Alena Mordovina na turné v Tunisku. finále

Skvelý spôsob, ako sa zbaviť spánku. Kolíska troch civilizácií. Mesto umelcov, milovníkov a žiarli. Posledná prax.

Posledný deň v Tunisku bol úplne zadarmo a my sme sa rozhodli venovať jeho exkurzie. Prehliadka zahŕňala prehliadku pamätihodností ako Kartágo, Sidi Bou Said a hlavné mesto Tunis.

Boli sme veľmi šťastní s sprievodcom, bol to miestny, ktorý miluje svoju krajinu a svoju históriu. Snažil sa nám vyjadriť svoju lásku a urobil exkurziu čo najbohatší a najzaujímavejšie. Jeho meno bolo Zakir a veľmi dobre hovoril po rusky. Zrejme študoval jazyk v Moskve, pretože sa tiež naučil mrštý moskovský rytmus. Prehliadli sme zážitky prakticky pri jazde, poháňané Zakirom: "Rýchlejšie, musíte byť včas!"

Keď sme sa dostali do autobusu, Zakir povedal slová, ktoré sa mi naozaj páčili: "Kvalita našej cesty závisí len od vás, nemali by ste sa pozerať na nevýhody, len sa bavte." A pokúsil sa nám pomôcť týmto spôsobom.

Všetko to začalo s remízou v autobuse. Zakir nám povedal o histórii mesta Tunisko. A zrazu vyskočil a vážne sa spýtal: "Vybrali ste všetky pasy? Koniec koncov, mesto Tunisko je samostatným štátom, aby ste sa dostali na jeho územie, potrebujete pas. " Iba päť z nich malo pasy, ostatné začali byť pobúrené, že neboli upozornení, obávali sa, že im to nebude povolené, a už sme šli na cestu už hodinu a odišli. Samozrejme, toto sa ukázalo ako vtip a náš sprievodca ju takto motivoval: "Počas príbehu som počul, že chrápanie začalo zvoniť zozadu. A tak som vás všetkých prebudil. " A skutočne, sen zmizol. Je škoda, že nemôžem použiť jeho metódu, keď sa začína lekcia namiesto shavasana "snrapasana".

Najprv sme navštívili zrúcaninu Kartága. Na tomto mieste žili tri civilizácie, z ktorých každý zničil staré mesto a postavil nový, ale s rovnakým názvom. Prvým boli Féničania a z nich zostali hroby. Potom bolo mesto dobyté Rimanmi, opustili základy a niekoľko zachovaných stĺpov, nádoby, obrazy mozaiky. Po nich bolo mesto obsadené byzantínmi a odišlo domov v štýle Chruščov - malý a úzky. Po tretíkrát bolo mesto zničené barbarmi, ktorí prišli zo Škandinávie, nič nevydali a zanechali len kamenné jadrá, ktoré zničili mesto.

Potom naše turné pokračovalo v meste umelcov, milovníkov a žiarlivej mužov - Sidi Bou Said. Toto je krásne modré a biele mesto. Umelci milujú toto miesto svojou malebnosťou, milencami - pretože ulice sú veľmi úzke a mesto žiarlivých ľudí sa volá Sidi Bou Said, pretože okná majú mreže, takže manželia kontrolujú lojalitu svojich žien a zaisťujú ich doma.

Uličky sú naozaj úzke: obe autá a chodci sa pohybujú pozdĺž tej istej cesty. Keď sa pred nami objavilo auto, sprievodca povedal: "Uvoľnite civilizáciu!".

V meste milovníkov sme navštívili múzeum, kde Zakir povedal o správaní a zvykoch Tunisanov až do roku 1956. Orientačná príprava na tradičnú svadbu, ktorá trvá šesť dní. Piaty deň boli nohy a dlane nevesty zafarbené henou. Mysleli sme si, že to bol nejaký romantický zvyk, ale všetko sa ukázalo byť veľmi banálne a smutné: robili to s cieľom zachrániť pokožku (henna chráni) pred nezvyčajným zaťažením - dievča, ktoré sa stalo manželkou, muselo umyť celú rodinu.

V roku 1956 získali ženy rovnaké práva ako muži. Tento zákon bol predložený päťkrát na posúdenie a nakoniec bol ešte prijatý. Teraz sa v Tunisku zakazuje polygamia, hoci väčšina obyvateľov krajiny je moslimská.

Prehliadka bola intenzívna, deň prešiel veľmi rýchlo. Napriek tomu, že sme boli unavení, účastníci ma požiadali, aby som urobil ďalší cvičenie ráno v deň odchodu. Je to skvelé, všetci prišli do rannej praxe, aj keď tam bolo veľké pokušenie spať. Takto sme dokončili našu fitness turnaj v Tunisku takým úžasným spôsobom - a všetci si to budeme pamätať ako zaujímavú a veľmi užitočnú dovolenku.

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".