Najlepšie knihy o výžive: "Happy Days with Naked Chef"

Najobľúbenejšia práca slávneho britského Jamie Olivera. V tejto univerzálnej kuchárskej knihe sú pravidlá pre varenie rýb, mäsa, zeleniny, dezertov a chleba. Navyše, všetky recepty spĺňajú normy zdravého stravovania.

S Britmi máme rovnako podozrivý postoj k zahraničným zvláštnostiam ako čakanka, ančovičky a kapary, artičoky, fenykl a ustrice. Preto má kniha všetky šance na úspech v Rusku. V ňom sa Jamie snaží presvedčiť čitateľa, že exotická zmes dokonale zapadá do miestnych produktov, a ak existuje fantázia, prináša vynikajúci výsledok.

Jamie začína jednoduchými vecami: párky, pečené v cestách alebo sendvič s rybími palicami. Autor pripomína detský podiel Guinness s mäsom a odhaľuje tajomstvo kari a chutney. Oliver zdieľa svoje know-how s mladými ľuďmi - pečenie vo fóliových obaloch z rôznych kombinácií hydiny, rýb, húb a zeleniny vám umožní vyhnúť sa extra kalórií a extra úsilie a extra taniere na umývanie. Jamie trvá na tom, že musíte prilákať deti k vareniu - začínajúc výberom výrobkov v obchode a končiac rozruchom v kuchyni. Preto v prvej kapitole sú takmer psychologické pozorovania a pedagogické triky ako skutočné recepty.

Dve z jeho obľúbených tém - šaláty a cestoviny - Oliver venuje samostatné kapitoly. Šaláty sú priestor pre predstavivosť. V nich autor spája nespojiteľné (povedzme figy, parmská šunka a mozzarella s bazalkou a medom) a volá požívanie výsledku sexuálne. Čo povedať o takých veciach ako špagety, lasagna a tagliatelle! Ich kombinácie s majoránkou, rozmarínom, parmezánom, paradajkami a kalamáriom, mäsom alebo smotanou budú vyzerať ako hudba, dokonca aj pre jednoduchého interpreta.

Kuracie mäso, ako sa ukáže, môže mať aj tucet rôznych odevov - z granátových jabĺk alebo z múky soľnej soli až po citrónové mlieko (áno!) Alebo z plášťa cesta. Ich recept vyzerá ako zahrievanie pred takými monumentálnymi prácami, ako je pečené hovädzie mäso so zeleninou a pudingom alebo jahňacou v žiadnej zložitej orchestrácii.

Stojí za to venovať pozornosť kapitole, kde Jamie učí otvoriť a podávať ustrice - čo ak príde vhod? Existujú aj samostatné kapitoly "bez sťažností", to znamená tie, ktoré hovoria o tom, ako variť platýs, monkfish, mušle a červenú parmica.

Všeobecne platí, že táto kniha je potrebná pre vegetariánov, ako aj pre mäsiarov. Časť o zelenine pripravuje prekvapenie pre tých, ktorí sú zvyknutí na vlastnú trojicu - zemiaky, mrkvu a repu. Jamie sľubuje, že rozmačkaný zelený hrášok s mätou poteší nielen farbu a pečená cibuľa môže byť lahodná. Učí, ako správne nakrájať artičoky - s detailnými obrázkami! - a dáva skvelé rady, ako kombinovať zeleninu. Chard, ktorý je známy ako vrchol repy, je varený s bielymi fazuľkami a cuketou s hubami a ryžou.

No, na konci sú neobvyklé a očarujúce dezerty ako panakotta, krémové brulee, pudingy, želé a dláždenia, rovnako ako nápoje - od omamných až po ovocné a osviežujúce. Jamieho podpisová charizma, jeho jednoduchý, humorný humor, aktívny presvedčivý štýl, svetlé, živé fotografie robia túto knihu encyklopédiou pre všetkých.

Pozri tiež: recepty indickej kuchyne, Jamie Oliver knihy, Jamie Oliver doma, zdravé jedlo, kulinárske recepty, live delikatesy s Jamie Oliverom, bežím, žijem, Ministerstvo výživy Jamie Oliver