Chutné sendviče: 6 originálnych možností

Sendvič - medzinárodné jedlo. Chlieb s rôznymi nátierkami a výplňami sa konzumuje po celom svete. Zozbierali sme najzaujímavejšie recepty na panini, sendviče, bruschetta a iné chutné sendviče.

Akékoľvek jedlo, ktorého "základ" tvorí kus pekárenského výrobku - bageta, plochý koláč alebo dokonca sladká rolka - môže byť nazývaný sendvič. Môžete ju naplniť aj širokým výberom lahôdok, od mäsa, rýb a kreviet až po jogurt, šaláty a ovocie. Sendvič sa bude považovať nielen za chlieb a maslo (doslova preložené z nemeckého jedla tak, ako to je) alebo klobása, ale aj humus, squash, kaviár ...

Dmitrij Shurshakov, kuchár gastrobára "Nechceme nikam":

"V detstve boli sendviče vyrobené len zo štyroch prísad - chlieb, maslo, syr a klobása. V rôznych kombináciách. Keď som dosiahol vek, zistil som, že môžete tiež pridať listový šalát, kúsok uhorky, lyžicu majonézy alebo horčicu a ak zakryjete chlieb s okrúhlym paradajkom a varenou klobáskou s plátkom syra a položíte ho do rúry na pár minút, dostanete chutný horúci sendvič.

Čo iné je dôležité vedieť pri výrobe sendvičov? Náplň by nemala byť príliš tekutá, inak sa chlieb namočí a sendvič sa rozpadne. Je lepšie rozrezať veľký kus chleba na niekoľko kusov, aby bolo ľahšie ich vziať rukami a jesť. Ak chcete dať veľa toppings, potom sendvič je pohodlnejšie jesť na tanieri s nožom a vidličkou. Takže náplň nebude na vašom koberci alebo pohovke. Ale na strane kombinácie v miske určitých prísad neexistujú žiadne pravidlá. Môžete dať ako plnenie všetko, čo tvoje srdce túži. A budete mať pravdu, ak sa vám to páči. Napríklad v tradičnom anglickom syrovom sendviči je chlieb rozotretý sladkou omáčkou s plátkami nakladaných uhoriek. Pre niektorých sa táto kombinácia chutí môže zdať zvláštne, ale veľa ľudí sa im páči. "

Sendvič s červenou rybou a mladou kapustou

Zložky (naporcie): 60 g ľahkého soľného lososa, 2 plátky chleba (najlepšie čierne), 1 polievková lyžica. l. nakladaná červená cibuľa, 1 vajce, 60 g mladá biela kapusta, 1 lyžička. l. kyslá smotana, 1 lyžička. zrná horčica, 1 nakladaná okurka, 1-2 vetvy kôpru, pár kvapiek olivového oleja, soľ, cukor a čierne korenie podľa chuti.

inštrukcia, Variete vajce tvrdé varené, chladné, kôrovce, nakrájané na kruhy. Nakrájajte kapustu na pásy, uhorku nakrájajte na malé kocky, sezónu s horčicou a kyslou smotanou. Zamiešame. Pridajte soľ, korenie a cukor podľa vkusu. Chlieb podľa vôle smažte, či je suchý. Dajte šalátový šalátový chlieb, na lososa, varené kuracie vajce, nakladanú červenú cibuľu a posypeme jemne nasekaným kôprom. Posypeme olivovým olejom a posypeme paprikou.

Andrei Orlov, kuchár reštaurácie Olive Beach:

"Jedným typom sendviča je panini. Ide o veľmi populárne talianske jedlo, na prípravu ktorého často používajú ciabatta - taliansky biely chlieb s krehkou kôrkou. Ciabatta nakrájame na polovicu, vložte do náplne - zeleninu, mäso, ryby, syr. Náplň je potom pokrytá hornou časťou hrnca a pečená na grile tak, aby charakteristické prúžky zostali na ciabatte. Syry sú roztavené súčasne, upevňujú kúsky chleba a plnia. Napriek tomu nie je to tak nevyhnutné. Môžete vložiť svoje ingrediencie panini, v takých množstvách a v poradí, ktoré sa vám najviac páči. "

Panini s hovädzím mäsom a zeleninou

Zloženie (za porciu): 1 malá ciabatta, 100 g hovädzej sviečkovice, 2 červené a žlté papriky, 1 červená cibuľka, 3 lyžice. l. Olivy, 1-2 lyžice. l. olivový olej, 1 strúčika cesnaku, 1 paprika červenej papriky, 1 vetvička petržlenu, 1 hrsť rukoly, 1 polievková lyžica. l. balsamikový ocot, 1 vetviľku bazalky, soľ a korenie podľa vkusu.

inštrukcia, Najskôr pripravte olivy salsa: nakrájajte ich nožom, premiešajte s jemne nasekanou petržlenovou vňaťou, cesnakom, čili paprikou, pridajte balsamikový ocot, olivový olej, soľ a korenie podľa vkusu. Pečte papriky: potiahnite ich maslom, omotajte fóliou a 15 minút pečte, potom ich odlúpnite a odlúpnite, nakrájajte mäso na tenké dlhé prúžky, nalejte do olivového oleja, pridajte nakrájaný bazalku, soľ a korenie. Hovädzie mäso nakrájajte na tenké medailóny, soľ, korenie a smažte na grile (alebo v roštu, najlepšie gril). Nakrájajte cibuľu na krúžky a smažte na grile (alebo panvicu). Ciabattu nakrájajte a otvorte ju ako rakvu, namažte oba "kryty" olivovou salsou, dajte pečené papriky, červenú cibuľu, hovädzie mäso, na vrchole nalejte salsu, pokryte rukolou. Gril pripravený panini na oboch stranách, kým sa neobjavia pásy (ak nie je gril, zohrejte ho v panvici alebo v rúre, aby bol chlieb horúci).

Cyril Berger, značkové šéfkuchárne Rose bar a silná stránka bello:

"Sendvič, ktorý je pokrytý druhým kusom chleba alebo kotúľa, sa nazýva sendvič. Je veľmi výhodné vziať ju so sebou a jesť ju rukami, pretože chlieb na obidvoch stranách pokrýva náplň a nemáš si prsty omáčkou. Vnútorný sendvič je Anglicko. V domoch šľachty pripravili malé trojuholníkové sendviče z mäkkého bieleho chleba s rezanými kôrkami s použitím plátkov studeného hovädzieho mäsa, tvrdých vajec, uhoriek a syra na plnenie. Najčastejšie sa podávali spolu s čajovými koláčiky a čajovými kotúčmi na piatich kusoch. V domácnostiach jednoduchších sendvičov boli pripravené párky a drobky. Miska sa rýchlo stala veľmi populárnou. Dnes sú sendviče v lacných reštauráciách av ponuke drahých reštaurácií.

Ak je vašou úlohou urobiť napríklad domáce krásne sendviče, keď prídu hostia, použite toastový chlieb, mäkkú výplň (povedzme paštu alebo smotanový syr) a rezané zvyšky zložte na tenké plátky. Uprednostňujte výrobky, v ktorých nie je príliš veľa šťavy a ktoré udržujú svoj tvar dobre, najprv to je syr, uhorky, šunka. Po zostavení sendviča ho zaistite špachtľou z dvoch rohov a potom ho diagonálne rozdeľte na dva trojuholníky. "

Sendvič z tuniaka

Zloženie (pre 2 porcie): 4 plátky toastového chleba, 70 g konzervovaného tuniaka, 1 šalotka, 4 olivy, 2 lyžičky. majonéza, 1 vajce, 2 červené cibuľové krúžky, 2 zelené listy, soľ a korenie na chuť.

inštrukcia, Variete vajce tvrdé varené, chladné, kôrovce, nakrájané na kruhy. Suchý hriankový chlieb v rúre, hriankovač alebo gril. Zmiešajte konzervovaný tuniak s sekanými šalotkami, olivami a majonézou. Roztierajte zmes na chlieb, vrchol s listami šalátu, nakrájané vajíčko a červené cibuľové krúžky. Upevnite hotový sendvič z dvoch rohov a rozdeľte diagonálne.