Čo ušetria astmati?

Druhý deň Dr. Byron Richards urobil vyhlásenie, ktoré by doslova pomohlo dýchať úľavu všetkým astmatikom na planéte: môžete túto chorobu ovládať horčíkom.

Štúdia autoritačného amerického výživu Byron Richards (Byron Richards) sa zúčastnilo 55 ľudí s rôznou mierou závažnosti astmy (od miernej až strednej). Po pol roka tí, ktorí konzumovali 370 mg horčíka denne (čo je v skutočnosti priemerná denná potreba dospelého pre túto mikrobunku), a nie placebo, pocítili jasnú úľavu. Zlepšená vodivosť dýchacích ciest, zvýšená vitalita, znížený zápal. Samotní pacienti poznamenali, že ich kvalita života sa zlepšila v porovnaní s tým, ako sa cítili pred šiestimi mesiacmi.

Dr Richards hovorí: "Odporúčam denné užívanie 600-800 mg horčíka pre každého, kto má astmu. Je pravda, že pre niektorých ľudí toto množstvo horčíka spôsobuje hnačku. “ Richards si všimol, že 200-300 mg horčíka, ktorý sa užíva bezprostredne pred športom, zlepšuje pohodu astmatikov počas cvičenia. Obzvlášť tí, ktorí trpia astmou fyzickej námahy (forma ochorenia, keď udrie úrazu počas fyzickej námahy).

Najprv som narazil na horčík, keď školský lekár objavil v mojom srdci šelest. Predpísal mi liek obsahujúci horčík ako prostriedok na stabilizáciu práce srdca a intrakraniálneho tlaku. Moje telo je mimoriadne nepriateľské voči užívaniu umelých vitamínov a minerálov, takže ich dám prednosť tomu, aby ich zásobovali "prirodzeným spôsobom". Napríklad 100 g kešu orechov obsahuje 270 mg horčíka a 100 g pšeničných otrúb obsahuje 590 mg. Na porovnanie: v multivitamínových prípravkoch, napríklad "Centrum", "Multi-tabs intensive", je podiel horčíka v jednej tablete 100 mg. V monodrugs, ako je "Magnesium B6" - 470 mg.

Bohužiaľ (a v skutočnosti, samozrejme, našťastie), medzi mojimi priateľmi, ktorí prijali horčíkové monopreparácie pre „reakčnú rýchlosť“ a „duševnú rovnováhu“, nie je jediná astma. A ja som sa obrátil na komentár vedúcemu špecialistovi na liečbu astmy v Medi Vita Medical Center, kandidátke lekárskej vedy Olgy Yezhovej.

"Všeobecne platí, že hľadanie čarovného prútika proti bronchiálnej astme trvá trvalo: objaví sa nové fizi-zariadenie, potom čínska droga ... Horčík môže mať dôvod stať sa všeobecne uznávaným prostriedkom na zmiernenie prejavov astmy. Ale pre mňa ako praktického lekára to nič neznamená. Keď osoba podstupuje liečbu rôznymi modernými prípravkami, niektoré ďalšie pilulky len zhoršujú liečbu. Navyše, na pozadí intenzívnej terapie, môže byť účinok horčíka vôbec prehliadnutý. Nepodporoval by som výrazné vyhlásenia o zvládaní astmy horčíkom, aby som sa vyhnul humbuku. Existuje riziko, že pacient opustí hlavnú liečbu. "

Podporujem tento skepticizmus s jedinou výhradou, že moji priatelia s astmou s nízkou intenzitou, ktorí trpia v dymovom bare, vám stále povedia o objavení amerického dietetika. A tam, ako hovoria, na vás - rozhodnite sa pre seba. Zatiaľ čo naši farmakológovia neprinútili našich lekárov, aby používali horčík na zlepšenie života ruských astmatikov, bude to stále len rozprávka „babičky“.