Sexualita ženy po 40 rokoch

Existuje sex po 40? Je to, áno aj čo! S vekom sa sexuálna atraktívnosť žien zvyšuje, hovoria odborníci. Pochopili sme výhody dospelého človeka s psychológiou Irina Tugarinou.

Skutočnosť, že v zrelých "dievčatách" je určite niečo, myslel som, že keď som bol štíhla, zvučná a oslnivo mladá - bola zrazená priateľom a vymieňala si nezameniteľnú zdanlivo 40-ročnú ženu ako som sa zvyčajne pýtal na sviatostnú otázku: "A čo si v ňom našiel, v starom nag?". Na čo premýšľal moja bývalá milenka: "Žena je ako víno, staršie, tým lepšie." Táto fráza sa dostala do pamäte a časom som mala veľa dôvodov na to, aby som bola presvedčená o jej spravodlivosti. Čo je zvláštne na čaro mladosti? To je trite. Takže každý môže. Dospelá žena, ktorá nestratila chuť na život, sa chce potešiť a muži vždy obdivujú.

"Výhody dospelého človeka sú v jeho kvalite," hovorí psychológ. Irina Tugarina, - Slovo "zrelosť" už hovorí o najvhodnejšom čase pre niečo. Zdravá a pravdivá, nie inštinktívna sexualita nie je vrodenou schopnosťou, rozvíja sa a obohacuje ju výlučne skúsenosťami. Mládež hľadá iba nové pocity, získavajú len skúsenosti. Preto toľko chýb a sklamaní. Sexualita je najintimnejšia a najvýkonnejšia skúsenosť sami a svojím telom. Ak chcete zažiť tento pocit, ktorý chcete, bez ohľadu na vek. Pre ženu si sex zachováva obraz seba samého ako stále atraktívnu, žiaducu bytosť a nielen plnenú funkciu ženy a matky. "

Sexualita po 40: dospelé ženy sú viac voľné a uvoľnené

Ako hrdinka Vera Alentovej, Katya Tikhomirovej, povedala: "Za štyridsať rokov sa život práve začína." Myslím, že myslela aj na intímny život. V skutočnosti: svet už dokázal všetko, deti vyrástli, platia pôžičky, podnik prináša stabilné dividendy, riziko nežiaduceho tehotenstva je minimalizované. Zrelosť je najlepší čas na zdravý hedonizmus. Zvyčajne po tom, čo žena už splnila svoje úlohy z hmotného a sociálneho hľadiska, prebehla ako matka a manželka. A teraz cíti potrebu kvalitatívne nových zmyslových potešení, ktoré môžu poskytnúť dôverné vzťahy. Na rozdiel od mladých dievčat, zrelá žena nepovažuje pohlavie za prostriedok na získanie niečoho od partnera, či už je to manželstvo alebo materiálne bohatstvo. Podľa jednej z mojich priateľiek: "Žena nad 40 rokov je muž, iba stokrát chladnejšia", čo znamená, že sex pre dospelú ženu je cenný sám o sebe. A keďže nemá žiadne špeciálne požiadavky pre partnera a súvisiace očakávania, v sexuálnych vzťahoch nie je žiadne napätie. Oba sexy prinášajú veľa radosti.

Sexualita po 40: dospelé ženy sú zmyselnejšie

Skutočnosť, že s vekom ženy rozvíjajú svoje libido postupne - vedecky potvrdená skutočnosť. Vrchol ženskej sexuality prichádza v čase premenopauzy (45-55 rokov). Čím viac skúseností má žena v láske, tým vyššia je jej citlivosť, tým väčšia je jej schopnosť prežívať orgazmus. Ak chcete získať maximálne potešenie z intimity, musíte byť schopní relaxovať a plne sa sústrediť na proces bez toho, aby ste boli rozptýlení cudzími myšlienkami. A to je najlepšie dosiahnuté len v dospelých ženách. Preto nie je prekvapujúce, že po výmene piateho tuctu dáma nie je proti tomu, aby si našla mladého partnera, ktorého záujem o sex je taký vysoký. Podľa štatistík je tento vek najviac dôležitý pre rodinné rozvody.

Sexualita po 40: muž je spokojnejší so zrelou ženou

Intimný život so zrelou ženou je emocionálne viac harmonický vzhľadom na skutočnosť, že ona sama je psychologickejšia. Pohlavie pre ňu je neoddeliteľne spojené so vzťahmi vo všeobecnosti. Partner s bohatou životnou skúsenosťou za ňou je schopný porozumieť, súcit a odpustiť. Zároveň je úplne sebavedomá a dospelá žena môže pokojne vziať iniciatívu, flirtovať a zvádzať muža, ktorého má rád. V minulosti mala rôzne situácie, existovali chyby a chyby, z ktorých vyvodila príslušné závery. Veľké zaťaženie komplexov už nerozdrví ramená. Preto vo svojom sexuálnom správaní viac slobody. Taká žena hovorí priamo so svojim partnerom o jej túžbach. "Ako vidíte, dospelá sexualita je navrhnutá ako zmyselná, stabilná, selektívna," hovorí Irina Tugarina. - Ale môžu to byť problémy. Spravidla sa vyskytujú, keď sú zapnuté vzory "západu slnka aktívneho života", ktoré môžu tlačiť do extrému. Dospelá dáma sa náhle začne pozerať a správať sa ako teenager. To je typické pre ženy, ktoré zažili malý radosť v živote. Uvedomujúc si, že roky teraz pracujú proti nim, pokúšajú sa so všetkou svojou silou získať ešte trochu silnejšie skúsenosti.

Odmietnutie pohlavia je ďalší extrém, a ak to nie je fyziológia, potom môžeme hovoriť o nejakej psychickej poruche. Strata záujmu o dôverné vzťahy môže byť spôsobená nízkou kvalitou. Potom vek je ako nejaké oslobodenie od sexu, ktoré ešte neprináša potešenie. Aby sa udržala a zlepšila sexuálna túžba v dospelosti, je predovšetkým potrebné sledovať predmet tejto túžby, a to vaše telo. Zaobchádzať s ním starostlivo a starostlivo, udržať jeho vitalitu, životnú silu. A takisto, aby ste si poradili s vašimi myšlienkami a pocitmi, poskytli viac priestoru vo vašom životnom potešení. "

Čo si myslíte, že zrelá žena je sexuálne atraktívna?

Pozrite si video: 10 Žen O Kterých Neuvěříte Že Existují (Septembra 2019).