Domáce produkty SOS-skin: Top 13 receptov

Pred dlho očakávaným stretnutím alebo zodpovedným stretnutím sa vždy objaví stav núdze: objaví sa zápal alebo vyskočí prozaický pupienok. Zozbieral som najefektívnejší prostriedok SOS na rýchle uvedenie kože do poriadku.

Neviem o vás, ale už dávno bolo zrejmé, že náhle pupienky, modriny pod očami a šúpanie nevychádzajú z našej chyby, ale z vôle škaredých škriatkov. Alebo veľká zlá čarodejnica. Kto je náš zlý génius, pozná presný harmonogram našich termínov, svadieb a večierkov. Neexistuje žiadne ďalšie vysvetlenie pre skutočnosť, že všetky druhy kožných problémov sa dejú len v predvečer dôležitých udalostí. Existuje však teória, že dôležitou udalosťou je vždy stres a stres je uvoľňovanie hormónov, ktoré pokazujú našu kožu (už som napísal o tom, ako svadba poškodzuje pokožku). Ale myšlienka čarodejnice je pre mňa bližšie ako romantická osoba.

Napriek tomu si predstavte klasickú situáciu: dve alebo tri hodiny pred uvoľnením a váš nos je šupinatý, na brade je pupienok, pod očami sú modriny a hysterie. Vždy som bol prekvapený typickými radami pre takéto prípady z časopisov pre ženy: "Ležajte 15 minút, premýšľajte o dobrom, opláchnite tvár studenou vodou." Bohužiaľ, vzhľad tohto nie je šetrí. Hovorím o skutočne účinných (a samozrejme prírodných) zbraniach.

1. Problém: akné alebo zápal

SOS náprava: olej z čajovníka

Navlhčite bavlnený tampón s jednou kvapkou oleja a ošetrujte všetky zápalové oblasti bodkou. Po 20-30 minútach sa výrazne zbledli.

SOS-náprava: biely ocot

Pripravte slabé riešenie: 1 lyžicu octu na šálku vody. Dobre pretrepte a rýchlo utrite zápalnú tvár s touto zmesou. Po 2-3 minútach sa umyte studenou vodou. Koža sa okamžite osvieži, akné sa zníži.

SOS nástroj: droždie

Zmiešajte 1 čajovú lyžičku sušených kvasníc s 2 čajovými lyžičkami citrónovej šťavy. Očistite pokožku bežným tonikom alebo mliekom a potom aplikujte zmes na celú tvár. Po 5 - 10 minútach sa maska ​​vytvrdne a dá sa ľahko odstrániť alebo umyť teplou vodou. Účinok je pozoruhodný: podráždenie zmizne, akné "v počiatočnej fáze" sa zmení ich myseľ.

SOS-náprava: vitamín C

Radikálne nápravu. Jedna tableta vitamínu musí byť rozdrvená, zvlhčená vodou a nanesená na pupienku na niekoľko sekúnd. Zmizli doslova pred našimi očami. Hlavná vec - nepreháňajte to, aby ste sa nespálili.

2. Problém: opuch pod očami

SOS-náprava: ľadová lyžička

Staré dobré metódy neboli zrušené. Ochladzujte dve bežné kovové lyžice v mrazničke a naneste ich na očné viečka 2-3 minúty. Koža sa výrazne utiahla. Ak chcete zvýšiť účinok, ponorte lyžice do extraktu z harmančeka.

SOS náprava: Chladiaca maska

V mixéri rýchlo rozemletú jednu uhorku, 2 lyžice gélu z aloe vera, 1 lyžicu mlieka a olivového oleja. Zmes sa ochladí na 10 až 15 minút, potom sa jemne aplikuje na kožu okolo očí. Malé mimické vrásky sa výrazne vyhladili, opuchy sa prehĺbili.

SOS znamená: infúziu petržlenu

Varte dve zväzky petržlenu vriacou vodou. Chlieb trochu ochlaďte, ponorte do neho dva bavlnené disky a aplikujte na oči po dobu 10-15 minút. V tejto chvíli pijte zostávajúcu infúziu - pôsobí to ako silné decongestant zvnútra.

3. Problém: červená škvrna na koži, rosacea

SOS-náprava: paradajky

Paradajkový výťažok je súčasťou väčšiny protikoperóznych liečiv a najefektívnejšie je používať produkt v jeho čistej forme. Rozdrviť 2-3 veľké paradajky v mixéri, naneste na tvár. Po pol hodine opláchnite studenou vodou. Koža sa viditeľne zmení na bielu a osvieži sa.

SOS-náprava: bazalka tonikum

Varenie kúska bazalky s vriacou vodou, mierne vychladnúť. Potom dôkladne utrite celú tvár s touto zmesou a vyčistite teplou uterák. Zápaly sa značne strašia.

SOS-náprava: prášok ho

Máte to na dlhú dobu, keď si prečítate môj blog "krása". Je to magický prostriedok pre všetky druhy začervenania. Zmiešajte pár polievkových lyžíc s rovnakým množstvom olivového oleja rozloženého po celej ploche. Po pol hodine opláchnite teplou vodou. Efekt je porovnateľný s nákladným hardvérovým postupom.

4. Problém: peeling, slabá pleť

SOS-náprava: Medovo-oranžové kefovanie

Zmiešajte 1 lyžicu medu a nakrájanú pomarančovú kôru, pridajte štipku škorice a červeného korenia. Vytvorte peeling: jemne maste svoju tvár s touto zmesou, nechajte 2-3 minúty, potom opláchnite. Koža sa osvieži, objaví sa zdravá červenka.

SOS náprava: korenené mlieko

Veľký ayurvedický prostriedok, ktorý by mal byť použitý zvonka aj zvnútra. Zahrejte pohár mlieka s 1 lyžičkou škorice a kurkuma, môžete pridať čajovú lyžičku nasekaných vlašských orechov. Ďalej tradične: utrite tvár s touto zmesou (bude absorbovaný v sekundách), pite zvyšok. Skutočne lepšie ako akákoľvek energia.

SOS náprava: hlinená maska

Zmiešajte pár lyžičiek bielej hliny s ružovou vodou, pridajte 1 čajovú lyžičku strúhanej mrkvy. Naneste na tvár, umyte po 15-20 minútach. Koža mierne stmavne a osvieži.

A po tom, čo ste urobili všetko, môžete sledovať tvoju myseľ-tupú radu s čistým svedomím: ležať 15 minút a premýšľať o dobrých veciach. Pozitívne afirmácie spolu s prírodnou kozmetikou - vynikajúcou zbraňou proti zlej čarodejnici.