Nízka kvalita kozmetiky bude viac?

Od tohto dňa budeme musieť nekonečne dôverovať výrobcom kozmetiky. A tiež si zvyknúť na myšlienku, že alergia na tento alebo ten krém je len náš problém. Nedávno v Ruskej federácii bola povinná certifikácia zrušená pre segment starostlivosti o pokožku.

15. februára vstúpil do platnosti dekrét ruskej vlády, ktorý sa každý obával od decembra minulého roka: teraz dodávatelia "kozmetických výrobkov" a väčšina potravinových výrobkov by nemali dostať štátne osvedčenie o kvalite. Aby sa kozmetický výrobok dostal do obchodu, stačí, aby výrobca predložil podpísané vyhlásenie, že výrobok prešiel klinickými skúškami. Bez akýchkoľvek skutočných dôkazov. To znamená, že jedna alebo druhá značka "Zodpovedná značka" môže tovar dodať na skúšku do nezávislého laboratória a získať certifikát. Ale teraz je to na svedomí samotných výrobcov.

Všeobecne platí, že moja predstavivosť živo farbuje scénu dialógu distribútora a dodávateľa v štýle "Ahoj, Beam! - Dobrý deň, Bom! ":" Ahoj! Tu priniesol nový šampón na predaj! "-" Ahoj! A neobsahuje žiadne zložky, ktoré sú nebezpečné pre zdravie? "-" Nie, čo si ty! "-" Čo dokážeš? " vyjde. Koniec koncov, Rostest certifikát bol skontrolovaný veľmi zriedka predtým, a teraz to ani nebude.

Účelom uznesenia je znížiť maloobchodnú cenu kozmetiky a následne aj náklady na certifikáciu firiem. Faktom však je, že tieto výdavky už boli veľmi malé. S najväčšou pravdepodobnosťou bude nový zákon viesť k tomu, že sa na trhu objavia výrobky nízkej kvality v obrovských množstvách. "Uznesenie bolo prijaté tak rýchlo, že trh nebude mať čas na to reagovať," povedal Alexander Skorobogatová, výkonný riaditeľ Ruskej asociácie pre parfumy a kozmetiku. "Povinnosť kontroly nad výrobkami sa presúva na výrobcu a nie všetci výrobcovia sú svedomí, najmä vývozcovia."

Dobré úmysly, samozrejme, boli presne opačné - európske zriadenie systému. V skutočnosti sa predbežná štátna kontrola v oblasti kozmetiky v EÚ takmer nevykonáva. Nedávno som podrobne popísal rozdiely medzi ruskými a západnými kozmetickými právnymi predpismi. V zahraničí je hlavná zodpovednosť za kvalitu položená samotnému dodávateľovi. Skutočnosťou je, že ak túto dôveru neospravedlňuje, je okamžite a v miliónoch, až do konca podnikania, súdený a pokutovaný. S nami sa výrobca dostane 20 000 - 30 000 rubľov. A pokojne pokračujte v ich machináciách.

Jedným slovom môžeme len dúfať, že veľké značky, ktorých kozmetika, ktorú dlhodobo úspešne používame, sa neuvoľní a nezbaví úplnej slobody. To, samozrejme, ako veriť v zubné víly, ale nie je na výber.