Pečené paradajky plnené zlatým kuskusom

Chuťou tohto lahodne chutného jedla je kuskus namiesto tradičnej ryže. Mrkva, cuketa a borovica dávajú stredomorskej príchuti plnených paradajok.

prísady, 6 zrelých veľkých paradajok, 1 polievková lyžica. voda, 4 lyžice. l. olivový olej, 2 lyžičky. zemný kmín, 1 lyžička. kariový prášok, 1 lyžička. prášok sladkej papriky, 1/2 lyžičky. kuskus, 3/4 lyžice. nakrájanú mrkvu, 1 polievková lyžica. nakrájané cuketu, 3/4 lyžičky. nakrájanú cibuľu, 2 lyžičky. sušené oregano, soľ a čerstvo mletý čierny korenie na chuť, 3 lyžice. l. nakrájaná petržlenová vňať, 3 lyžice. l. borovíc.

Pokyny. Vystrihnite špičku z paradajok a odstráňte mäso. Po odstránení semien uložte celulózu. Ľahko soľte paradajky zvnútra a nechajte ich vyčerpať, otočením na papierovú utierku. Zmiešajte vodu v malom panvici, 1 polievkovú lyžičku. l. olivový olej, rasce, kari, papriku, dajte na oheň a priveďte do varu. Naliate kuskus, miešajte a varíme asi 2 minúty, až kým sa väčšina nevysunie. Vyberte panvicu z tepla, kryt a nechajte stáť 10-15 minút. Rúru ohriate na 180 ° C. Rezané lúpané paradajkové mäso na kocky ako mrkva a cuketu. Zahrejte zostávajúce 3 lyžice. l. olivový olej v panvici na strednom ohni. Vložte cibuľu, mrkvu, cuketu, mäso z paradajky a smažte na 7 minút. Zmiešajte zeleninu s oreganom. Potom všetko premiešajte s kuskusom a ochuďte so soľou a korením. Teraz premiešajte všetko s petržlenom a borovicovými orechmi. Lyžička vložte náplň do paradajok. Vložte paradajky do pekáča. Pečieme rajčiny 35 minút, pokryté hliníkovou fóliou.