Striptíz

Erotický tanec, počas ktorého sa tanečnica čiastočne alebo úplne vyzliekla. Hudobný štýl nezáleží na tom, že profesionálne striptérky rovnako lákavo odlúčili svoje oblečenie pre blues i hardcore.

V dávnych dobách bola striptíz dôležitou súčasťou uctievania. Napríklad v Indii to používali tanečníci bayadere - chrám v rituáloch. Striptease je spomenutá v Biblii: Židovská princezná Salomeová, ktorá hovorila s tancom siedmich záclon (vybrala ich jeden po druhom), páčila kráľovi Herodovi toľko, že sľúbil, že splní túžbu tanečníka, a Salome požiadala Jána Krstiteľa, aby ju dal na misku.

Moderná striptíz nie je tak tajomná a legendárna. Podľa drvivej väčšiny znalcov žánru to vynašiel francúzsky a požičiaval si neologizmus striptíz z angličtiny, čo voľne znamená "zbaviť sa škádnutia". V Moulin Rouge a Les Folies Bergere - slávnych parížskych kabaretoch z celého sveta - herečka začala byť nahá v deväťdesiatych rokoch 19. storočia. V Spojených štátoch sa stúpanie stalo populárnym na začiatku 20. storočia, potom sa ukázalo počas divadelných predstavení v žánri burlesky, kde sa venovala osobitná úloha dialógom a scénickým scénami s zjavným erotickým podtextom. V rovnakej dobe sa letecký gymnast s názvom Charmion stal slávnym pre svoje výkony: točiť sa na trapézu, odhodila si šaty. Očaroval Thomas Edison v roku 1901 ju zastrelil vo filme Trapeze Disrobing Act.

Ale zlatý vek striptíz, podľa Rachel Shter, autora knihy Striptease: Neukladaná história Girlie Show, padol na roky medzi džúsom a sexuálnou revolúciou. "V tej dobe," píše sa, "striptíz sa ukázal všade: v divadlách, nočných kluboch, na veľtrhoch a dokonca aj v reštauráciách." Neskôr odtiahnuté striptérky. V niektorých štátoch je stále zakázaný takzvaný plný nahý alebo plná nahota: tanečníci sú povinní nechať na tele nohavičky a dekoratívne nálepky, ktoré pokrývajú bradavky.

V ZSSR, ako viete, nebol žiadny sex a striptíz sa rovnal prostitúcii. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bol striptýzový tanec šokovou terapiou pre bahnitých občanov, ale veľmi skoro sa stal pevne založeným v každodennom živote. Podľa majiteľa štúdia svedomia Elena Mamestsarashviliho, tanec - a to aj ženy aj muži to dokážu - človek nielen pracuje na svojom tele, ale zbaví sa aj obrovského počtu komplexov. Okrem povinných hodín choreografie a stretnutia zahŕňa výcvikové kurzy workshopy o hereckých zručnostiach, súkromných tanečných dielňach (tanečné s partnerom), ako aj kurzy auto-tréningu a akrobacie (pre výkon striptíz na pylóne). "To znamená, že je to striptíz, ktorý sa naučí tancovať," sľubuje Mamestsarashvili, "so všetkými dôsledkami, počnúc od hádzania podprsenky nad hlavou a koniec tancovania okolo kresla. Hlavná vec nie je urobiť chybu s učiteľom. Ak sa naozaj chcete naučiť, ako sa krásne pohybovať, zviesť, fascinovať s tancom, musíte sa pozrieť na učiteľa, ktorý sám tancuje alebo tancuje striptíz. " Inak, podľa Eleny, ktorá už dlhé roky pôsobí ako tanečník v striptízovom klube, to nebude striptíz, ale pásový plast - špeciálny druh fitness, ktorý je veľmi nepriamo spojený s erotickým tancom.