Svetlana Abu-Hardan: antimón - tajomstvo očarujúce oči

Prášok antimónu bol použitý na očišťovanie obočia a očné linky už v 19. storočí pred naším letopočtom. Z Egypta, umenie zdôrazňovať krásu šíri po celom Východe. Teraz vám poviem o tomto malom, ale jasnom tajomstve orientálneho makeupu.

Preložené z tureckého slova "antimón" znamená "čierne obočie". Ženy na východe používali antimón, aby boli oči výraznejšie, ako aj na liečbu ochorení očí. Mnoho žien malo päť až šesť typov antimónu s rôznymi kompozíciami, ktoré boli navrhnuté pre deň, noc, rekreačný make-up, pre terapeutický účinok, na zmiernenie únavy z očí a ich očistenie.

Antimón chráni oči pred mnohými chorobami a jeho prirodzená čierna farba chráni pred oslnivým slnkom púšte, preto ju používajú nielen ženy, ale aj muži. Na východe sa zlyhávajú oči aj u detí a dojčiat, pretože antimón má liečivé a hygienické vlastnosti. Antimón je tiež veril chrániť pred zlým okom.

Prášok antimónu je pre oči úplne neškodný, na rozdiel od produktov na make-up: zvyčajne nespôsobuje alergie, pretože má prirodzený pôvod.

Antimón, alebo Kohl, ako sa tiež nazýva, je čierny kameň rozdrvený na prášok. Zvyčajne sa rozišiel ricínový olej. V tomto tvare antimón odtiene oči a zdôrazňuje ich prirodzenú farbu. Môže sa používať aspoň každý deň. Môže sa ľahko odstrániť pomocou mydla, čistiacich pien, mlieka alebo rastlinných olejov. Tónovanie očí v noci zlepšuje zrak, zmierňuje sekréciu očí, podporuje rast rias a zmierňuje únavu očí.

V závislosti od prísad, arabský kohl má iný hojivý účinok a rôzne odtiene - od modro-bielej až po bohatú tmavo fialovú a uhoľovo-čiernu.

K dispozícii je antimón na báze mandľového oleja a basma. Tento typ antimónu je populárny pre aplikáciu svetlé orientálne očné a obočie make-up. Mandľový olej zmäkčuje a hydratuje pokožku očných viečok. Basma vyživuje riasy. K dispozícii je antimón s prídavkom gáfru, extraktu amla (indickej egreše) a mandľového oleja. Tieto doplnky zvyšujú schopnosť antimónu uvoľňovať únavu očí.

K dispozícii je tiež antimónová ceruzka doplnená olivovým olejom. Nepredstavuje sa, je perfektný pre denný make-up a vyzerá jemne. Tužka sa môže používať každý deň a je zvlášť účinná na liečivé účely.

Verím, že moderné kozmetické ceruzky na očné linky nevytvárajú taký efekt ako Kohl a opakovane sa obrátil k antimónu, aby pomohol zdôrazniť jeho obraz a urobiť ho živšie. Na východe je jedno z kritérií pre krásu veľké, výrazné oči a antimón pomáha zdôrazniť ich - tmavá žiaka sa silno vyčnieva na pozadí jasného jasného očného proteínu.

Ak chcete aplikovať antimón, musíte urobiť tenkú hůlku, ponoriť ju do prášku a napríklad nakresliť čiaru okolo celého obrysu oka. Je potrebné starostlivo ošetriť korene rias tak, aby na týchto miestach nebola biela koža. Niekoľko gramov antimónu bude trvať niekoľko rokov.

Užitočné odkazy

Belly Dance video stretnutia s Svetlana-Abukhardan a Alexey Ryaboshapka je majster triedy vo fitness klubu LIVE! Club.