Na jeden štvorcový meter: najlepšie domáce kardio (video)

Ak robíte fitness doma, pravdepodobne ste si všimli, že s výkonovou časťou tréningu, najčastejšie nie sú žiadne problémy: drepy, dosky a iné podobné cvičenia v malom byte sú celkom pohodlné. Nemôžete povedať o aeróbnom cvičení ... Ponúkame dve možnosti pre domáce kardiovaskulárne cvičenia, pre ktoré nepotrebujete veľa miesta.

Hlavnou obtiažnosťou domácich kardio cvičení je spravidla nedostatok dostatočného priestoru „na manévrovanie“ (rovnaké skoky s lanom v niektorých apartmánoch sa zdajú byť pochybnejšie ako myšlienka). Takže medzi dostupnými typmi aktivít (ktoré nevyžadujú veľa priestoru a špeciálneho vybavenia) sú napríklad iba beh (alebo skákanie) na mieste a niektoré variácie tanca. Teraz si predstavte, že ak váš cieľ je schudnúť, potom robiť niečo z tohto zoznamu bude mať 40-50 minút pulz v zóne spaľovanie tukov. Môžete jazdiť tak veľa? A budete chcieť trénovať takhle 3-4 krát týždenne? Ťažko.

Existuje však iná možnosť. "Najefektívnejšie domáce kardiologické cvičenia sa vykonávajú v kruhovom formáte," hovorí Anastasia YurkovaManažér klubu X-Fit Monarch, osobný tréner v smere skupinových programov federálnej siete fitness klubov X-Fit a autor jedného z komplexov, ktoré vám dnes ukážeme. "Takže triedy sú intenzívnejšie, čo znamená, že ich trvanie môže byť skrátené na 15 - 20 minút bez straty účinnosti."

Home cardio: ako regulovať zaťaženie

Ako je to v prípade iných tréningov, zmena záťaže vo vašej domácej kardio je založená na vašej úrovni tréningu a cieľov. "Začiatočníci a tí, ktorí sa po prestávke vracajú do tried by mali začať s malým počtom kôl v tréningu a odporúča sa vykonávať ľahké variácie cvičení," komentuje Stanislav Bezukladnikov, osobný tréner v smere telocvične federálnej siete fitness klubov X-Fit a autor jedného z komplexov, ktoré dnes ukážeme. „Ak trénujete dlhú dobu, neváhajte zvýšiť záťaž: vyberte si náročnejšie cvičenia, vykonajte viac kôl v jednej lekcii.“

Požiadali sme našich odborníkov, aby zostavili a ukázali nám dve možnosti pre domáce kardiovaskulárne cvičenia pre ženy a mužov. "Odlišujú sa len v súbore cvičení. „Žena“ je zameraná hlavne na rozvoj spodnej časti tela a tlače, zatiaľ čo „muž“ je viac zapojený do práce tela a ramenného pletenca, - uvádza Anastasia Yurkova. „Ale vy si samozrejme môžete vybrať jednu z nich pre bežné hodiny, alebo časom zostaviť vlastné sekvencie z cvičení oboch komplexov.“