Päť najlepších mobilných aplikácií pre jogu

Už sme si vybrali najlepšie mobilné aplikácie pre silový a okruhový tréning. Dnes hovoríme o jogy. Stojí to za to, aby ste to urobili sami, vrátane začiatočníkov? A s ktorými mobilnými aplikáciami to pomôže?

Myšlienka robiť jogu s mobilnou aplikáciou zamieňa veľa. Tradične sa verí, že táto východná gymnastika by sa mala študovať pod vedením učiteľa, skúseného inštruktora, aby sa dala technika a urobiť asány správne. A to je naozaj najpravdepodobnejší spôsob, ako sa pripojiť k radom milovníkov jogy. Neexistuje však žiaden dôvod, prečo by ste nemali upustiť od vlastnej praxe!

Prečo vyberáme mobilné aplikácie pre jogu namiesto jogového štúdia?

* Životné okolnosti sa menia a nie je čas ani peniaze na výlet do klubu jogy.

* Učiteľ alebo skupina začína spôsobovať negatívne emócie a túžba pokračovať v jedle má pokračovať.

* Chcel by som pracovať na dovolenke, alebo od rána do raňajok, alebo častejšie, než sa dostaneme do štúdia.

Je možné zvládnuť jogu od nuly v mobilnej aplikácii?

Áno, aj keď sa ukáže, že to vôbec nie je. Oveľa pravdepodobnejšie, že vyriešite problém, ak máte dobrý fyzický tréning, a predovšetkým vytrvalosť a strečing. Jóga je vynikajúca po približne roku pilates, qigongu a iných "súvisiacich" praktikách. Ak sa človek cíti dobre svojim telom a nachádza aj ďalšie informácie o význame a účelu každej asany (v súčasnosti existuje veľa článkov v sieti), potom sa môže pokúsiť o ovládnutie jogy pomocou mobilnej aplikácie.

Čo si zvoliť mobilnú jogu?

Vo všeobecnosti sú všetky postavené na rovnakom princípe. Je daná sada Hatha Yoga asanas, ktorú si môžete osvojiť bez podpory partnera alebo dodatočného vybavenia, ako sú opasky alebo tehly. V týchto aplikáciách sa nepoužívajú ťažké asány. Keďže počet póz je obmedzený (najmodernejší jogín vie o troch stovkách), potom migruje z jednej aplikácie na druhú maximálne 3 až 4 desiatky najpopulárnejších. Sú zostavené do hodín podľa všeobecných pravidiel jogy, takže prechod z jedného na druhý je anatomicky správny. Niektoré aplikácie umožňujú súborom zostaviť vlastný program. Okrem toho aplikácie sprevádzajú tréning s vhodnou hudbou, jasne ukazujú, ako by sa rôzne časti tela mali pohybovať a byť fixované, zvážiť čas strávený v každej asane, povedať signály, že je čas zmeniť pózu, udržiavať históriu tréningu.

Ale samozrejme, všetky tieto aplikácie pre mobilné jogy sa navzájom líšia. Každý má svoje vlastné výhody, nevýhody a zvláštnosti, o ktorých budem hovoriť, na základe mojej vlastnej skúsenosti s praktickým používaním.

Pocket Jóga

Powered by iOS, robot.

Vlastnosti a výhody:

* Asi 300 Asanas, zoskupených podľa úrovne obtiažnosti do 37 programov.

* 4 špeciálne programy pre relaxáciu a meditáciu, ktoré sú vhodné pre tých, ktorých zdravie im neumožňuje vykonávať viac alebo menej aktívnu fyzickú kondíciu.

* Vysokokvalitná HD grafika: je ľahké zistiť, ako robiť asány, ktoré svaly fungujú.

* Môžete si vytvoriť vlastný program tak, že k nemu pridáte asány. Alebo nastavte parametre výberu - flexibilitu, rovnováhu, stres alebo úbytok hmotnosti. Potom samotná aplikácia vyberie najvhodnejšie asány a usporiada ich v správnom poradí.

* Môžete ručne nastaviť trvanie lekcie a čas vykonania každej asany.

nevýhody:

* Žiadne online kurzy - všetky asány sa musia stiahnuť na smartphone Niektoré modely nemusia mať k dispozícii dostatok pamäte. Najmä kvôli tomu trpia používatelia iPhone.

* Aplikácia je platená.

celkom: vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj veľmi pokročilých milovníkov jogy. Program má veľa možností, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si to pre seba, pod svojou každodennou rutinou a voľným časom. Avšak, je náročné na technické parametre smartphone, môže sa spomaliť. Ak začne príliš často visieť, je "vyliečené" odstránením a novou inštaláciou.