Ayurveda pomáha zvýšiť sexualitu

Každý z nás chce dôverné vzťahy s partnerom, aby nestratili sviežosť, zostali jasné a vzrušujúce. Stres, zlá výživa a nezdravý životný štýl majú negatívny vplyv na sexuálne zdravie. Ajurvéda pomôže zvýšiť sexualitu a rozvinú schopnosť spoznať erotické potešenie.

Podľa Ayurvedy, naše správanie v sexe zodpovedá prejavom doshas. "Napríklad Vata je pohyblivým prvkom našej sexuality," hovorí Katie Silcox, autor bestselleru o Ayurvede "Zdravý, šťastný, sexy". - Keď je bavlna v rovnováhe, pohybujeme sa voľne, ale máme schopnosť oneskoriť nástup orgazmu. Ak je rovnováha vlny narušená, orgazmus príde predčasne a po sexe je pocit prázdnoty a únavy. Pokiaľ ide o sexualitu, pitta je zodpovedná za činnosť a energiu. Je pitta-dosha, ktorá je zodpovedná za iniciovanie sexuálneho kontaktu a schopnosť zažiť horúcu vášeň pre partnera. Keď pitta zmizne, sexuálna túžba zmizne. Kapha-dosha je zodpovedná za vytrvalosť, silu a schopnosť fyzického tela produkovať mazivo. Ak je kapha v rovnováhe, sme spokojní s kvalitou a množstvom sexuálnych kontaktov. Nadbytok kapha spôsobuje lenivosť a pomalosť v sexe. " Takže naša sexualita je priamo spojená s rovnováhou bavlny, pitty a kaphy. Udržiavanie správnej výživy, jogy a meditácie pomôže udržiavať tri doshas v rovnováhe.

"Najprv upravte prácu tráviacich a vylučovacích systémov," hovorí Durre Shahvar, hlavný lekár "indickej rodinnej kliniky". - Je ťažké cítiť sa sexy, ak trpíte poruchami v gastrointestinálnom trakte, ako je zápcha. Pokúste sa jesť iba čerstvé potraviny. Vaša strava by mala pozostávať z viacfarebnej zeleniny a ovocia, obilnín, strukovín, mliečnych výrobkov. Naučte sa, ako robiť jogy asany, ktoré zvyšujú krvný obeh v panvových orgánoch a bedrovej chrbtici, ako je baddha konasana alebo upavishta konasana. "

Tieto asány otvárajú panvu, zlepšujú krvný obeh v dolnej časti brucha, posilňujú maternicu a močový mechúr a obnovujú mobilitu bedrových kĺbov. Baddha konasana a upavishta konasana sa môžu vykonávať počas menštruácie.

* Meditovať na doplnenie zásob sexuálnej energie. Pamätajte si a napíšte mená všetkých vašich partnerov. V pokojnom stave mysle prejdite do zoznamu a pamätajte si jednu osobu za druhou. Predstavte si, že sedia proti vám. A teraz začnete hovoriť späť vašu energiu strávil, keď ste boli blízko k tejto osobe. Pri inhalovaní vizualizujte neviditeľné lúče energie vychádzajúce z vášho bývalého partnera a vráťte sa k vám do oblasti maternice. Keď vydychujete, zdieľajte neviditeľnú energiu, ktorú ste neskôr zdieľali. Počas tejto meditácie môžete cítiť, ako sa necítia žiadne skúsené emócie. Ukončite meditáciu položením jednej ruky na oblasť srdca a druhou na maternicu. Nechajte svoju seba-lásku a pocit, že ste získali svoju stratenú sexuálnu energiu, aby vás nadviazali.

* Prax hlbokej vízie. Podľa Ayurveda - schopnosť udržiavať povedomie, s nadšením pozerá svet, zvyšuje sexuálnu energiu. "Vyberte si krásny objekt, najlepšie nie príliš mobilný, kvitnúce stromy, kadečky mliečnej peny na povrchu latte, vrchol hore na snehu a stačí sa pozrieť na to päť minút," hovorí Katie Silkoksová. - Označte najjemnejšie detaily vzoru a zmenu farby. Venujte pozornosť tomu, ako táto prax ovplyvňuje vašu myseľ a srdce. "

* Vôňa priamo súvisí so sexuálnou príťažlivosťou. Ak budete jesť správne a viesť zdravý životný štýl, vaša prírodná vôňa sa zlepší. "Ajurvéda má mnoho spôsobov, ako ovplyvniť prirodzený telesný zápach s čistiacimi postupmi a liečivými koreninami," hovorí Katik Silkoks. - Napríklad, zázvor sa spája tým, že zlepšuje telesný zápach a dáva vaginálnemu mazivu sladkú chuť a vôňu. Ak chcete vytvoriť osobitnú náladu v spálni, môžete ľahko posypnúť posteľnú bielizeň vodou s esenciami jasmínu alebo vetiver rozpusteného v ňom. Najsilnejší afrodiziakum je vôňa prírodných prvkov: otvorte okná a nechajte vôňu čerstvého vetra, vlhkej zeminy a slaného mora. " Je pozoruhodné, že muži najviac lákajú pachy jedla. Topping list je chuť vanilky. Na druhom mieste sa podieľala škorica a dýňový koláč.

Vypočujte si rady odborníkov v oblasti Ayurveda na zvýšenie vašej sexuality!