Najlepšie knihy o výžive: "Som krásna, som tenká a ja som suka"

Skinny Fitch in the Kitch (doslovný preklad mena "Skinny fitch in the kitchen") je bestsellerom nového žánru beletrie na tému stravovania a zdravého stravovania, veľmi informatívny a nie zbavený humoru.

Som krásna. Som tenký. A som fena

Táto kniha, ktorú napísal bývalý model a módny agent, je plná adolescentného slangu. Celé meno pripomína roztlieskyňu školského futbalového družstva: Skinny Bitch in the Kitch (a začať hľadať!). Knihu vydala v ruštine vydavateľstvo "Potpourri" a nazýva sa "Som krásna. Som tenký. A som fena. Sprievodca pre pokročilých dievčat, ktorí už nechcú jesť najrôznejšie odpadky a snívať o úžasnej osobe! "(Preložil z angličtiny I. Grodel).

V podstate ide o zbierku receptov. vegetarián pokrmy, ktoré umožnia mladým dámam, aby sa stali "tenkými fenami": japonské riasenky so zeleninou a tofu, brokolicovou polievkou, vdolky s ovocím a orechmi. Každé meno vysvetľuje význam misky v dostupnom jazyku. K dispozícii sú kapitoly Bitchin Breakfast ("Suchkin Breakfast") a Skinny-Ass Salads (Šaláty pre šialenstvo) a jeden z dezertov s názvom Bitchtastic Brownies ("Gingerbread fitch to taste").

Všetky jedlá sú nielen zdravé a ľahké, ale aj určené pre chuť dnešnej mládeže. Úplne zasiahla očakávania čitateľov, kniha prelomila rekordné nákupy. V roku 2007 vstúpila do bestsellerového zoznamu New York Times a časopis venoval autorom veľký článok.

Čitatelia píšu rave recenzie: "Mám rád Skinny Fitch. Vďaka nej som stratila 22 libier za tri mesiace! "Victoria Beckham bola spozorovaná v butiku v Los Angeles, ktorá jemne tlačila Skinny Fitch v Kitch na hrudi, z ktorej paparazzi dospeli k záveru, že spevák používa rady autorov. A Linda Morotta, kupca veľkých kníh Shakespeare & Company v New Yorku, hovorí, že toto je najzaujímavejšia diéta, ktorú si prečítal.

Jemima francúzska, dizajnérka módnej značky FrostFrench, pripúšťa, že kniha zmenila svoj život: "Čítal som Skinny Fitch v Kitchovej knihe zdravých receptov, princípy vegetariánskej etiky a stal sa vegetariánom. A viete, teraz som oveľa ľahšie vyliezť a neustále cítim silu. "

Som krásna. Som tenký. A ja som mama

Autori, mimochodom, nezmeškali moment a v septembri 2008 vydali: Skinny Bitch Bunny! ("Som krásna, som tenká a ja som matka, kniha receptov o odvážnych, zdravých a sexy mamičkách!"). Z názvu je už jasné, že to bude otázka, ako sa nerozšíriť v páse a bokoch počas tehotenstva.

Okrem "Skinnych fen v kuchyni" v tomto žánri sú viditeľné aspoň dva ďalšie bestsellery s rovnakými titulkami s dlhými sloganmi: "Čo jedia horúce mláďatá?" Jodie Lipperová a Serina Vincentová, rovnako ako Hladová dievča: Voľné jedenie v reálnom svete ("Hlad nie je teta: ako žiť a čo variť, držať krok s životom a jesť bez viny") od Lisy Lillienovej. Knihy ešte neboli preložené do ruštiny, môžete ich nájsť na amazon.com.