Ako si vybrať rohožku pre jogu a fitness

Čo je to perfektná podložka pre jogu alebo fitness, akú veľkosť a hrúbku je? Aký je rozdiel medzi pilates, jóga a aerobik rohože? Odkiaľ je vyrobený najvhodnejší koberec? Ako si vybrať perfektnú jogovú podložku? Odborníci a tréneri odpovede "ALIVE!".

Ako si kúpiť správnu jóga mat?

Naozaj potrebujete osobnú jóga? Koniec koncov, tam sú spoločné koberčeky v telocvični, tak stojí za to vynaložiť peniaze? "Absolútne! - inštruktor "HAVE!" v hatha jogy ma presvedčil Ravi Kumar Dovluru, - Máte tiež zubnú kefku, hrebeň, dezodorant. Jóga rohož je tiež osobný predmet, pretože absorbuje pot. A potom, keď poznáte tvoju rohož, budeš si istý, že nebudeš musieť "odísť" kdekoľvek na ceste počas náročných cvičení alebo asan. "

Aký je rozdiel medzi lacnými a drahými jóga rohože?

Rozsah cien jóga rohože od 300 do 3000 rubľov. "Rozdiel v kvalite materiálu je: čím prirodzenejšie, tým drahšie," hovorí Andrey Epihin, konzultant v online obchode. - Okrem toho lacné koberce často nemajú certifikát kvality. Certifikát poskytuje záruku, že jóga rohože nevyžaruje toxické látky, je bezpečné a nebude otráviť vzduch v dome. Preto si pred zakúpením zistite dostupnosť certifikátu. "

Syntetické podlahové rohože

Najlacnejšia možnosť: tieto koberce stojí od 300 do 1000 rubľov a sú vhodné pre jogu, fitness, pilates a aerobik. "Sú kúpené, keď si nie sú istí trvaním tried," hovorí Elena Rozhková, inštruktorka "LIVE!" Pre detskú jogu. "Nie je škoda vymazať takú jóga po pár hodinách." Je vyrobený z PVC - elastický, odolný syntetický polymér. Tieto rohože nie sú vhodné pre jogu, pretože sú príliš šmykľavé. Podávajte maximálne dva roky. Jóga môže prísť s hrubými PVC rohože, sú pomerne drsné, ale sú drahšie, od 1 100 do 1 300 rubľov.

Termoplastické elastomérové ​​podlahové rohože

Vhodný na fitness a jogu, sú mäkšie, ľahšie a pružnejšie ako rohože z PVC, príjemnejšie na dotyk, udržujú ich tvar dobre. Nezostávajte na slnku, odolné voči mrazu. Neskĺzajú a absorbujú potenie lepšie, preto sú vhodné pre jogu. Kvôli ich mäkkosti sa nazývajú aj "ženské", aj keď muži nemajú radi menej. Taký koberec stojí 1,400 až 2,000 rubľov a bude trvať štyri až päť rokov.

Prírodné jóga rohože

Tieto koberčeky sú vyrobené z prírodného kaučuku s prídavkom juty alebo gumy. Guma nie je tak ľahká, ale nie je absolútne elektrifikovaná, nekĺže a neuchováva nepríjemné zápachy. Tieto koberčeky sú hrubšie ako syntetické, takže ich neublíži, aby položili koleno alebo koleno. Pogumovaná rohož nedovolí vychladnúť z podlahy, je veľmi lepkavý a nekĺzne, čo pomáha robiť rovnakú "psíkovú tvár" a iné asány s podporou rúk. Nevýhody - prírodné rohože ťažšie. Cena - od 2000 do 3500 rubľov. Kupujte ich, tí, ktorí sú nakonfigurovaní na intenzívne viacročné tréningy.

Ako sa starať o jóga mat?

PVC jóga rohože sú dostatočne odolné, aby sa stroj-umývanie. Zvyšok je lepšie utrieť vlhkou handrou alebo alkoholom. Hlavná vec - nepúšťajte mydlom. Akýkoľvek čistiaci prostriedok sa absorbuje do jogovej podložky a opláchne sa s veľkými ťažkosťami. Počas intenzívnych cvičení sa mydlo absorbované do rohože zmieša s vlhkosťou tela, čo umožňuje rolovanie na podložke ako na ľade.

Ak chcete lepšie stlačiť, môžete sa potápať na podložke. Potom je na vzduchu suchý.

Ako si vybrať jóga mat?

Dĺžka koberca je zvolená pridaním 10 centimetrov do výšky. Pre niektoré triedy je potrebná dlhšia podložka, napríklad pre ashtanga jógu je lepšie zakúpiť rohož s dĺžkou 200-220 centimetrov.

Pozrite si video: Hall Pass (August 2019).