Jesenný detox: ako zorganizovať deň pôstu na melón

Tento veľký bobule je zdravý produkt a bezpečný pre postavu. Po strávení jediného hladového dňa na vodnom melóne nasypete organizmus potrebnými mikroelementmi a trochu sa rozotrie.

Možno, že v najkratšom čase nie je oveľa šetrnejšia cesta, aby sme vylúčili 1-2 kg navyše. Pôst deň na melón - účinný nástroj! Jeho buničina má málo kalórií, veľa vody a vitamínov. A navyše je tiež sladké! Ako sa tomu brániť?

Čo je užitočné melón

Vodný melón obsahuje len 30 kcal na 100 g mäsa a je 91,5% vody, je veľmi bohatý a pomáha pri zachytávaní extra kalórií.

Vláknina a pektíny obsiahnuté v melónu zlepšujú trávenie, dobre čistia črevá a urýchľujú metabolizmus.

Je tiež užitočné pre športovcov a milovníkov fitness. Podľa výskumu zverejneného na webovej stránke Americkej chemickej spoločnosti (American Chemical Society), pár brúsok melónovej šťavy pred vážnym tréningom môže znížiť srdcovú frekvenciu počas cvičenia a znížiť bolesť svalov po nej. Vedci tvrdia, že horčík a aminokyselina L-citrulín obsiahnuté v bobule majú tento účinok. V našom tele je premenený na L-arginín, aminokyselinu, ktorá zmierňuje kŕče krvných ciev a zlepšuje krvný obeh.

Ďalšou dôležitou zložkou melónu je antioxidačný lykopén. Táto látka je slávny bojovník proti rakovine a skorému starnutiu pokožky. A v melón je viac ako v iných bobuľových ovocia a zeleniny (100 g paradajky - 4 mg, 100 g meloun - 9 mg). Vodný melón je tiež zdrojom vitamínov A, C, PP, B, B, B a B9, z ktorých druhá chráni pečeňové bunky pred obezitou. Má protizápalový, antipyretický a tonizujúci účinok. A na rozdiel od ostatných bobúľ, to zriedka spôsobuje alergie.

Ako zorganizovať deň pôstu na melón

Usporiadať pôst deň na melón je ľahké. Budete potrebovať jeden melón s hmotnosťou 6-7 kg. Samotné mäso (bez kôry) v ňom bude asi jeden a pol až dva kilogramy. Budú musieť jesť počas dňa, rozdelené na 5-6 porcií.

To je celý trik. Teoreticky by jedlo tak nasýtené vodou malo otupiť pocit hladu a zabrániť vám, aby ste nasledovali ďalšie jedlo do chladničky. Ak však vyhráva hlad, nechajte si pár kúskov kukuričného chleba alebo pohára kefíru. Nutričná lekárka Ekaterina Belová, hlavná lekárka Centra pre osobnú diétúru "Nutrition Palette", umožňuje vykladaciemelón deň chleba jesť až 200 gramov chleba.

Vezmite si, že pôst deň na melón, aj keď chutné, ale stále test. Predtým ako ju utratíte, zhodnoťte silu svojho tela. A samozrejme, zrieknite sa myšlienky, ak máte cukrovku, ochorenie žlčových kameňov, ochorenie obličiek a iné choroby, pri ktorých je zakázaný vodný melón.

Ako si vybrať melón na deň pôstu

Ak nemáte žiadne kontraindikácie a pôstny deň na melónu vás nevystraší, neváhajte a choďte na toto zázračné bobule.

Vyberte zrelý melón je ľahké. Jeho koža by mala byť lesklá, chvost je suchý a miesto na strane, s ktorou sa dotýka zeme, je farba masla. Zdvihnite ho: pre jeho veľkosť by mal byť dostatočne ťažký. Zvuk, na ktorý bude bobule reagovať, ak by ste ju ľahko zaklepali, by mal zvoniť.

Zatiaľ čo sú vodné melóny stále na policiach, skúste to! A ak máte radosť na pôstny deň na melónu a chcete viac, Usporiadajte si päťdňovú diétu melónovej melóny. Potom do konca septembra postavíte, vyčistite telo a posilníte imunitný systém.