Tamaz Mchedlidze

Pred piatimi rokmi doktor lekárskych vied a vedúci siete zdravotníckych kliník v Petrohrade Tamaz Mchedlidze klesli o 74 kg za rok. Opísal svoj systém v knihe "Návrat k sebe" a dal ho na slobodný prístup na internete.

Existuje jedno z týchto prikázaní: "Doktorovi sa uzdravte!" Tamaz Shalovič Mchedlidze, ktorý vyrastal v gruzínskej rodine, kde bol uzdravený z generácie na generáciu, to doslova rozumie. Pokiaľ ide o prvú špecializáciu zubného lekárstva, vyzeralo to takto: V 80-tych rokoch ako študent urobil niekoľko výplní sám, hľadiac v zrkadle, ktoré držal asistent.

Nie je prekvapujúce, že po 20 rokoch sa tento človek rozhodol ešte radikálnejšie experimenty - s vlastnou hmotnosťou.

Predtým bolo otvorené prvá súkromná zubná ambulancia v Petrohrade, obrana kandidátskych a doktorandských programov, vytvorenie siete zdravotníckych centier v obidvoch hlavných mestách a inštitútu postgraduálneho vzdelávania pre zubných lekárov. Hmotnosť Mchedlidzeho v spoločnosti narástla, ale šípky na stupniciach nezostali ani vôbec - v skutočnosti manažér trávi väčšinu dňa u stola na stoličke.

Ideológia jeho kliník sa stala preventívnym liekom: musíte pomôcť ľuďom udržať si zdravie. Oprava už zrejmej medzery v tele je náročnejšia. Hlavný lekár Mchedlidze nemohol pomôcť, ale sám si položil otázku: sám sa podobá zdravému človeku?

Prvé pokusy o schudnutie, pokusy s Herbalife, upratovanie a to, že Tamaz Shalovič sa v 90. rokoch vrátil, vyzeral ako hra yo-yo - všetko sa vrátilo do svojej pôvodnej pozície hneď po dokončení ďalšieho programu.

V marci 2004 začal hrať, tentoraz sa vyvíjal v spolupráci s lekármi. Jeho hmotnosť v tom čase bola 164 kg.

Z "Tamaz Mchedlidze. "Ako príliš veľa? Strávil som veľa času a úsilia v tejto otázke. Bol načase zabudnúť, že nôž a vidlička - príbory. Zatiaľ sú pre mňa len nástroje, s ktorými môžem nakrájať jedlo na malé kúsky. Čo ďalej robím? Dali som nôž a vidličku stranou, vzali plastové palice, ktoré sú navlečené olivami alebo malými sendviči. Na nich sa hromadí malé kúsky jedla, ktoré na začiatku ich ani nemôžem žuvať. Len ich necítim v ústach! Ale postupne, deň čo deň som si na to zvykol a začal si užívať každý kúsok jedla. Všimol som si, že aj keď mám čas na jesť dostatočne počas obeda, stále dochádza k nasýteniu. Prijímam túto metódu ako hlavnú prácu na zníženie množstva potravín. "

Ako vysvetľuje sám Mchedlidze, záujem bol čo najrýchlejšie strácať váhu, ale bez poškodenia zdravia. Varuje, že by ste nemali robiť rovnaké triky pre tých, ktorí nemôžu neustále pozorovať lekári, najmä tí, ktorí už majú nejaký druh chronickej choroby.

Skok, ktorý robil v priebehu roka, Tamaz Shalovič odporúča predĺženie na tri alebo štyri roky - to je bezpečnejšie. V číslach tento skok vyzeral takto: v prvých dvoch mesiacoch odišlo 20 kg, po ďalších štyroch - 28, zvyšných 26 kg sa roztopilo do šiestich mesiacov.

V máji 2005 sa program mohol považovať za kompletný: hmotnosť normalizovaná (90 kg) a s ňou cholesterol a obsah cukru v krvi. Na oslavu víťazstva nad sebou Mchedlidze vyliezol na západný vrch Elbrus.

Priznať, že som prišiel do rozhovoru, bol som trochu odradený: Očakával som, že uvidím vhodného športovca, ale videl som osobu, ktorá nie je toľko tuk, ale ... nie tenká. V procese straty hmotnosti Mchedlidze vypočítal svoju ideálnu hmotnosť ako rast minus 100, teda 90 kg. Dnes váži 100 kg, o 10 kg viac ako bolo pôvodne plánované a raz dosiahnuté. "Prišiel som k záveru, že koncept ideálnej hmotnosti je chybou," vysvetľuje Tamaz Shalovič. "Každý musí empiricky prísť na postavu na váhe, s ktorou bude pohodlný, čo bude ľahké udržať."

Jeho príbeh nie je o tom, ako získať postavu Davida Beckhama. Doktor Mchedlidze sa snaží informovať ľudí o tom, aké dôležité je, aby boli zdravé a čo môžete urobiť pre seba.

Pozrite si video: Tamaz Mchedlidze all tries in Top 14 2015-16 (November 2019).