Ako nájsť skutočné maslo

Maslo je rehabilitované: ak je to naozaj vysoko kvalitný výrobok, má viac výhod než poškodenie. Ako si vybrať maslo, odborníci mi pomohli prísť na to.

Dlhý čas som prešiel cez balíky ropy v supermarkete, mumlal v nepríjemnosti: "Najlepšie maslo, najlepšie maslo! Milujem ho toľko! "Milujem ho z dobrého dôvodu: je to zriedkavý výrobok, ktorý obsahuje vitamín A vo svojej čistej forme a navyše vitamíny D a E. Olej je dobrý pre oči, kosti, pokožku a pozornosť, nervy - nie je to dôvod, prečo hovoríme prosím, čo znamená "upokojiť"? Maslo - diétny výrobok. Pokiaľ ide o cholesterol, kvôli ktorému sa mnohí obávajú oleja, je to "zlý" a "dobrý" a olej nemá s tým nič spoločné. Mentálne rozdeľte balenie na tri časti pozdĺž a tri priečne. Jeden kus je denná sadzba.

Aké sú rozdiely stupňov masla?

Nie je ľahké si vybrať maslo, pretože označenie znamená to isté z väčšej časti - pasterizovaný krém. Iba od nich, transformované v maslovom stroji alebo separátore, sú tri najhrubšie typy oleja: tradičné - 82,5%, amatérsky - 80% a sedliak - 72,5%. Zvyšným záujmom je voda a približne 1% cmar.

Tieto názvy, vzťahy a technológie sa zdedili zo starého sovietskeho GOST, ktorý bol v roku 2010 nahradený označením P 52969-2008. Ak ju vidíte na štítku, znamená to, že obsah vás bude od detstva príjemne ochutnať. Selský olej, predtým nazývaný "Chukhon", je najpopulárnejším typom.

"Podľa našich údajov sú najviac harmonické krémy a pasterizácia kombinované v roľnom oleji," povedala Elena Topniková, vedúca oddelenia výroby masla VNII v oblasti výroby masla a syrov v Uglich. "V ňom zostávajú biologicky aktívne látky a procesy oxidácie sa spomaľujú".

Čisté smotanové maslo sa nazýva sladká smotana. Okyslený krém však rýchlejšie. Ak výrobca pridáva kultúry kyseliny mliečnej, olej sa nazýva kyslou smotanou.

Aj v kompozícii môže byť soľ. Hoci sa mi zdá, že by sa mala vylúčiť soľ, ak je to možné, alebo dať soľný olej do jedla, ktoré sa pripravuje bez soli.

GOST R 52253-2004 je na etikete dovezeného oleja baleného v Rusku a znamená, že obal je len maslom a nie zmesou tukov rôzneho pôvodu. Rovnaké čísla sú aj na nízkotučných olejoch - sendvič (61,5%) a čaj (50%) - sú ľahšie kvôli odstredenému mlieku alebo cmaru. Môžu mať aj krémové príchute a stabilizátory, ktoré Elena Topniková považuje za neškodné: "Tieto prísady sú povolené CPS, sú vyrábané v mikrodávkach a nespôsobujú významné škody. Mám rada oleje s nízkym obsahom tuku, ale v našej krajine sa neprodukujú. Sú ľahké, nízkokalorické, to, čo potrebujete v strednom veku. A chuť, vôňa a konzistencia sú podobné olejom s vysokým obsahom tuku. "

V obchodoch som takéto mená nespĺňal. Ale narazil na najťažší druh masla - pečené, 99%. Tento olej je určený na vyprážanie, neobsahuje iné tuky, ale myšlienka opečenia olivového oleja je pre mňa trochu bližšie.

Značky kvality masla

Čo iné, okrem názvu produktu, kompozície a GOST, by sa malo vyhľadávať na obale? Elena Topniková: "Je nevyhnutné, aby bola v súlade s technickými predpismi označená značka masla. Napríklad "STR" alebo fráza "Spĺňa federálne technické predpisy pre mlieko a mliečne výrobky".

Existuje ďalší znak kvalitného masla - to je jeho cena. "Pri výrobe 1 kg masla sa spotrebuje približne 30 litrov mlieka," vysvetlil mi hovorca Igor Yadroshnikov, hovorca pre Azbuka Vkusa. "Je ľahké vypočítať, že ak balík stojí menej ako 75 rubľov, nemôže to byť maslo."

Nakoniec, skladovateľnosť. Na jednej strane spoločnosť GOST predpisuje skladovanie na 30-35 dní. Na druhej strane, na mnohých značkách ropy sa toto obdobie počíta v mesiacoch. "Výrobca má právo odchýliť sa od dátumu vypršania platnosti podľa GOST, ak dostane povolenie od spoločnosti Rospotrebnadzor," hovorí Elena Topniková. "Preto ak je balenie dlhšie, môže to byť úplne legálne." Avšak, Igor Yadroshnikov je skeptický: "Je pravdepodobné, že výrobca pridal živočíšny tuk do oleja na zvýšenie času. Takéto praktiky vykonávajú výrobcovia z teplých krajín a výrobcovia orientovaní na teplé krajiny. " Takže, čo chcete, a ja si vyberám ropu s mesačnou trvanlivosťou.

Keď kupujete olej, cíťte to: nie je možné vytvoriť čistú, krémovú vôňu, ktorá je známa už od detstva. Ak si kúpite voľný olej, dávajte pozor na rez: mal by byť suchý, hustý, lesklý, bez zväzkov. V zime je prírodný olej ľahší, v lete je žltšie, závisí od čerstvosti byliny. Kvalitné maslo sa ľahko rozloží na sendvič. Ak sa olej rozpadne, znamená to, že v ňom je veľa vody.