Jóga terapia: kurz Alena Mordovina v Moskve

Lokomotorický systém je prvý, kto trpí nedostatkom pohybu a centrálny nervový systém trpí chronickým stresom. Ako sa starať o zdravie týchto systémov v tele, poviem a ukážem na aprílový kurz o terapii jogy.

Nie je tajomstvom, že najprirodzenejším druhom zaťaženia je chôdza. Ak človek beží aspoň desať kilometrov denne, všetky jeho kĺby dostávajú potrebné zaťaženie, aby si udržali zdravý stav. To platí najmä pre chrbtové kĺby: prirodzenými pohybmi s rukami a telom pri chôdzi stimulujeme správnu činnosť medzistavcových platničiek a poskytujeme potrebnú výživu pre ich chrupavkové tkanivo.

Teraz mi úprimne povedzte, ako často chodíte desať kilometrov denne? Nikdy neviem tak veľa vytočiť: ak počítate cestu z domu do auta a späť, a dokonca všetky moje kroky doma - do sprchy, WC a kuchyne, je ťažké zadať kilometer a pol dňa.

A tento problém, viete, je známy nielen mne. Hypodynamia, alebo nedostatok pohybu, vedie k zhoršenej funkcii pohybového aparátu, v dôsledku čoho sa vyskytujú výčnelky a hernie chrbtice - teraz je to jedna z najbežnejších chronických chorôb.

Ďalším problémom moderného mestského človeka je stres a jeho dôsledky vo forme narušenia centrálneho nervového systému, najmä cievnej dystónie.

Hypertenzia sa často prejavuje vo forme bolesti hlavy, tinitu. Hypertenzná kríza je veľmi nebezpečná a môže spôsobiť mŕtvicu. So zvýšeným tlakom sa cievy zužujú, čo vedie k rozvoju aterosklerózy, tromboembolickej choroby. Mnohé ásany a pranayama v tejto chorobe nemožno urobiť: môžu vyvolať krízu alebo oddelenie krvnej zrazeniny a mŕtvice. Ale správny prístup k praxi vám umožňuje zlepšiť váš stav.

Hypotenzia sa prejavuje vo forme letargie, všeobecnej slabosti a zvyčajne bez šálky kávy hypotonický nemôže ani odtrhnúť hlavu od vankúša. Ale špeciálne cvičenia jogy pomáhajú vyrovnať sa s týmto problémom a zvyšujú vitalitu.

Každý, kto chce zachrániť alebo obnoviť zdravie chrbtice a centrálneho nervového systému, Pozývam na kurz v Moskve o terapii jogy v apríli, Všetky štyri soboty tohto mesiaca sa budeme venovať starostlivosti o naše zdravie.

Na prvom stretnutí sa pozrieme na to, ako zlé držanie tela ovplyvňuje zdravie chrbtice a ako pracovať s rôznymi typmi porúch. Budeme tiež hovoriť o tom, ako sa zotaviť z chirurgie prietrže, čo a kedy môžete a mali by ste to urobiť tak, aby sa prietrž znovu nevrátila.

Druhá sobota sa budeme venovať prevencii osteochondrózy, práci s prietržami v bedrovej a krčnej chrbtici. Potom budeme pracovať s centrálnym nervovým systémom. Jednou z príčin stresu je, že nie sme schopní vedome uvoľniť svaly, a preto sa v triede naučíme praxi hlbokej relaxácie a harmonizácie. Trataka, yoga-nidra, nadi shodhana pranayama - ak vám tieto mená nie sú známe a vy ste noví jogu, nenechajte sa zastrašiť. Neváhajte prísť na seminár, podrobne sa porozprávam o všetkých technikách.

Tretiu sobotu nášho kurzu sa budeme zaoberať témou hypertenzie: poďme sa porozprávať o tom, čo sa dá a čo nie je možné robiť so zvýšeným tlakom, čo môžu dýchacie postupy pomôcť počas krízy a naučiť sa vhodné techniky.

Na záverečnom stretnutí zvážime postupy odporúčané pre hypotenziu. V týchto dvoch triedach bude sála rozdelená na dve časti a všetci účastníci budú vykonávať postupy zodpovedajúce ich zdravotným vlastnostiam.

Uvidíme sa čoskoro v apríli!

čo: štúdia „Jóga. Zdravá chrbtica s Alena Mordovinou.

kde: Tanečná škola "TSEKH", Moskva.

kedy: 7., 14., 21. a 28. apríl.

Podrobnosti o kurze a rezervácii - tu.