4 dôvody na to, aby ste oznámili lekárovi, že používate

Bez ohľadu na to, aký problém ste dostali do ordinácie, od plochých nôh po bolesť hlavy, nie je potrebné mlčať o tom, že ste v prevádzke. Prečo?

Mnohí bežci, ktorí sa ocitli v ordinácii lekára, nepovažujú za potrebné informovať ich o ich výcviku - čo ak ich lekár zakáže? A márne: jogging ovplyvňuje rôzne aspekty zdravia. S vedomím podrobností o svojom tréningovom pláne bude pre lekára jednoduchšie urobiť presnú diagnózu a nájsť správne liečebné metódy. Tak prečo neskrývať fakt, že bežíš?

Vaše srdce môže fungovať inak

Pre tých, ktorí už dlhú dobu bežia, často diagnostikujú športový srdcový syndróm, v tomto prípade orgán nefunguje ako netrénovaní ľudia: srdce sa mierne zväčšuje, čo mu umožňuje pumpovať viac krvi v menšom počte. Z hľadiska tréningu sú to užitočné parametre - umožňujú športovcovi trénovať dlhšie a bežať rýchlejšie.

V ordinácii lekára sa však môže pomalý pulz a zvýšený objem srdca zamieňať s príznakmi patológie - napríklad začínajúcou kardiomyopatiou. Takže nebuďte leniví povedať lekárovi, že pravidelne chodíte.

Niektoré lieky pre vás nemusia fungovať.

Ak prídete k lekárovi so sťažnosťami na hypertenziu, určite mu povedzte, že používate, - niektoré lieky vás môžu výrazne spomaliť. Takže beta-blokátory znižujú srdcový výdaj (množstvo krvi odčerpané srdcom za minútu), čo znamená, že pre vás bude ťažšie bežať pri vysokej rýchlosti.

Tiež by ste mali byť opatrní pri diuretických liekoch: ak cvičíte v horúcom počasí, ich užívanie môže viesť k ťažkej dehydratácii.

A niektoré drogy vás môžu dokonca viesť k úrazu: minulý rok sa objavila štúdia, ktorá dokázala, že užívanie fluorochinolónov (trieda antibiotík) môže spôsobiť poškodenie šľachy, vrátane Achillovej. Tieto lieky sa často predpisujú na ochorenia obličiek, infekcie dýchacích a močových ciest. Nechcete riskovať? Diskutujte alternatívne možnosti liečby so svojím lekárom, a ak to nie je možné, upravte svoj tréningový plán tak, aby pri užívaní liekov znížili záťaž na minimum.