkové psychologické centrum Olgy Ogolgopolovej.

Olga Dolgopolová sa rozhodla pred 20 rokmi špecializovať na gestalt terapiu, keď v Rusku len veľmi málo ľudí vedelo o existencii tejto oblasti psychológie. „V tých rokoch, ktoré som už praktizoval ako psychológ, som študoval zmenené stavy vedomia,“ hovorí Olga. A práve vtedy sa prvýkrát stretla s gestaltom. Môžem povedať, že som bol veľmi ohromený. Veľmi veľa Koniec koncov, gestalt nie je štúdiom duše (ako napríklad), ale pracuje na tom, ako človek kontaktuje vonkajší svet, ako sú jeho potreby spokojné.

Dolgopolov obzvlášť ohromený tým, že gestalt terapia je relatívne rýchly spôsob, ako riešiť psychologické problémy. „V psychoanalýze klienti navštevujú psychológov celé roky. A snažím sa budovať prácu tak, aby sa dosiahol výsledok čo najskôr. “ Ale klienti sa naopak neponáhľajú, aby sa s Olgou zúčastnili. V procese terapie je veľmi „útulným“ človekom, veľmi opatrným pri hodnotení a nekonečne trpezlivým pacientom - takto hovoria klienti o Dolgopolovej.

Olga je presvedčená: musíte pravidelne navštevovať psychológa, ako napríklad zubného lekára. „Ja sám idem do psychoterapeuta. Pre špecialistu v mojej profesii je veľmi dôležité, aby ste najprv „pracovali“, aby ste na klienta nepoznali problémy a nevyhli sa chybám, “hovorí. Medzi psychológmi je niekedy takýto stav ironicky nazývaný profesionálna triezvosť. Olga - sto percent "triezvy". Klienti to cítia, takže Dolgopolov nemá o nich žiadny nedostatok. Ale, rovnako ako každý populárny psychológ, Olga má problémy s voľným časom. Možno to je dôvod, prečo sa nezúčastňuje na televíznej show, nepíše knihy a nevykonáva online konzultácie.

„Mám rád ľudí, ktorí okrem poradenstva dokážu urobiť niečo iné, ale som si istý, že majú za chrbtom zamestnancov iných skúsených špecialistov a asistentov. A ak sa na televíznej obrazovke objaví psychológ, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou skupinová práca, a po druhé, nevyzerá to ako skutočná konzultácia a vo väčšej miere aj výchovná práca. Čo je mimochodom veľmi užitočné. A neverím, že psychoterapia môže byť rozšírená a že existuje jeden recept pre každého na svete, “hovorí Olga.

Jedným zo zásad profesionálnej činnosti Olgy Dolgopolovej nie je písať priateľom a známym klientom. „V tomto ohľade som dosť kategorický. Bývalý klient môže byť môj priateľ, ale nikdy nie priateľ klienta. Všetci moji príbuzní si dobre uvedomujú, že im v žiadnom prípade nebudem radiť. Aj keď o to môj manžel požiada *. Jediné, čo si môžem dovoliť, je vybrať pre nich iného špecialistu. “

_________________________

Manžel Olga Dolgopolovej je známy moskovský psychoterapeut, šéf Moskovského inštitútu Gestalt a Psychodrama.

Pozrite si video: OLGA DOLGOPOLOVA talks DRUMTALK Russia channel (Január 2020).