LCHF diéta: Je nadbytočný tuk taký zlý vo vašej strave?

Ak sa chcete stať štíhlejším - vzdať sa mastných potravín, lekári a fitness tréneri nás naliehajú takmer 40 rokov. Práve naopak, tvorcovia a nasledovníci diéty s nízkym obsahom karbohydrátov (doslova: "nedostatok sacharidov, veľa tuku") podporujú, aby sme zabudli na ovocie a obilniny a "opreli sme sa" na syry, ako sú brie a slanina. Je to dobrý nápad?

Systém výživy LCHF bol vyvinutý asi pred 8 rokmi vo Švédsku po tom, ako miestne oddelenie pre hodnotenie zdravotníckych technológií analyzovalo 16 000 vedeckých prác a dospelo k záveru, že tučná strava nepoškodzuje zdravie, ako už bolo deklarované. Podstatou LCHF je zníženie pomalých sacharidov v menu (až 20-50 g denne alebo 5-10% z celkového množstva živín), úplné odmietnutie rýchleho, viditeľného zvýšenia množstva tukov a bielkovín.

Ideálne menu, podľa názoru prívržencov LCHF, by malo pozostávať výhradne z neškrobovej zeleniny, zeleniny, mäsa, rýb, orechov, mastného mlieka, nesladených bobúľ. "Počuli sme to všetko od Dukana!" Môžete si zvolávať a márne. Na rozdiel od iných výživových systémov s nízkym obsahom sacharidov LCHF navrhuje sústrediť sa na tuky na menu (dávkuje až 70-75% celkovej stravy) a nie na bielkoviny (v menu by malo byť 20%).

Čo je dobré LCHF

Výživový systém s dôrazom na tuky (nenasýtené a nasýtené) má svoje výhody.

* Neexistujú žiadne prísne obmedzenia pre kalórie menu. Čo sa týka veľkosti častí. Hlavný princíp - jesť presne toľko, koľko potrebujete na nasýtenie.

* Urýchľuje proces straty hmotnosti. "Keď eliminujete cukor a škrob z vašej stravy, hladina glukózy v krvi sa vráti do normálu, čo zase vedie k normálnej hladine a hladine inzulínu. To má priaznivý vplyv na proces spaľovania tukov a pomáha udržiavať pocit plnosti dlhú dobu, "vysvetľuje Inga Davtyan, dietetik diétnej výživy spoločnosti DietArt.

* Zlepšuje prácu orgánov kardiovaskulárneho systému. "Nasýtené tuky slúžia ako potraviny pre svalové bunky srdca a sú nevyhnutné pre kosti, aby účinne absorbovali vápnik," vysvetľuje David Perlmutter, Americký neuroológ, výživu a autor Food and the Brain. "Vďaka nasýteným tukom chráni pečeň pred účinkami toxínov vrátane alkoholu a vedľajších účinkov liekov."

*Úroveň cholesterolu v krvi je normalizovaná.Predtým sa predpokladalo, že tuky ju len zvyšujú. Ale všetko nie je tak jednoduché. "Okrem toho, čo prichádza s jedlom, cholesterol sa produkuje v tele, hlavne v pečeni," hovorí americký odborník na výživu. Adelia davis vo svojej knihe "Nutricevtika. Výživa pre život, zdravie a dlhú životnosť. " - Ak je priemerný denný príjem cholesterolu 500-700 mg, potom sa v tele vytvorí približne 1000 mg. Keď sa cholesterol znižuje v potravinách, jeho produkcia sa zvyšuje. "

Súhlaste, zdá sa to ako rozprávka: jesť toľko, koľko chcete, a všetko, čo ste sa tak dlho vyhnúť a schudnúť. Ale mnohí odborníci na výživu sú obozretní z LCHF.

Nevýhody LCHF

Napriek efektívnosti systému tohto systému z hľadiska úbytku telesnej hmotnosti (to dokazujú pracovníci lekárskej fakulty univerzity Duke University v New Yorku), mnohí odborníci odporúčajú, aby bol s ním opatrnejší.

"Zvýšenie stravy s bielkovinami a tukom je plné okyslenie tela- hovorí Tatyana Predelskaya, endokrinológ, odborník na výživu, špecialista vo funkčnej medicíne v Centre doktora Gavrilova. "Aj v dôsledku takejto výživy sa veľmi pravdepodobne tvorí piesok a kameň v obličkách a pečeni."