Ravi Kumar Dovluru a jeho študenti na jogy v Maďarsku pri jazere Heviz

Prehliadka jogy do Maďarska sa stala jedným z mojich najlepších ciest. Báječná organizácia, jazero so zázračnou vodou, dlhé plodné kurzy jogy - a účastníci skupiny a ja som mal veľmi veľa času!

Stretla som sa s niektorými účastníkmi turné jogy, keď som bol ešte na letisku v Moskve a okamžite som videl, že dievčatá chcú získať nové poznatky. Každý bol nadšený a bol som veľmi potešený. A ja som bol tiež rád, že Irina, člen mojich minulých jogových ciest do Južného Tirolska, bola v skupine.

Z letiska do hotela sme prešli na úžasne krásne miesta. V okolí boli hory a krásne jazerá, veľa zelene. Nakoniec sme prišli do mesta Heviz, známeho pre jazerá rovnakého mena, ktoré majú unikátne minerálne zloženie vody.

Rovnako ako všetky hotely v tých častiach, náš hotel ponúka širokú škálu kúpeľných procedúr. Členovia mojej skupiny venovali každý deň veľa času. Keď som sa usadil v hoteli, hneď som cítil zvláštnu chuť a vôňu vody. Prvý deň som šiel na plávanie do minerálneho bazéna a druhý deň som sa rozhodol ísť na samotné jazero. Faktom je, že, ako som napísal skôr v blogu, neviem, ako plávať. Zvyčajne sa držím v plytkej vode a v Hévízi je hĺbka od jedného a pol do tridsiatich metrov. Ukázalo sa však, že v tomto jazere je zvykom plávať s nafukovacím kruhom - kvôli prúdu a pretože teplá voda je veľmi uvoľnená. Nakoniec sa mi to páčilo toľko, že som nechcel opustiť vodu. V tomto jazere som cítil božskú silu.

V našej skupine boli všetci tak zaujatí kúpaním, procedúrami a terapiou jogy, že v susednom meste Keszthely sme sa dostali len raz a len traja z nás. Preskúmali sme malé mesto v niekoľkých uliciach, obdivovali sme nádherný barokový palác Festetics a šli do Marcipánskeho múzea.

Spolu so všetkými sme navštívili iba jednu exkurziu - už na ceste späť z Heviz sme sa vydali autobusom a trochu sme prešli po Budapešti. Obzvlášť ma zapôsobila budova parlamentu, gotická katedrála Matthias a pamätník vojakov sovietskej armády.

Program jogy

Teraz o hodinách. Atmosféra v našej skupine vo všetkých triedach bola skvelá. Každý chcel získať viac vedomostí, ako je uvedené v hodinách na televíznom kanáli. Napriek tomu, že lekcie by mali trvať hodinu a pol, často sme robili dve, dve a pol hodiny a stále chceli viac. V triede zvládli špeciálne asány, ktoré sa odporúčajú pre ženy v rôznych dňoch menštruačného cyklu a pre rôzne poruchy reprodukčného systému. Počas týždňa sme mali čas podrobne analyzovať správnu techniku ​​mnohých dôležitých póz. Praktizovali sme aj pranayamu, meditáciu a niekoľkokrát som vykonával jogu nidru pre dievčatá. Večer sme sa zhromaždili a diskutovali o skúsenostiach v triede a odpovedal som na rôzne otázky o individuálnej praxi.

Mimochodom, dievčatá tiež zdieľali svoje dojmy z výletu a tried.

Tanya T .:

Dobrý deň, náš učiteľ Ravi! Dovoľte mi, aby som vám poďakoval za všetko, čo ste s nami zdieľali. Nie je to len prax, ale aj trpezlivosť, pokoj a teplo srdca, ktoré sa cíti vo všetkých vašich činnostiach a slovách. Nech je naša malá cesta východiskom pre nové úspechy na ceste k snu!

achlsga Uteshev:

Spomienky na naše prehliadky do Hevizu a najmä na jogu budú dlho v pamäti. Takmer každý deň zobrazujem obrázky a rozprávajú toto nádherné miesto svojim príbuzným a priateľom. Spomínam si, akú ľahkú, veselú náladu v triede, ako s tŕmenými nohami a rukami, ale s úsmevmi sme držali asan! A ako som rád, keď som dostal stojan na stôl, o ktorom som ani nesníval. Ravi, veľmi ďakujem za všetku pozornosť, úctu, trpezlivosť, pokoj, ktorý ste ukázali. S vašou pomocou sa všetko ukázalo. Vo svojich triedach veríte v nekonečné možnosti. Dúfam, že sa znova stretneme.

Mariana Raznatovich:

Prehliadka jogy do Maďarska na seminár pre Ravi Kumara bola veľmi zaujímavá a informatívna. Už od prvého dňa sa mi ukázalo, že som prišiel na správne miesto a na veľmi dobrého učiteľa. Znalosti získané tento týždeň sú pre mňa veľmi cenné. Ravi Kumar urobil veľmi zaujímavý a bohatý program, vysvetlil všetko veľmi dostupné a s veľkou trpezlivosťou. Zároveň bolo všetko, čo nám vysvetlil, o asáne, veľmi dôležité a prvýkrát som počul veľa, aj keď nie som na jogu nový. Po skončení našej cesty som mala jasnú dôveru, že chcem pokračovať v pravidelnej cvičení jogy a vedieť, kam smerovať ďalej. Chcem poďakovať Raviovi a poznamenať vynikajúcu organizáciu tohto turné. Nie sme len cvičil jogu, ale aj uzdravil pri jazere Heviz, známy svojimi liečivými a zdravými minerálnymi vodami. Bola to neuveriteľná blaženosť, nechcela sa dostať von z vody, teplota vody bola veľmi pohodlná.

Jóga výlety a expedície "live!"