Plán výživy: ako zostať štíhly za 30, 40 a 50 rokov

Pre väčšinu z nás, v priebehu rokov, udržanie fit stáva ťažšie. Nie ste pripravení vyrovnať sa s tým, že v predvečer päťdesiateho výročia sa nebudete môcť dostať do študentských džín? Berte na vedomie tieto tipy na výživu.

Udržujte štíhlé za 30 rokov

Nízke hladiny energie, strihy, celulitída, znížený svalový tonus - 60% žien čelí týmto problémom na prahu tridsiatich rokov. Existuje dostatok dôvodov: tehotenstvo, deti, zaneprázdnený životný plán, nedostatok času a energie pre pravidelné tréningy, ako aj prirodzené procesy svalovej straty (po 30 rokoch stratíme 3 až 8% objemu svalov ročne). Existuje však aj dobrá správa: správny prístup k výžive pomôže spomaliť tieto procesy a zachovať harmóniu.

* Nesnažte sa "počas dvoch týždňov jesť", Štatistiky sú neúprosné: polovica budúcich matiek má počas nosenia dieťaťa príliš veľkú váhu. To komplikuje život najviac tehotnej ženy, zhoršuje jej zdravie a môže poškodiť dieťa. Preto sa snažte jesť mierne a dodržiavať tieto pravidlá prírastku hmotnosti pre očakávané matky.

* Piť menej latte a cappuccino. Mnoho žien si neuvedomuje, koľko kávy nápoje (a najmä také vysokokalorické, ako je uvedené vyššie) pijú počas dňa. Okrem nadmerného narušenia nervového systému je to plné nárastu hmotnosti: štandardná časť latte obsahuje asi 250 až 300 kcal (a ak je sprevádzaná čokoládou alebo koláčom, potom ešte viac).

* Večera doma. Pomáha lepšie rozhodovať o potravinách, nie prejedať a ušetriť peniaze. Po pracovnom dni nie je k dispozícii kuchyňa? Pripravte si večere vopred: zmraziť niekoľko porcií hotových jedál, ktoré sa môžu ohrievať, umývať a nakrájať zeleninu na víkend cez víkend, kupovať šalátové zmesi atď.

Udržujte štíhlé za 40 rokov

V tomto vekovom období môže byť strata hmotnosti a perimenopauza faktorom prírastku hmotnosti. Môžete opraviť situáciu s vyváženou stravou a pravidelnými tréningmi.

* Jedzte viac rastlín a strukovín. Hojnosť vlákniny v strave zlepšuje funkciu čriev, imunitu a stav pokožky. Ľahko asimilovateľné rastlinné bielkoviny pomôžu zachovať svalovú hmotu, ktorá, ako viete, rýchlo strácame s vekom.

* Pohybujte sa po jedle. Vydajte sa na energetickú prechádzku alebo začnite službu upratovania domu čoskoro potom, ako sa postavíte z stola. Takže môžete posilniť svaly, urobiť pokožku pružnejšou a stráviť určité množstvo kalórií. Niektorí vedci sa navyše domnievajú, že toto opatrenie tiež pomáha udržiavať vysokú rýchlosť metabolizmu.