Recepty prírodnej letnej kozmetiky

Mesto teplo spôsobuje oveľa viac kožných problémov ako dlhá zimná zimnica. Riadok "letné - opaľovanie" môže pokračovať "sčervenanie - pigmentácia - zápal." Našiel som prirodzené spôsoby, ako zničiť tohto asociatívneho pána.

Zahraničná krása bloggerov s mohutnou a hlavnou diskutuje nadchádzajúce hrôzy letnej sezóny. Súhlasia s tým, že tvárové tonery a matovacie krémy pracujú zle a je na čase ich nahradiť niečím prirodzeným.

Známy blogger Robert Kehatan píše: "Robiť si kozmetiku sami je dobrý vkus, rovnako ako varenie doma. Určite viete, že v takom krémom alebo maske nebudú žiadne konzervačné látky a farbivá. Je to oveľa lacnejšie a efektívnejšie. " Kúzlo domácej kozmetiky v lete je len prírodou, pretože existuje veľa sezónnych produktov.

"Samozrejme, existujú prostriedky, ktoré nie sú zmysluplné a dokonca nebezpečné robiť doma," hovorí kozmetik-dermatológ Alisa Vasilyeva, "napríklad agresívne šupky. Viem, že niektoré dievčatá experimentujú s hormonálnymi masťami, ako je hydrokortizón, kyselina octová a dokonca aj chlorid vápenatý. Nemusíte hrať domáce chemikov a pokúsite sa vytvoriť v kuchyni jedinečný a efektívny nástroj. Ale snažiť sa vytvoriť masku z prírodného produktu, tvárový tonik, ľahké kroviny je zaujímavé a užitočné. A v lete je najlepší čas na to. "

Plne podporujem Alice: dúfam, že dokážete vytvoriť vek domestikácie doma, je dosť naivný. Ale recepty na ovocie a zeleninu sú skvelé pre riešenie letných kožných problémov. Vybral som si tie najzaujímavejšie - z prírodnej a ayurvedy. Všetky exotické prísady, o ktorých hovorím, je možné zakúpiť napríklad v obchodoch s indickým Spice, Himaláje, Jagannat a Radhika.

Musíme pamätať na to, že prírodné lieky nevyhnutne majú menej výrazný účinok ako nakúpené, pretože neobsahujú aktívne látky v šialenej koncentrácii. Preto, aby ste dosiahli výsledok, mali by ste ich používať pravidelne, 2-3 krát týždenne. Nezdá sa mi to príliš zdĺhavé, napriek skutočnosti, že takmer všetky zmesi sú jednorazové a iba čerstvé.

[wtab id = "2"]

[wtab id = "6"]

[wtab id = "10"]

Prírodné opaľovací krém

Zmiešajte čajovú lyžičku sezamu, kokosového orecha, mandľového oleja, avokádového oleja a vosku.

Mierne zahrejte, nalejte do samostatnej misy. Oddelene zahrejte čajovú lyžičku ružovej vody, dve lyžičky aloe vera, čajovú lyžičku vosku. Zmiešajte s prvou dávkou zložiek - dostanete krémový liek. Uchováva sa v chladničke tri až štyri týždne.

Osviežujúci letný tonik

Do zmesi čerstvo vylisovaných džúsov jednej pomaranče a jednej mrkvy pridajte čajovú lyžičku mätových listov, šťavu z polovice melónu alebo melónu.

Rozdeliť zmes na tri časti a umyť ich ráno konzistentne s prestávkou päť minút. Nakoniec naneste na tvár tenkú vrstvu jojobového oleja.

A aké letné ovocie a zeleniny si kozmetiku poznáte?