9 spôsobov, ako urobiť masturbáciu svetlejšie

Odložme všetku skromnosť: všetci to niekedy robíme. Podľa odborníkov je ženská masturbácia užitočná pre fyzické i duševné zdravie. A samozrejme, neexistujú žiadne "správne" a "zlé" spôsoby, ako by ste sa mohli potešiť. Ak sa však zrazu nudíte alebo sa rozhodnete skúsiť niečo nové, potom vám naše tipy pomôžu diverzifikovať váš intímny čas.

Podľa Lei Milhizer, MD, špecialistka na sexuálne zdravie žien zo Stanford University Medical Center, masturbácia je skvelý spôsob, ako zmierniť stres a zbaviť sa úzkosti. "Masturbácia tiež zvyšuje prietok krvi do genitálií, čo je dôležité, pretože prietok krvi podporuje zdravie vagíny," dodáva expert. Podľa odborníka je schopnosť dať si potešenie aj pre partnerstvá. "Vieme, že ženy, ktoré nemajú masturbáciu, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať ťažkosti s dosiahnutím orgazmu s partnerom," povedal špecialista. Ako vidíte, masturbácia má pozitívny vplyv na všetky oblasti nášho života. A čím jasnejšie tok, tým výraznejší je jeho účinok. Tu sú spôsoby, ako vám pomôcť urobiť tento intímny proces jasnejší, bez ohľadu na to, či ste pokročilý používateľ alebo nováčik.

Použite zrkadlo

Najprv musíte poznať svoje telo. "A to si vyžaduje určitú výskumnú prácu. Naučte sa na internete, ako funguje ženská anatómia. Potom zoberte zrkadlo a spoznajte svoje telo bližšie, "odporúča Leia Milchizer. Zapamätajte si jedno z najdôležitejších miest vo vašej vagíne - klitoris. Pre väčšinu žien toto malé tlačidlo je rozhodujúce pre dosiahnutie orgazmu.

Vytvorte náladu

Pre dôvernú hru s sebou je atmosféra rovnako dôležitá ako pre sex s partnerom. Súhlasím, bude ťažké cítiť sa sexy, ak sa v tvojej izbe rozpadá stale posteľná bielizeň, alebo miestnosť je preplnená množstvom zbytočných odpadkov. Preto pracujte na okolí: vytvorte súmrak v miestnosti, osvetľte niektoré sviečky alebo vezmite teplý kúpeľ s penou.

Buďte kreatívny

"Každá žena má rôzne fantázie. A nemusia byť spriaznení s vami a s vaším partnerom. Nezáleží na tom, či vyzerajú ako tradičná fantázia z pornofilmov alebo erotických románov. Niektoré dámy sa môžu dokonca prezentovať s inou ženou alebo sexuálnou scénou zahŕňajúcou dve ženy. Nezáleží na tom a nehovorí o vašej sexuálnej orientácii. Či už máte fantázii, nemali by ste sa za to hanbiť, "hovorí Leia Milchiserová.

Neodstraňujte penetráciu

Nie všetky ženy milujú masturbáciu, ktorá zahŕňa penetráciu. Ak sa vám táto prax páči, skúste to diverzifikovať. Podľa odborníka sa môžete pokúsiť presunúť prsty do vagíny, potom na povrch veľkých pyskov, aby ste diétne stimulovali. Môžete tiež vyskúšať vibrátor, ktorý umožňuje penetráciu rôznymi spôsobmi.

Použite mazivo

Podľa Leie Milchisserovej, veľa žien používa perorálne kontraceptíva, ktoré často spôsobujú vaginálnu suchosť. A pre masturbáciu je veľmi dôležité, aby vaša pochva bola dobre hydratovaná. Preto je veľmi výhodné používať špeciálne mazivá. "Budú stimuláciu pohlavných orgánov pohodlnejšie," poznamenal expert. Odborník odporúča tri typy mazív - na báze vody, silikónu alebo oleja. Ak nie je váš problém vaginálna suchosť, použite mazivo na báze vody. V iných prípadoch je lepšie vybrať si silikónovú základňu. "Mazivá na báze silikónu sú najlepšie, pretože pracujú dlhší čas a výrazne znižujú trenie. Vplyv mazív na báze vody netrvá dlho. Ale olej na báze oleja je vhodnejší pre sex s partnerom, "hovorí Leia Milchizer.

Zmeňte svoju techniku

"Myslím, že ak ste začiatočník, je lepšie začať s použitím prstov," - povedal expert. Avšak, ak ste už dlho trénovali svoju sebadôveru, je čas snažiť sa diverzifikovať vašu techniku. Vždy používajte len prsty? Vyskúšajte sexuálnu hračku alebo prúd vody. Vždy ležať na chrbte? Obráťte sa ďalej. Čím viac odrody prinášate do tohto intímneho procesu, tým jasnejšie vaše pocity budú.

Pokús sa sami

Proces masturbácie neznamená, že musíte čo najrýchlejšie dosiahnuť orgazmus. Naopak existuje špeciálna technika oddialenia momentu vyvrcholenia. Trvá to dlhšie, ale umožňuje dosiahnuť fantasticky jasný orgazmus. Podstata tejto techniky spočíva v tom, že zvyšujete vzrušenie a pred vypustením zastavíte proces stimulácie vagíny. Potom, čo vzrušenie trochu klesne, znova začnete intímnu hru. Tento cyklus sa môže opakovať niekoľkokrát a potom si dovoliť dosiahnuť veľký vyvrcholenie.

Stimulujte nielen klitoris

Zvyčajne sa počas masturbácie väčšina žien obmedzuje na hladenie klitorisu. Avšak, podľa Leah Milchisser, potešenie môže byť oveľa jasnejšie, ak zahrniete iné časti vagíny v hre. "Súčasná stimulácia viacerých erogénnych zón (napríklad klitoris, veľké labky, bradavky a krčka maternice) môže zvýšiť váš pôžitok," vysvetľuje expert. Najčastejšie zahrňte masturbáciu do každodennej rutiny Jeden z výskumov ukázal, že čím viac si prinášate potešenie pre seba, tým viac ho chcete. A čím viac masturbujete, tým vyššie je vaše libido a sebavedomie, lepší spánok a silnejšie nervy. Takže nezabudnite na intímnu hru so sebou, aj keď ste veľmi zaneprázdnení, rozrušený alebo unavený.