Bunting, pane: 5 spôsobov nasýtenia kaše s proteínom

Ovesná vňať je skvelá možnosť raňajok, chutná, bohatá, bohatá na vlákninu, vitamíny a uhľohydráty. Ale aby si získal titul superfood, táto kaša chýba niečo a to je bielkovina. Hovoríme o prísadách, ktoré vám ešte viac uľahčia vaše obľúbené jedlo.

Pasta z orechov

"Jedna lyžica arašidového masla pridá 4,5 g bielkovín do ovsenej kaše," poznamenáva výživu a fitness tréner randy bryselac, Spolu s orechovou pastou odborník odporúča pridať čerstvé ovocie na ovsené vločky - a tak oslačíte misku bez pridania cukru.

mlieko

Môžete výrazne zlepšiť priaznivé vlastnosti ovsených vločiek jednoducho varením nie vodou, ale mliekom. Ako zdôrazňuje Randy Bryselak, v tomto prípade bude 8 g ďalších bielkovín na tanieri. "Nemajú radi mliečne výrobky? Potom pridajte sójové mlieko na ovsené vločky. Časť tohto produktu obsahuje 6 až 7 g bielkovín. "

Orechy a semená

Ak chcete skrútiť, potom sa Vám bude páčiť kaša s orechmi alebo semenami. Jedna alebo dve polievkové lyžice týchto produktov je ďalších 2 až 5 g bielkovín. Nemôžete byť obmedzovaní na tradičné arašidy a hrozienka. Pridajte slnečnicové semienka, trochu sušené brusnice a lieskové orechy na ovsené vločky.

Proteínový prášok

Najjednoduchší spôsob nasýtenia ovsenej vločiek s bielkovinami je pridanie proteínového prášku. Áno, tento produkt dobre dopĺňa nielen langusty a pečivo. Jedna odmerka je asi 25-30 g proteínu.

Môžete si vybrať produkt, ktorý sa vám najviac páči. Hlavná vec: uistite sa, že práškový proteín sa vyrába s použitím prírodných prísad a neobsahuje nadmerné množstvo umelých prísad. "Pred pridaním prášku do kaše odporúčame jeho rozpustenie v malom množstve kvapaliny. V opačnom prípade bude ťažké zmiešať: môžu sa vytvoriť hrudky, "hovorí odborník na výživu, MUDr. Melina Jampolis.

zrná

Ak máte chuť všetkých vyššie uvedených produktov, ktoré sa vám nepáči, potom skúste pridávať zrná bohaté na bielkoviny, ako je quinoa alebo amarant, do cereálnej kaše. Vo varenej forme pridávajú 8-9 g proteínu na časť ovsenej vločky.