Ako zabudnúť na človeka

Neboli ste už dlho spoloční, ale máte taký pokušenie skontrolovať svoj účet v sociálnych sieťach kvôli podozrivým príhodám a stavom. Na rozdiel od hlasu rozumu sa do mojej hlavy dotýkajú bolestivé myšlienky: "Už si niekto našiel pre seba?", "S kým je spolu na fotografii?" Áno, je ťažké pustiť sa z milovaného človeka, ale je to životne dôležité. Budeme spolu s psychológmi rozumieť, ako to urobiť.

Odborníci sa domnievajú, že schopnosť ukončiť vzťahy je dôležitá zručnosť, ktorá nám umožňuje žiť plnohodnotný život. Koniec koncov, so zameraním na osobu, s ktorou nemáme nič spoločné, stratíme nielen drahocenný čas a nervy, ale aj energiu.

V podstate môže byť pre nás ťažké dostať muža z hlavy v dvoch prípadoch. Po prvé, keď sme mali vážny vzťah a z nejakého dôvodu sa zastavili, a po druhé, keď medzi nami nie je nič, mohlo sa to stať.

Známky toho, že ste sa zasekli vo vzťahu:

* Všetko, čo vám pripomína vašu milovanú (hudba, veci, miesta), vyvoláva v sebe násilnú emocionálnu reakciu.

* Tie tajne dúfate, že stále máte záhyb.

* Sledujete život milovaného človeka v sociálnych sieťach, špekulujete o jeho "osobnej fronte".

* Snažíte sa zapôsobiť na človeka v nádeji, že "tento blázon konečne porozumie, kto stratil."

* Myšlienky, že milovaný človek môže byť šťastný s niekým iným, spôsobí, že máte záchvaty zúrivej žiarlivosti a hnevu.

* Je ťažké si predstaviť sami seba v novom vzťahu. Len to nemôže byť lepšie ako on!

* Neustále sa snažíte spojiť s mužom a bez ohľadu na to, z akého dôvodu. Príďte s dôvodom zavolať, ísť na párty "náhodne" stretnúť, alebo len pomstiť.

Netreba dodávať, že takýto stav prináša len mentálnu bolesť a zníženú sebavedomie. Rozumieme podrobnejšie ako zastaviť naše utrpenie v každom prípade.

Ako zabudnúť na človeka, ak ste sa rozišli

Ako psychológ Yana Leikina, emocionálne blízke dlhodobé vzťahy často zabraňujú strachu zo osamelosti, vnútornej prázdnoty a nadmernej idealizácie bývalého partnera. Sťažnosti a nedorozumenia sa rýchlo zabudnú, ale pozitívne emócie zostávajú, čo sťažuje realistické posúdenie situácie.

Okrem toho, oddelenie - vážna rana pre našu márnosť, ale preto, že začneme prekonať nezdravú žiarlivosť partnera. "Je tu túžba vyhrať späť prvý, aby mu nedovolil ísť na niekoho iného," vysvetľuje expert.

Podľa Yany Leykiny zvyčajne zažívame medzeru v polovici času, keď sme boli spolu. A ak nechcete zabiť päť rokov, aby ste oplakávali desaťročný vzťah, potom stojí za to pomôcť sami prežiť stratu a nečakať, kým všetko neprejde samo.

* Prijať oddelenie, Prestaňte premýšľať o sebe ako pár alebo dúfate, že sa vráti.

* Uvoľnite svoje pocity, "Nechajte sa smútiť vzťah: hluk, kričať, stonanie - čokoľvek, len sa zbaviť emócií," - vysvetľuje klinický psychológ Alisa Galati.

* Nájdite plusy v neúspešnom románe, "Akýkoľvek vzťah musí skončiť pozitívne: Buďte si vedomí toho, čo vám bolo užitočné, čo ste dostali od bývalého, napríklad napíšte list s vďaky - partnerovi, svojmu, milovať," odporúča Yanna Leikina.

* Nastavte vzdialenosť. Zatiaľ čo sa rany ešte nezahojili, nestojí za to, že sa s nimi stretneme ešte raz alebo sa pozrieme na ich stránku v sociálnych sieťach. Práca s obrázkami vám pomôže zabrániť špehovaniu. "Predstavte si, ako sa vaša spoločná fotografia vybledne alebo ako sa lano, ktoré vás spája, rozbije," vysvetľuje Yana Leikina.

* Pochopiť dôvod oddelenia. Premýšľajte o tom, prečo váš vzťah nefungoval, čo je s nimi nesprávne.

"V ideálnom prípade, keď uzavriete vzťah, vaše pocity partnera by mali byť neutrálne - ani láska, ani nenávisť, ani ľútosť," poznamenáva Alisa Galati.