Studená sezóna: 7 potravín, aby ste sa vyhli chorobe

Správna výživa pomáha rýchlejšie zotavenie, najmä ak máte ochorenie alebo chrípku. Pravdepodobne už viete, čo pridávať do ponuky "liečba". Ale čo by malo byť vylúčené, ak ste sa stali obeťou "studenej sezóny"?

Počas chrípky alebo chrípky by ste nemali dodržiavať diétu "strácať váhu" - bojovať proti vírusu, telo potrebuje veľa energie (čítanie: kalórie), vitamíny a všetky makroživiny (o tomto sa dozviete viac). bude musieť.

káva

Môže byť veľmi dobre, že keď cítite slabosť a bolesť hlavy, spomeniete si šálku horúcej, aromatickej kávy. Ale je lepšie na to zabudnúť, len to situáciu zhorší. Káva má diuretické vlastnosti a urýchľuje dehydratáciu, ktorá zasahuje do práce imunitného systému. Okrem toho stimuluje prácu svalov, čím sa bolesť tela môže zvýšiť.

Citrusová šťava

Obmedzte konzumáciu balených nápojov a čerstvých štiav, ak máte bolesť v hrdle alebo máte kašeľ. Prečo? Kyselina citrónová obsiahnutá v nich bude dráždiť zapálenú sliznicu hltanu, zvýši nepohodlie a bolesť.

cukroví

Použitie rafinovaného cukru zhoršuje schopnosť bielych krviniek bojovať proti infekcii. Navyše, sladké potraviny vytvárajú ideálne živné médium pre mnoho patogénnych baktérií v čreve a tam sa nachádza až 70% imunitných buniek. Jesť sladkosti, namiesto toho, aby pomohla telu zničiť "outsiderov", vytvára pre vás ďalšie problémy.

prevzdušňovanie

Dúfame, že tento produkt nie je vo vašej strave, ale predovšetkým by ste sa mu mali vyhnúť v období choroby. Dôvody sú rovnaké: cukor obsiahnutý vo výrobku (alebo jeho náhradách) nepriaznivo ovplyvňuje prácu imunity a vzduchové bubliny môžu dráždiť boľavé hrdlo a zvyšovať nepohodlie v tejto oblasti.