Čo sú jesenné deti?

Čo sú to deti, narodené v septembri, októbri a novembri? Sú odlišné od tých, ktoré sa narodili v iných obdobiach roka? Existuje veľa zvedavých a niekedy veľmi protichodných verzií o jesenných deťoch. Tu sú najpopulárnejšie.

Často môžete počuť, že "deti na jeseň" sú náchylnejšie na nachladnutie, pretože sa narodili počas epidémie chrípky, bolesti v hrdle a akútnych respiračných infekcií. Podľa iného spoločného názoru, keď vyrastajú, trpia menej vážnymi zdravotnými problémami. Vysvetľuje to skutočnosť, že posledný trimestr tehotenstva ich matky bol v dobe výskytu ovocia a zeleniny.

Odborníci (aspoň v našej krajine) sú voči takýmto obvineniam skeptickí. Podľa lekárov nemajú oficiálne uznávané vedecké dôkazy. Zoberme si prinajmenšom rovnakú hypotézu, že jesenné deti sú náchylné na respiračné ochorenia. Nesmieme zabudnúť, že materské imunoglobulíny počas prvých mesiacov života chránia pred infekciami a chorobami dieťaťa. Názor, že jesenné deti vyrastajú zdravšie, nemá vodu, pretože ich matky jedli s vitamínmi v treťom trimestri tehotenstva. Všetky dôležité orgány dieťaťa sú položené v prvom trimestri, ktoré na jeseň deti spadajú v zime a prvých jarných mesiacoch. V poslednom trimestri dieťa len získava váhu. A čo hovoria o deťoch narodených na jeseň, o hviezdach? Samozrejme, môžete sa vzťahovať na horoskopy rôznymi spôsobmi, a napriek tomu veľa detí, od narodenia, celkom jasne ukazujú znaky svojho znamenia zverokruhu.

Panna (24. august - 23. september)

Z nich obyčajne hovoria - "zlaté" dieťa. Spávajú a jedia hodinu, len zriedka plakajú, sú pokojní, radšej ležia v postieľke a zaoberajú sa kontempláciou. Rýchlo začnú napodobňovať dospelých. Počas niekoľkých týždňov po narodení dieťa-Panna stavia veselé grimasy a úsmevy.

Poznámka pre mamičku. Zdá sa, že takéto deti sa cítia veľmi dobre bez vonkajších prejavov lásky - objatia, bozky. Ale nie je to tak! Len Virgos od narodenia môže obmedziť svoje emócie. Nezabudnite, že denná časť lásky je potrebná!

Váhy (24. september - 23. október)

Deti narodené pod týmto označením sú tak očarujúce, že sa podobajú anjelom. Často sa usmievajú a zdá sa, že na svete neexistuje taká vec, ktorá by ich mohla narušiť. Čoskoro však uvidíte, že vaše dieťa je rozčúlené príliš silnou hudbou, zvukom televízie alebo jasnými farbami v detskej izbe. Ide o to, že Váhy potrebujú pokoj a ticho viac ako iné deti.

Poznámka pre mamičku. Môžete byť upozornení kvôli poklesu aktivity malých Váh. Je nastavený na nepretržitú komunikáciu a pomaly reaguje na akékoľvek pokusy s ním hrať. Vezmite si to za samozrejmosť: pre vaše dieťa sú charakteristické zmeny činnosti a apatia.

Škorpión (24. októbra - 22. novembra)

Od prvých dní svojho života dieťa vie, ako všetkým svojim príbuzným tancovať. Ale na prvý pohľad je tak roztomilý a pokojný. Samozrejme, malý Škorpión potrebuje lásku aj starostlivosť, ale prísna disciplína neublíži.

Poznámka pre mamičku. Scorpí z rodenia niekedy vykazujú nejakú odpudivosť. Rodičia, je dôležité ukázať drobnosti, že sa toto správanie môže obrátiť proti nemu.

Strelec (23. novembra - 21. decembra)

Jeden musí nechať takéto dieťa sám a okamžite pocítite plnú silu jeho charakteru. Strelchat netoleruje osamelosť. Sú veľmi roztomilé a zábavné, ale len v blízkosti.

Poznámka pre mamičku. Okamžite dostať prenosné kolísky pre dieťa. Vaše dieťa bude oveľa pokojnejšie, ak bude s vami väčšinu času.