Heart medicine: piť alebo nie?

Každý rok zomrie na kardiovaskulárne ochorenia v Rusku 1,2 milióna ľudí, ale prevencia môže zabrániť až 80% úmrtí. Odborníci z Gedeona Richtera hovoria, ako sa starať o zdravie srdca a krvných ciev.

Kardiovaskulárne choroby sú hlavnou príčinou smrti na celom svete: z ničoho iného dôvodu zomrie každý rok toľko ľudí - asi 18 miliónov ľudí. To znamená, že príčinou takmer každej tretej smrti na Zemi je koronárna choroba srdca (7,2 milióna) alebo mŕtvica (5,7 milióna). Zároveň sa podľa odborníkov môže zabrániť 80% predčasných infarktov a mŕtvých príhod dodržaním viacerých preventívnych opatrení. "Hovorí sa, že zbraň choroby je nabitá génmi, ale iba spôsob života vytiahne spúšť," hovorí MUDr. Galina Baryshniková, profesorka Katedry rodinnej medicíny s kurzami klinickej laboratórnej diagnostiky, psychiatrie a psychoterapie Ústrednej štátnej zdravotníckej akadémie prezidenta Ruskej federácie. - Tento výraz veľmi presne odráža prístup k prevencii kardiovaskulárnych ochorení, pretože sme schopní dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel: zmenu stravy znížením množstva soli na 5 gramov denne a dopĺňaním stravy potravinami obsahujúcimi draslík a horčík; zvýšenie fyzickej aktivity až na 30 minút denne; normalizácia telesnej hmotnosti - obvod pása u mužov nesmie presiahnuť 94 cm a u žien - 80 cm; odvykanie od fajčenia a mierna konzumácia alkoholických nápojov. "

jedlo

Spotreba horčíka potravou znižuje riziko rozvoja ischemickej choroby srdca o 22% a znižuje úmrtnosť na kardiovaskulárne choroby o 28%, zatiaľ čo užívanie draslíkových produktov znižuje riziko rozvoja ischemickej choroby o 20% a mŕtvice o 34%. Nedostatok týchto prvkov v tele vedie k abnormálnemu srdcovému rytmu, kolísaniu krvného tlaku, závratom, svalovým kŕčom, poruchám spánku a zníženému výkonu. Obzvlášť pozorné by mali byť ľudia, ktorí sú vystavení stresu, pitie veľkého množstva kávy a alkoholu, choré choroby sprevádzané ťažkým vracaním alebo hnačkou, milovníci sauny a posilňovne (s nadmerným potentiálom, draslík je vystavený spolu s potením) a pacientov s inzulínovou terapiou. a horčík banány, sušené marhule, šalát, morské plody, zemiaky, orechy a čokoláda, - hovorí Galina Baryshnikova. -. Tieto potraviny sú žiaduce zahrnúť do vašej stravy, ale pre denné doplnenie draslíkom, musíte jesť napríklad šesť banánov. To je docela veľa a takmer nikto ich nebude používať v takých množstvách každý deň. Preto prípravky, ktoré obsahujú draslík a horčík vo forme organických, prírodných pre ľudské telo, asparágové soli môžu prísť na pomoc srdca. A nebojte sa - extra, ktoré nie sú absorbované telom, prvky to nechávajú prirodzene. "

Víno pre srdce

Dokázalo sa, že používanie suchého červeného vína znižuje riziko srdcových infarktov o 2 krát. Neumožňuje človeku získať nadbytočnú telesnú hmotnosť, rozkladá tukové zložky, odstraňuje prebytok cholesterolu z krvi, pomáha urýchliť metabolizmus a schudnúť. A taníny, flavonoidy a resveratrol obsiahnuté v jeho zložení očisťujú telo ťažkých kovov, škodlivé látky, majú priaznivý vplyv na stav krvných ciev, zabraňujú tvorbe krvných zrazenín, chránia telo pred rakovinou, kardiovaskulárnymi a neurodegeneratívnymi ochoreniami, stabilizujú koncentráciu cukru v krvi a zabraňujú šíreniu bakteriálnych a vírusových infekcií. "Jedna z 600 biologicky aktívnych zlúčenín obsiahnutých v červenom suchom víne, ktoré možno ochutnať ako taníny, je ICU Olga Gerasimova, SimpleWineBar someliér šéfkuchára: - Majú pocit, ako sa brúsia po obvode jazyka a spôsobujú pocit viskozity. Tieto prvky si zapožičiava červené víno z dubových sudov, v ktorom sa stará tri mesiace alebo viac. Táto chutná chuť je charakteristická, vrátane francúzskych vín. Vo svojej túžbe po prirodzenosti francúzski nepridávajú cukor do vína - v konečnom nápoji to je presne toľko, koľko zostáva po fermentácii prírodnej fruktózy obsiahnutej v hrozne. Talianski vinári tiež nepoužívajú sladidlá vo výrobnom procese. Ak chcete získať sladšie nápoje, používajú metódu nafukovania bobúľ, aby získali koncentrovanejšiu a bohatšiu chuť. "Nezabudnite, že aj taký príjemný" liek "ako červené víno by sa mal brať s mierou. Podľa odporúčaní medzinárodných expertných organizácií a WHO by denná konzumácia alkoholu u mužov nemala presiahnuť 30 gramov čistého etanolu, tj 240 gramov suchého vína alebo 75 gramov silných (40 stupňov) nápojov. U žien je tento údaj dvakrát nižší.

Tajomstvo dlhovekosti od odborníka

Galina Baryshniková formulovala niekoľko tipov, ktoré majú vedecké odôvodnenie. To rozhodne nie sú mýty:

* 0 cigariet za deň - prestať fajčiť.

* Buďte aktívni: 30 minút fyzickej aktivity alebo prechádzku najmenej 3 km. za deň.

* Jedzte správne - zahŕňajú banány, orechy, šaláty a sušené marhule v strave - potraviny bohaté na draslík a horčík.

* Ak často trpíte stresom, chodíte do sauny alebo máte ťažké vracanie a hnačku - diskutujte s terapeutom 1-2 mesiace liečby na obnovenie hladiny draslíka a horčíka v tele.

* Kontrola krvného tlaku - nie vyšší ako 140/90 (aj keď v Amerike bolo rozhodnuté udržať čísla pod 130/90 pod kontrolou).

* Sledujte svoju figúrku: nielen index telesnej hmotnosti, ktorý by nemal prekročiť 25 kg / m2, ale veľkosť pasu by mala zostať v ľubovoľnom veku v rozmedzí 94 cm pre mužov a 80 cm pre ženy.

* Pijte mierne suché červené víno - 200 ml. mužov a nie viac ako 120 ml. pre ženy.

Pozrite si video: wow Walk into three heart forestspit me (November 2019).