Alexej Merkulov o výsledkoch jogy turné v Egypte

Bojujte s nezdravými závislosťami a prekonajte sa na ceste za úsvitu. Šnorchlovanie ako meditácia a pomoc pri prírode.

Ľudia s veľmi odlišným vekom a úrovňou prípravy šli so mnou na toto turné. Ale to nám nebránilo v tom, aby sme si vymieňali emócie a pomáhali nám navzájom prostredníctvom transformačného procesu. V tomto procese sa nemôžete zamknúť z ľudí, inak riskujete, že sa s týmito zmenami nebudete vyrovnať.

Aby som sa vyrovnal s pomerne zložitým programom kundalini jogy, ktorý som pripravil na prehliadku, bolo to možné pre všetkých účastníkov, dokonca pre začiatočníkov. Nikto nevynechal jednu lekciu. A veľmi dôležité sme dokončili všetky úlohy až do konca: bol som schopný študentom vysvetliť, že posledné desať minút praxe je vždy najťažšie a najdôležitejšie.

Čo nám pomohlo vstávať každý deň s úsvitu a počas dňa v štyridsiatich stupňoch tepla vykonať veľa hodín Kriyu? Pravdepodobne, že sme dobre jedli a bojovali so škodlivými závislosťami - napríklad nepijeme alkohol a kávu.

Pri poslednom cvičení sa prax kundalini nezastavila. Dokonca aj šnorchlovanie sa stalo meditáciou pre nás. Plávanie s maskou a šnorchlom v podvodnom tichu sme premýšľali o nezvyčajných farbách a bizarných formách Červeného mora.

Výlet na horu Mojžiš - vyvrcholenie našej cesty - sme tiež vnímali ako súčasť praxe. Prebudenie ráno sme sa dostali na cestu. O tri hodiny neskôr dosiahli cieľ, zišli sa a potom zostúpili do starobylého kláštora sv. Kataríny, založeného v IV. Storočí. Aktualizácia, ktorú všetci cítili, nie je potrebné popísať slovami. Každý z nás cítil nebývalý vzostup.

Posledný večer sme strávili v beduínkach pod hviezdnou oblohou. Boli sme liečené na čajové a vegánske sladkosti, lahodné pečené sladké zemiaky.

Gratulujeme k narodeninám Natashe, člen našej skupiny, podávame trojmesačné predplatné nášho klubu ako dar z projektu "LIVE!" A náramok s nápisom "Sat Nam" (to je hlavná mantra v kundalini jogu). Najťažšia vec, s ktorou sme sa stretli na turné, sa dnes večer stali príležitosťou na radosť: spomenuli sme si, ako sme sa prežili v pochodu na Mojžišovu horu, hoci sa niekedy zdalo, že už nie je silná. Poďakovali hostiteľom za ich pohostinnosť, šli sme do postele, aby sme sa v 4.30 hod. Zhromaždili na poslednú spoločnú sadhanu.

Celé dni počas turné bolo počasie vynikajúce, ale keď sme odišli, vzrástol silný vietor. Spomenuli sme si, ako ľahký chladný vánok nám pomohol vyrovnať sa s teplom a cítili, že priestor, v ktorom sme sa nachádzali, podporil našu skupinu.

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".