Ako poznamenať, že nie je v rozpore s kolegami

Korporácia - dovolenka nejednoznačná. Tu vy a podivné súťaže, súťažné oblečenie a kolegovia, a opitý provokácie orgánov. Nie všetci dokážu vydržať toto všetko, najmä tým, ktorí sú biele vrany v tíme. Ako označiť spoločnosť za najnižšiu stratu? Chápeme situáciu s odborníkmi.

Prečo sú kancelárske strany alarmujúce pre mnohých zamestnancov? Možno preto, lebo si nie sú istí výsledkom. Ako vysvetľuje psychológ Yana Leikinaak je v práci prepojená medzi sebou profesijné úlohy a obmedzená obchodnou komunikáciou, potom v podnikovej večeri sa naša schopnosť budovať medziľudské vzťahy dostáva do popredia. "Podnikanie je ako lakmusový test, ktorý odráža, či osoba vstúpila do tímu, alebo nie. Ak osoba nadviazala neformálnu komunikáciu s kolegami, bude na takýchto podujatiach vždy spokojná. A ak niekto nemá priateľov v práci, jednoducho vypadne z tímu, vysvetľuje expert. "A mimochodom, nie je vôbec dôležité, akú pozíciu má človek - tak šéf, ako aj sekretár sa môžu cítiť ako vyhnanci."

Obzvlášť ťažké je na párty pre tých, ktorí a priori vyčnievajú od ostatných. Napríklad, ak ste nový zamestnanec alebo jediný muž v kancelárii. Zároveň by nikto z nás nemal rád pozerať absurdne a byť označený ako Lyudmila Prokofyevna z The Office Romance, ktorá sedela sama uprostred strany čítania časopisov.

Čo robiť, ak ste sa nevedomky ukázali ako čierna ovca na pracovnú dovolenku? Pozrime sa na niekoľko typických situácií.

Ako označiť firmu, ak ste nový zamestnanec

Hlavným problémom nováčikov je absencia tých medziľudských vzťahov s kolegami, pretože ich inštalácia bude vyžadovať najmenej pár mesiacov spolupráce. V tejto situácii Yana Leykina odporúča, aby sa vopred naučili pravidlá tímu (ako je obvyklé obliekať, aké sú tradície) a dostať sa blízko k skupine. "Úprimnosť často pomáha v takejto situácii: jednoducho povedzte svojim novým kolegom, že sa cítite nepríjemne a budete radi, ak vás odvezieme do vašej spoločnosti. V takom prípade budete s najväčšou pravdepodobnosťou rád, že sa s nimi stretnete, "dodáva psychológ. Alisa Galati.

Na samotnej párty odporúča Yana Leykina vybrať si jednu zo stratégií správania: buď komunikujte s každým trochu (to je ak ste veľmi spoločenská osoba), alebo vyberte jednu pohodlnú skupinu. "Môžete chodiť s pohárom šampanského a stretnúť sa s každým, sklenené okuliare alebo sa môžete dostať do blízkosti jedného balíčka, napríklad pripojiť sa k rovnakým nováčikom," vysvetľuje expert.

Ako označiť firmu, ak ste jediná žena v tíme

Samozrejme, žena je potešená, keď je obklopená pozornosťou a v okolí nie sú žiadni konkurenti. Pri firemných udalostiach sa však táto situácia môže zmeniť na veľké problémy.

"Tu je obzvlášť dôležité udržať si vzdialenosť s kolegami - dobrovoľne komunikovať so všetkými, a nikto z nich nie. Napríklad môžete prevziať úlohu Snehulienky, ktorá sa stará o svojich "škriatkov" rovnakým spôsobom, "odporúča Yana Leikina. Ak sa rozhovory kolegov začnú plynúť hladko do mastnoty a vulgarity, psychológ odporúča zmeniť tému rozhovoru a spýtať sa partnerov, napríklad o rodine a deťoch.

Pozrite si video: bending truth. how adults get indoctrinated cc (August 2019).